Ciągle miękkie kupki

qamilka
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2008, o 22:57

Ciągle miękkie kupki

Post autor: qamilka »

Witajcie,

Mam 2 szynszyle i z jednym mam prośbe. Mam gojuż 1,5 miesiąca i przez większy okres czasu jak go mam ma miękkie kupki. Dostaje do jedzenia tylko granulat (Vitapolu) i sianko (które nie jest anie spleśniałe, ani za mokre) Drugi szynszyl je dokładnie to samo i nie ma z nim takich problemów. Te miękkie kupki nie sprawiają, że szynszyl jest w jakiś sposób osłabiony(Jest w pełni życia, szaleje, skacze i wariuje). Są na tyle miękkie, że przyczpiają sie im do futerek i brudzą półki w klatce.

Nie wiem czy powinnam iść z tym do weterynarza. Jeśli tak to możę zna któś jakiegoś naprawdę dobrego w Opolu lub okolicach. Prosze o pomoc
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Ciągle miękkie kupki

Post autor: Mysia »

qamilka, ja jestem z Wrzosek koło opola i ci powiem, że w szczepanowicach jest dobry weterynarz. tam jak sie jedzie do górek, winowa. za kościołem.
jedź do niej/niego (zależy, kto będzie). nam dali taką papkę w strzykawce do podawana doustnie i przeszło.
moja Mimi miała biegunkę tydzień temu i ja wyleczyłam. podawałam jej 1/4 węgla leczniczego (takiego dl ludzi). ale ty idź do weterynarza i rozdziel ich/je.
qamilka
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2008, o 22:57

Re: Ciągle miękkie kupki

Post autor: qamilka »

Byłąm z szylkami u weterynarza. Bo już oba załapały biegunkę. I okazało się, że szynszyl, który cały czas ma biegunkę musiał mieć bakterię (nazwy nie pamiętam). W każdym razie dostały zastrzyki i lekarstwo, które podaje im w domu. Jeszcze mam dwa razy jechać z nimi i nie wiem czy znów dostaną zastrzyk. Po tym zastrzyku są takie spokojne i ciche. Jak nigdy! Cały czas śpią.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Ciągle miękkie kupki

Post autor: Szyszek1993 »

Zamykam!
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości