Co to jest produkt LMO i co wspólnego ma z GMO?

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Baska

Co to jest produkt LMO i co wspólnego ma z GMO?

Post autor: Baska »

Co to jest produkt LMO i co wspólnego ma z GMO?
farba
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 16:11

Re: Co to jest produkt LMO i co wspólnego ma z GMO?

Post autor: farba »

Chyba nie bardzo ktos wie wiec sobie pozwole wytlumaczyc.
LMO(living modified organism) to organizm zyjacy zawierajacy kombinacje genetyczne otrzymane droga biotechnologi. Na ogol uznaje sie LMO za to samo co GMO z tym ze definicja GMO jest jest rozna i roznie interpretowana. Ogolnie rzecz bioracac przyklad LMO to np Jablon ktora zyje i wydaje plony i powstala z genetycznie zmodyfikowanego materialu ktory ja np. uodparnia na jakies tam robaczki badz wahania temperatur.
Nie mozna LMO mylic z produktami LMO bo te sa produktami z zyjacych organizmow uleprzonych. Przykladem moze byc szczepionka otrzymana z surowicy krwi zmodyfikowanej genetycznie swini.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Co to jest produkt LMO i co wspólnego ma z GMO?

Post autor: Rayne »

farba pisze: Przykladem moze byc szczepionka otrzymana z surowicy krwi zmodyfikowanej genetycznie swini.
A na jaką chorobę ta szczepionka?
dr.kicia
Posty: 43
Rejestracja: 8 maja 2006, o 14:24

Re: Co to jest produkt LMO i co wspólnego ma z GMO?

Post autor: dr.kicia »

a czy zaraz musi byc dokladna chorobaprzyklad jest dla ciebie za abstrakcyjny bez nazwy choroby?
Nie rozumiem dlaczego ludzie cos pisza dla samego pisania a nie wtedy gdy maja cos wartosciowego do przekazania.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Co to jest produkt LMO i co wspólnego ma z GMO?

Post autor: Rayne »

dr.kicia sorry jak uraziłam,ale na forum mam prawo do zadawania pytań nie? Po prostu myślałam,że coś mnie ominęło z tą zmodyfikowaną świnką
sorka dla wszystkich jeśli oburzyli się moją niewiedzą.Z racji wieku i niskiego biotechnologicznego wykształcenia mogę się mylić
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Co to jest produkt LMO i co wspólnego ma z GMO?

Post autor: badger »

antyGMO pisze:Uprawy GMo niszcza naturalne rosliny!
Moglbys rozwinac ta mysl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości