Czy warto studiować biologię i gdzie??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Yoanna »

Madzia:) pisze:
Yoanna pisze:(ale te zajęcia jak dla mnie są tragiczne- przez prowadzących)

Naprawdę jest aż tak źle
wiesz co z tego co wiem, to niektóre grupy mają takie normalne,wręcz banalne te zajęcia, mało stresu , no a niestety moja grupa trafiła na takiego prowadzącego, że nie dajemy już radynie dość że układa nam kosmiczne pytania na obowiązkowych wyjściówkach (test wielokrotnego wyboru-MASAKRA! ), to jeszcze pyta na zajęciach i w ogóle jest strasznieee. ale jak widzisz- wszystko zależy od szczęścia i od tego, na kogo sie trafi

Pozdrawiam
ulybka

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: ulybka »

Studiuję 3 rok biologii na UAM. Roboty jest full ciągle. W zasadzie zeby do czegoś dojść trzeba się uczyć cały czas. pierwsze 1,5 roku to kompletna strata czasu i energii. Same bzdury jak dla mnie- to samo co w LO tylko Że trochę poszerzone. Rośliny, pierwotniaki to była dla mnie masakra. Dopiero od tego roku jestem na specjalizacji, molekularnej i przedmioty są ciekawe choć musimy teraz opanować to wszystko co miała biotechnologia przez 3 lata w rok. I znowu harówa.

JeŻeli chcesz się zając człowiekiem, idź na medycynę. Jeśli biologią molekularną, idź na biotechnologię(na Rolniczej jest u nas najlepsza), jeśłi ekologia i te wszystkie dłubania w glebie to na biologię.

To tyle. Poza tym powiem Że profesorowie mają nas wszystkich gdzieś, chcą nam tylko dokopać przy kaŻdej okazji i udowodnić ze nic nie umiemy.

Poza tym- i tak wszyscy będziemy pracować w Biedroncesorka za ten pesymistyczny post. :oops:
Madzia:)

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Madzia:) »

no a niestety moja grupa trafiła na takiego prowadzącego, Że nie dajemy juŻ radynie dość Że układa nam kosmiczne pytania na obowiązkowych wyjściówkach (test wielokrotnego wyboru-MASAKRA! ), to jeszcze pyta na zajęciach i w ogóle jest strasznieee.

A duŻo jest tu takich prowadzącychTrochę się zaczynam bać. :o Mam nadzieję Że to tylko wyjątek i Że z resztą nie jest tak źle. :).

ulybka pisze:JeŻeli chcesz się zając człowiekiem, idź na medycynę. Jeśli biologią molekularną, idź na biotechnologię(na Rolniczej jest u nas najlepsza), jeśłi ekologia i te wszystkie dłubania w glebie to na biologię.

Chciałabym na medycynkę ale nie wiem czy mam szanse się dostać.a jeśli nie to zawsze zostaje biologia :)
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Yoanna »

ulybka pisze:profesorowie mają nas wszystkich gdzieś, chcą nam tylko dokopać przy każdej okazji i udowodnić ze nic nie umiemy.

Poza tym- i tak wszyscy będziemy pracować w Biedroncesorka za ten pesymistyczny post.
no to faktycznie strasznie pesymistyczny post, ale kurcze ja sama zaczynam się obawiać gdzie będzie można znależć pracę po biologii, ale staram się myśleć że będzie dobrze, że ważne będzie że będę miała tytuł magistra i wyższe wykształcenie a reszta przecież jakoś musi się ułożyć. a poza tym skoro BIOLOGIA jako studia, jest tak porządana przez wielu ludzi, to może studiowanie tego kierunku kiedyś się opłaci (?)


a co do tych prowadzącychnie można tak wszystkiego generalizować , ale też nie można powiedzieć że zawsze jest tak ładnie- pięknie Chociaż różni ludzie na różnych kierunkach różnie mówią Dla niektórych studia tobanał", wszystko się udaje, a dla innych studia są ciężkie Prawdę mówiąc, zanim się dostałam na Biologię, nigdy nie pomyślałabym że te studia są takie ciężkie. często brakuje czasu na spotkania ze znajomymi, bo ciągle trzeba zakuwać, bo co tydzień mam co 3-4 kolokwia, a w sesji minimum 4-5 egzaminów (na 1-wszym roku miałam w sesji po 6-7 egzaminów)No ale naprawdę nie chcę tu nikogo do niczego zrażać Znam kolegów (-żanki) z roku, którzy się nie przejmują że czasem się nie udaje i wierzą w swoje siły, dlatego te studia nie sprawiają im większej trudności.Zresztą jeśli się napotka na świetną grupę to zawsze jest łatwiej i weselej . Tak więc, jeśli komuś naprawdę na czymś zależy, to trzeba samemu czegoś doświadczyć , a nie słuchać innych (bo każdy ma inne zdanie).


Pozdrowionka
Madzia :)

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Madzia :) »

Więc rozumiem ,Że nie Żałujecie swojego wyboru (studiowanie biologii) i pewnie jesteście tego zdania Że warto poświęcić się jej,bo głupstwem byłoby studiowanie czegoś co nas nie interesuje zupełnie.

Yoanna pisze:Tak więc, jeśli komuś naprawdę na czymś zaleŻy, to trzeba samemu czegoś doświadczyć , a nie słuchać innych (bo kaŻdy ma inne zdanie). :)

Zgadzam się z Tobą w zupełności i wielkie dzięki za radę.Pozdowionka :)
bagatha

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: bagatha »

ulybka pisze:Studiuję 3 rok biologii na UAM. Roboty jest full ciągle. W zasadzie zeby do czegoś dojść trzeba się uczyć cały czas. pierwsze 1,5 roku to kompletna strata czasu i energii. Same bzdury jak dla mnie- to samo co w LO tylko Że trochę poszerzone. Rośliny, pierwotniaki to była dla mnie masakra. Dopiero od tego roku jestem na specjalizacji, molekularnej i przedmioty są ciekawe choć musimy teraz opanować to wszystko co miała biotechnologia przez 3 lata w rok. I znowu harówa.

JeŻeli chcesz się zając człowiekiem, idź na medycynę. Jeśli biologią molekularną, idź na biotechnologię(na Rolniczej jest u nas najlepsza), jeśłi ekologia i te wszystkie dłubania w glebie to na biologię.

To tyle. Poza tym powiem Że profesorowie mają nas wszystkich gdzieś, chcą nam tylko dokopać przy kaŻdej okazji i udowodnić ze nic nie umiemy.

Poza tym- i tak wszyscy będziemy pracować w Biedroncesorka za ten pesymistyczny post.
Dokladnie, malo jest prowadzacych kochajacych swoja prace i chcacych cos przekazac.moe tylko tak u nas jest?(UAM)
Majka

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Majka »

chciałabym się dowiedzieć gdzie moŻna znaleźć pracę po biologii (tylko nie piszcie mi o nauczycielu, bo praca w szkole jakoś niespecjalnie mi odpowiada). w tym roku zdawałam maturę i zastanawiam się właśnie nad studiowaniem biologii. czy cięŻko jest się wogóle dostać na nie (chodzi mi o uczelnie we wrocławiu). na maturze zdawałam tylko biologię rozszerzoną i nie wiem czy jest wogóle sens składać tam papiery.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: anik »

Co do prowadzących, to wiadomo, ludzie są różni. Na pewno na każdym wydziale są wykladowcy/prowadzący ćwiczenia bardziej lub mniej przyjaźni studentom. Z tymi mniejludzkimi", no cóż, trzeba przeżyć i zapomnieć. Jednak najcenniejsi są ci, którzy robią to co robią z pasją, a przychodzenie na ich zajęcia jest prawdziwą przyjemnością, chociażby dużo wymagali
Madzia, ja nie żałuję swojego wyboru, na biologii podoba mi się coraz bardziej, chociaż przyznam się, że na I semestrze byłam tak przerażona ilością nauki, że chciałam się ewakuować. Mieliśmy wtedy większość przedmiotów uważanych za problematyczne i połowa osób odpadła lub zrezygnowała, jednak teraz wiem, że dobrze zrobiłam zostając
gosc

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: gosc »

Anatomia ktora jest na tej kontrowersyjnej biologi starczy aby nza rok startowac na fizjoterapie albo ratownctwo?,poprostu chcie sie poduczyc anatomi a potem uciekam. :evil:
Ciekawy

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Ciekawy »

Czy naprawdę tak jest, Że pierwszy rok jest najcięŻszy ? a z resztą to juŻłatwiej". Co jest takiego cięŻkiego na I roku, jaki materiał . i oczywiscie - czy wszyscy tak uwaŻacie
Ciekawy

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Ciekawy »

I jeszcze jedno pytanie : co to są wyjściówki (wejściówki) duŻo jest egzaminów (sprawdzianów itp) w ciągu roku
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Mawr »

co to są wyjściówki (wejściówki)
Wejściówki- to sprawdziany na samym początku zajęc z materiału który trzeba było przygotowac na te własnie zajęcia. Robione są po to by wymusic na studentach to zeby sie przygotowali do zajęć i mieli juz jakies podstawy.

Wyjsciowki - osobiscie nie mialem przyjemnosci zazyc je ale z tego co slyszałem odbywają sie na koniec semestru i ich zaliczenie jest konieczne do zaliczenia przedmiotu.

A tak pozatym to pewnie ta terminologia zalezy głównie od uczelni i fantazji studentów. -)

[ Dodano: Wto Cze 06, 2006 20:20 ]
Ciekawy pisze:I jeszcze jedno pytanie : co to są wyjściówki (wejściówki) dużo jest egzaminów (sprawdzianów itp) w ciągu roku
zalezy od przedmiotu. Ja zwykle zyłem od sesji do sesji.
Ciekawy

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Ciekawy »

Wejściówki- to sprawdziany na samym początku zajęc z materiału który trzeba było przygotowac na te własnie zajęcia. Robione są po to by wymusic na studentach to zeby sie przygotowali do zajęć i mieli juz jakies podstawy.
to wychodzi na to ze na studiach jest jak w LO albo gorzej bo materiału więcej ?!? :o
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości