Kto się dostał?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
anulka18
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2008, o 16:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: anulka18 »

Ja też nie miałam okazji ich zobaczyć ( ważka), a sakładałaś już podanie jaki numer pokoju wpisałaś
ważka;)
Posty: 17
Rejestracja: 22 cze 2008, o 17:49

Re: Kto się dostał?

Post autor: ważka;) »

Anulka18 Tak, złozyłam juz podanie, ale nie wpisywałam numeru pokoju. Nie wiedziłam jaki wpisac wiec nic nie wpisywałam Teraz musimy czekc do 20 sierpnia. wtedy sie wyjasni czy dostaniemy kąt do spania w akademiku (znowu czekanie )

[ Dodano: Sob Lip 26, 2008 10:10 ]
A wiecie moze cos na temat łaciny we wrocławiu? przeczytałam w watkuegzamin z łaciny ze jest test na poczatku, ale niestety nie wiem nic wiecej na ten temat. Miałam wprawdzie łacinie w na poczatku liceum, ale teraz niewiele z tego pamiętam. Moze wiecie jak materiał obowiązuje do tego egzaminu Za wszelkie informacje bede bardzo wdzięczna.
anulka18
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2008, o 16:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: anulka18 »

też nie wpisywałam numeru pokoju, podobnież akademik raczej wczyscy pierwszoroczni dostają ja jako uzasadnienie napisałam że mam 400 km do domu wiec może to też wezmą pod uwage. Co do łaciny to nic nie wiem, nie miałam jej w liceum wiec mam problem z głowy
Longer
Posty: 7
Rejestracja: 8 lip 2008, o 17:14

Re: Kto się dostał?

Post autor: Longer »

nie wiem dziewczyny jak z tymi akademikami, ale gadałem z gościem który kończy już studia i na pierwsze dwa lata nie poleca akademika. Poza tym co jeśli nie dostaniecie pokoju? 20 sierpnia może być problem ze znalezieniem czegoś. Najlepiej byłoby się dogadać w 3-4 osoby z roku i razem wynająć jakieś mieszkanie. Wychodzi ok 200zł drożej no, ale nie wiem czy nie lepiej. A tak nawiasem mówiąc podania o akademik można im wysłać pocztą?
izza
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2008, o 20:13

Re: Kto się dostał?

Post autor: izza »

witam, ponieważ pojawiło się kilka pytań, postaram się coś wam podpowiedzieć, w tej chwili jestem juz na 4 roku lekarskiego we wrocławiu.
po pierwsze podręczniki, najważniejsze z anatomii, atlas Sobotty, podręcznik Woźniak, ale i tak wszyscy ucza sie ze skryptów, do nabycia na kserze za 8 gr,(bodajże ul. Łukasiewicza, tam z resztą jest większość ksiązek do ksera)
jak ja byłam na 1 roku nie było egz z łaciny
akademik-super sprawa, ja jestem z wrocławia, więc mieszkam w domu, ale akademik zawsze wie najlepiej, i ma wszysykie materiały, potrzebne do przejścia przez te studia!
warunki takie sobie, 3 łóżka, szafa stół i właściwie nic wiecej, pokoje sa raczej małe, w zależności od szczęścia, ale naprawdę warto przecierpieć, dla korzyści
w razie pytań pytajcie.
a jeszcze jedno, na pierwszym roku właściwie nie warto kupowć nowych książek, jeśli nie lubicie kser, warto kupować stare podręczniki, od lat wyżej, ogłoszenia w zakładzie anatomii, i jeszcze jedno z tego co pamiętam to ja książki wyporzyczałam jeszcze w lipcu, możecie się już zapisać do bibl. bo potem raczej na książki się nie załapiecie.
anulka18
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2008, o 16:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: anulka18 »

izza, dzięki za info. Troche lipa z tym wypożyczaniem książe ja mam 400km do wrocławia więc sobie teraz raczej nie pojade
k@si@
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2008, o 22:26

Re: Kto się dostał?

Post autor: k@si@ »

Witam Od jakiegoś czasu czytam to forum… Dostałam się na wydział lekarski i mam kilka pytań:

Taka sprawa trochę przyziemna. Czym żywią się studenci medycyny we Wrocławiu? Czy jest możliwość gdzieś wykupienia obiadów niedaleko uczelni?
Słyszałam, ze na akademiach medycznych są tzw. wejściówki ( egzamin na pierwszych wykładach np. z biologii) czy taki zwyczaj panuje również we Wrocławiu
Aha, a jak wyglądają zajęcia w-f? Czy obecność na nich jest obowiązkowa?
Pozdrawiam i dzięki za wszelkie informacje
izza
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2008, o 20:13

Re: Kto się dostał?

Post autor: izza »

z wykupieniem obiadów może być problem, ponieważ AM nie ma swojej stołówki, najlepsze rozwiązanie to żywić się na Polibudzie albo Rolniczej, ja polecam to drugie- kawiarnie i stołówkę tzw. Vanillię, na rogu curie i norwida.

wf, no coż nie ma możliwości bycia zwolnionym, w żadnym przypadku.jeśli nie możesz ćwiczyć jest jakaś rehabilitacja, czy coś takiego. wf odbywa się na sali, albo na basenie, to zależy od nr grupy do której chodzisz, ale jeśli ci nie będzie pasować zawsze masz możliwość przepisania się z danego przedmiotu do innej grupy. wf trwa 2 sem.

wejściówki na wykładach? mało prawdopodobne, tym bardziej że są nieobowiązkowe!
na biol, raczej na pewno nie, super prof, ale ostrzegam nie lubi spóźnialskich.
wejściówki mogą być ale na ćwiczeniach, seminariach, ale to też zależy od przedmiotu albo prowadzącego, było ich sporo na 2 i 3 roku, ale nie przypominam sobie żeby na 1?
dopiero w 2 sem ,na histo czasem się zdarzały. ale pamiętajcie wejściówki są z tematu do przodu a nie z ostatnich zajęć, przynajmniej na większości przedmiotów. pozd.
k@si@
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2008, o 22:26

Re: Kto się dostał?

Post autor: k@si@ »

Izaa WIELKIE dzięki za informacje. Bardzo nam pomogłaś. Bradzo sie ciesze, ze dostałam sie wlasnie do Wrocławia, ale jednak boje sie tego ogromu nauki jakie na mnie czeka w paźdizerniku, czy sobie poradze czy nie odpadne po pierwszym roku . Od dziecka marzyłam o studiwoaniu medycyny ale jednak teraz jest ten strach . Izaa jak uwazasz, czy warto juz posiedziec teraz przed ksiązkami aby poczatek był choc troche łatwiejszy?Moze anaatomia? Od czego sie zaczyna anatomia na pirwszym roku Pozdrawiam :*
anulka18
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2008, o 16:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: anulka18 »

widze że nie jestem sama [at]@, też sie boje że sobie nie poradze i odpadne przyłączam sie do pytań co można by poczytac sobie w wakacje anatamie może biologie
ważka;)
Posty: 17
Rejestracja: 22 cze 2008, o 17:49

Re: Kto się dostał?

Post autor: ważka;) »

Oooo jak dobrze, ze nie jestem sama A myslalam, ze tylko ja jestem jakaś nienormalna i chce cos juz poczytac na wakacjach. a obawy mam identyczne jak Wy ale moze jakoś razem to przetrzymamy
nana19
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2008, o 16:11

Re: Kto się dostał?

Post autor: nana19 »

A ja mam pytanie innej natury, wie może ktoś z was gdzie odbywa się większość zajęć ze stomatologii?
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: Kto się dostał?

Post autor: Cheaxie »

anulka18 pisze:też nie wpisywałam numeru pokoju, podobnież akademik raczej wczyscy pierwszoroczni dostają ja jako uzasadnienie napisałam że mam 400 km do domu wiec może to też wezmą pod uwage. Co do łaciny to nic nie wiem, nie miałam jej w liceum wiec mam problem z głowy
Moja znajoma ma ponad 500 km i nie dali jej akademika
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości