Politechnika czy medycyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tomek_12234

Politechnika czy medycyna

Post autor: tomek_12234 »

Witam:)
Co byscie wybrali na moim miejscu. Skonczylem niedawno maturalna klase mat-fiz-inf, taka specjalna, zwie sie uniwersytecka. Generlanie jestem bardzo dobry z fizy i matmy, wygrywam konkursy (na nieszczesnej olimpiadzie fizycznej zabraklo mi pol zadania do finalu.:( ) i postanowilem sobie na poczatku trzeciej klasy ze sprobuje na medycyne.:P Zrobilem material z bioli, teraz maturka mnie czeka za dwa dni:) Zdaje z matmy, bioli i fizy, takze moge isc na politechnike i inne kierunki przyrodnicze i na medycyne w poznaniu, bo tam wystarcza dwa przedmioty biologia i do wyboru fiza lub chemia, bo chemi nie zdaje. I w sumie nie wiem co wybrac. Isc na jakas fizyek techniczna, czy elektornike etc., bo jestem z tego bardzo dobry, mozna niezle zarobic no i szkoda marnowac jak sie ma zdolnosci do scislych nauk, ale niestety wydaje mi sie to troche nudne. Czy na medycyne, gdzie trzeba kuc, ale jest ciekawiej, znowu malo sie zarabia, dlugo studiuje. Ciezka sprawa, co nie:)

Pozdrawiam, jak macie pomysly to piszcie, jak co to bede ciagnal losy:P
dr.kicia
Posty: 43
Rejestracja: 8 maja 2006, o 14:24

Re: Politechnika czy medycyna

Post autor: dr.kicia »

tomek_12234 pisze:Witam:)
Co byscie wybrali na moim miejscu. Skonczylem niedawno maturalna klase mat-fiz-inf, taka specjalna, zwie sie uniwersytecka. Generlanie jestem bardzo dobry z fizy i matmy, wygrywam konkursy (na nieszczesnej olimpiadzie fizycznej zabraklo mi pol zadania do finalu. ) i postanowilem sobie na poczatku trzeciej klasy ze sprobuje na medycyne. Zrobilem material z bioli, teraz maturka mnie czeka za dwa dni:) Zdaje z matmy, bioli i fizy, takze moge isc na politechnike i inne kierunki przyrodnicze i na medycyne w poznaniu, bo tam wystarcza dwa przedmioty biologia i do wyboru fiza lub chemia, bo chemi nie zdaje. I w sumie nie wiem co wybrac. Isc na jakas fizyek techniczna, czy elektornike etc., bo jestem z tego bardzo dobry, mozna niezle zarobic no i szkoda marnowac jak sie ma zdolnosci do scislych nauk, ale niestety wydaje mi sie to troche nudne. Czy na medycyne, gdzie trzeba kuc, ale jest ciekawiej, znowu malo sie zarabia, dlugo studiuje. Ciezka sprawa, co nie:)

Pozdrawiam, jak macie pomysly to piszcie, jak co to bede ciagnal losy:P
Tomku,
Wybierz to co cie najbardziej interesuje. W zyciu trzeba robic cos co sie lubi, musisz liczyc sie z tym ze twoj wybor bedzie z toba do konca zycia. Jesli jestes dobry z fizyki i matemetaki to idz w to. Jest wiele bardzo ciekawych inzynieryjnych zawodow. Wydaje mi sie ze np. inzynieria mechaniczna albo teraz popularny za granica kierunek aerospace ing. sa bardzo ciekawymi i tworczymi zawodami. Oczywiscie ze medycyna jest piekna, i jest wspanialym zawodem, ale musisz wybrac dla siebie cos co bedzie ci sprawialo frajde kazdego dnia.
Wybor nalezy do ciebie, zawsze mozez tez zlozyc papiery na oba kierunki. Da ci to wiecej czasu do namyslu
Zycze powodzenia w wyborze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 63 gości