Chciałby ktoś studiować w UK?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Chciałby ktoś studiować w UK?

Post autor: Padre Morf »

Savok ale to nie dotyczy tylko Szkotów bo nieraz i 2 Anglików sie nie może ze sobą dogadać
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Chciałby ktoś studiować w UK?

Post autor: Savok »

Dobra, ale anglicy uwazaja, ze szkoci nie mowia po angielsku. Jak pogadac z kims z Glasgow, niedajbog z taksowkarzem, to tez sie do takiego wniosku dochodzi
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Chciałby ktoś studiować w UK?

Post autor: Padre Morf »

pracowałem ze Szkotem i łatwiej mi sie z nim było dogadać niż Amerykaninem z Arizony, który wiekszość wypowiedzi kończył tekstem:ju noł łocz aj min ja? ja?". Oprócz tego nie mówił yes tylko yep, yep.

[ Dodano: Czw Lip 10, 2008 13:03 ]
Najłatwiej sie było dogadać z Hindusami
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Chciałby ktoś studiować w UK?

Post autor: Mårran »

Morfeusz pisze:Najłatwiej sie było dogadać z Hindusami
Mam podobne wrażenia z językiem ang, Poza tym dobrze szła mi rozmowa z Hiszpanem ^^
Pani Buka
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Chciałby ktoś studiować w UK?

Post autor: Savok »

Morfeusz pisze:Oprócz tego nie mówił yes tylko yep, yep.
Szkoci mowiaOkey-doc!
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Chciałby ktoś studiować w UK?

Post autor: yeast »

Morfeusz pisze:Savok ale to nie dotyczy tylko Szkotów bo nieraz i 2 Anglików sie nie może ze sobą dogadać
Nie przesadzajP. Fake jest, że Anglicy mają czasem problem ze zrozuieniem Szkota, ale 2 tygodnie wystarczają, żeby się przestawić. To może oczywiście zależeć od poziomu języka, z którym się przyjeżdża. Trzeba też wziąć poprawkę na to, że ten język jest językiem wykładów, egzinów i pisania prac (można dostac niższe oceny przy erytorycznej poprawności jeśli a się problemy z gramatyką i ortografią). Ale z tego co mi mówili, mając B z Cambridge Proficiency pisałam prace na poziomie nativeów, wiec nie jest tak źle.

[ Dodano: Pią Lip 11, 2008 21:37 ]
Co do Hindusów, to z nimi miałam najgorszy problem. Zdecydowanie najłatwiej mi zrozumieć Anglika albo Aerykanina, chyba, że mówi jakimś slangiem.
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Chciałby ktoś studiować w UK?

Post autor: Nitka »

Słyszałam, że w UK jest ograniczenie dla studentów dotyczące pracy, do 15h w tygodniu. Więc pewnie za wiele się nie zarobi, jeśli dojdzie do tego samo studiowanie, na które przede wszystkim trzeba poświęcić swój czas. A jeśli ktoś nie otrzyma od rodziców pieniędzy, to już chyba może się z takimi studiami pożegnać, prawda?
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Chciałby ktoś studiować w UK?

Post autor: DK »

Nie słyszałam o takim ograniczeniu. Co prawda uczelnie RADZĄ zeby nie pracowac na wiecej niz 10-20h na tydzien(to zalezy od uczelni i liczby zajec) bo moze to przeszkadzac w nauce, ale sa ludzie co pracuja na cały etat i studiuja i tez daja rade. z reszta tam prawie kazdy pracuje na studiach, bo zycie jest drogie.
owsik
Posty: 309
Rejestracja: 19 lip 2008, o 19:24

Re: Chciałby ktoś studiować w UK?

Post autor: owsik »

serine pisze:Podobno caly system edukacji w UK jest ogolnie latwiejszy ze wzgledu na to ze uczy sie bardziej praktycznych rzeczy . ale jak to odniesc do poszczegolnych kierunków studiów to juz nie wiem a co do pracodawcy to mysle ze bylby wniebowziety majac pracownika który ukonczyl studia w UK. Zawsze bylaby to osoba niezle wladajaca jezykiem angielskim a wiadomo ze w obecnych czasach jest to praktycznie niezbedne na wielu stanowiskach
moge ci powiedziec sporo na temat studiow w Anglii
moj brat tam studiuje
1 na poczatku szok -wykłady ,cwiczenia wszystko w jezyku angielskimpotem dochodzisz do wszystkiego , bo wszystko masz gotowe zadnych długopisow zeszytów -pełmna elekteronika
2 bardzo mili i wrecz przyjazni wykładowcy -od pierwszej chwili jestes z nimi na TY
3 wyznaja taka zasade zeby studentowi chciało sie uczyc musi być szczęsliwy !
4 pracowac musisz i to od poczatku ,prace oddawac w terminie bo tracisz na ocenie ,ale zawsze mozesz sie poprawic
5na 1 rok musisz miec wiecej kasy ,bo mało kto pracuje i studiuje -cos kosztem czegos !
za studia płaci -pozyczka rzadowa
ale samo utrzymanie to kosztuje sporo po miasteczku porusza sie busami uniwersyteckimi -za darmo,albo za mała opłata
na nastepnych latach zdecydowanie lepiej

aha u niego srode wolna -dzien sportu i wypoczynku jezdzi i zwiedza anglie ,szkocje był tez w amsterdamie !wszystko w ramach dotacji z uczelni pewno bo on płaci jakies symboliczne kwoty ja ci cos interesuje to pisz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości