Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.

Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe ?

Tak
31
66%
Nie
12
26%
Nie mam zdania
4
9%
 
Liczba głosów: 47

DaimoN
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 07:20

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: DaimoN »

Zaraz, nie przypominam sobie, żebym mówił o istnieniu silniejszego żródła energii jakim jest elektrownia atomowa. Oczywiście antymateria jest w sferze badań. Podałem tylko przykład technologi jaka może otaczać przyszłe pokolenia. Ale czy w Polsce kiedykolwiek powstanie elektrownia jądrowa? Wątpię. Kiedy my stoimy w miejscu i raczkujemy w wielu dziedzinach nauki, inne państwa rozwijają się i zostawiają nas w tyle. Pora zacząć myśleć o nowych rozwiązaniach technologicznych, które pomogą nam w codziennym życiu, wzbogacą państwo i poprawią reputację Polski co do rozwoju nauki.Ale czy z obecnym rządem jest to możliwe?

[ Dodano: Pon Kwi 10, 2006 22:28 ]
A tak wogóle to nie znam się na fizyce.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Gosiaczek »

Heh wiem że otaczające nas kraje posiadają takie elektrownie i to czy w Polsce będzie się takie budować nie ma już znaczenia. Nawet jeśli u nas ich nie będzie to może nastąpić awaria w któymkolwiek kraju i odczujemy tego skutki.
Na szczęście w Polsce mamy wielu ludzi (m.in. ekologów) którzy na pewno podburzą społeczneństwo i nikt nie wyrazi zgody na budowę.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Chlamydocassis »

Gosiaczek pisze:Heh wiem że otaczające nas kraje posiadają takie elektrownie i to czy w Polsce będzie się takie budować nie ma już znaczenia. Nawet jeśli u nas ich nie będzie to może nastąpić awaria w któymkolwiek kraju i odczujemy tego skutki.
Na szczęście w Polsce mamy wielu ludzi (m.in. ekologów) którzy na pewno podburzą społeczneństwo i nikt nie wyrazi zgody na budowę.
Młoda jesteś, mało wiesz. Przeczytaj ze zrozumieniem 2 posty wyżej
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: anik »

Chlamydocassis pisze:A co do Czrnobyla, to skoro elektrownie jądrowe tak bardzo zagrażają naszemu życiu to sprawdź sobie ile jest w Europie elektrowni jądrowych i ile z nich wybuchło czy spotkała je inna katastrofa. Pozdrawiam
To trochę tak jak z samolotami. Teoretycznie transport powietrzny jest jednym z najbezpieczniejszych, szybko się rozwija i jest popularny, ale jak już zdarzy się katastrofa, to ofiary są liczone w setkach i jest małe prawdopodobieństwo, że ujdzie się z z takiej katastrofy z życiem. Mimo wszystko coraz więcej ludzi korzysta z usług linii lotniczych.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: biotechnolog »

Myślę, że patrząc przez pryzmat techniki jądrowej w dzisiejszych czasach, a nie w latach 80, można wybudować elektrownię jądrową. Na dzień dzisiejszy jest ona o wiele bardziej wydajna, bezpieczniejsza i przyjazna środowisku, nie biorąc pod uwagę radioaktywnych cząsteczek . Jestem za.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: anik »

Tak mi teraz przyszło do głowy.
Małe pytanko do tych, którzy są za budowaniem elektrowni jądrowych w Polsce: Czy, jeśli by to od Was zależało, zgodzilibyście się na wybudowanie takowej elektrowni w pobliżu Waszego domu/mieszkania? Krótka odpowiedź: TAK czy NIE
Tylko bądźcie szczerzy
racoon88
Posty: 76
Rejestracja: 30 mar 2006, o 19:28

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: racoon88 »

Nie. Ale nie dlatego, że mam coś przeciwko elektrownią jądrowych, ale moje miasteczko jest uzdrowiskiem i wizerunek elektrownii psuł by ogólny widok. Poza tym jestem za budową .
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Twincast »

U mnie jest podobna sytuacja jak u Racoona88. Przemyśl to jedno z najstarszych miast w Polsce, pełno tu zabytków i takich tam, więc raczej nie pasuje tutaj elektrowania jądrowa. Ale gdyby nie to, to nie miałbym nic przeciwko.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: biotechnolog »

Może obok mojego bloku to nie(nie było by gdzie) Ale tak na poważnie to jeśli elektrownia miałaby powstać w pobliżu mojego miasta, szczerze byłbym za. Zwródżcie uwagę na to, że wszyskie państwa, z którymi sąsiadujemy, nawet Litwa posiadają takowe elektrownie i tak czy siak w razie katastrofy, odczulibyśmy złe oddziaływanie cząsteczek radioaktywnych. Nie ma znaczenia, czy elektrownia wybuchnie w Polsce, na Białorusi, czy znów na Ukrainie, jesteśmy narażeni na ogromne niebezpieczeństwo i steaty jakie ponieśliśmy w latach 80. Technika jądrowa idzie do przodu i my powinniśmy iść wraz z nią, jeżeli Polska by na tym zyskała, bo zyskałaby to jestem za. Przy dzisiejszych nowoczesnych reaktorach ryzyko jest znikome. Myślę, że nie mamy się czego obawiać.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Chlamydocassis »

anik pisze:Tak mi teraz przyszło do głowy.
Małe pytanko do tych, którzy są za budowaniem elektrowni jądrowych w Polsce: Czy, jeśli by to od Was zależało, zgodzilibyście się na wybudowanie takowej elektrowni w pobliżu Waszego domu/mieszkania? Krótka odpowiedź: TAK czy NIE
Tylko bądźcie szczerzy
Widziałem elektrownie jądrową w Niemczech i takich elektrowni nie buduję się w pobliżu budynków. Jest ogromne pole dookoła więc Twoje pytanie jest bez sensu. Pozdrawiam
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: anik »

Chlamydocassis pisze:Widziałem elektrownie jądrową w Niemczech i takich elektrowni nie buduję się w pobliżu budynków. Jest ogromne pole dookoła więc Twoje pytanie jest bez sensu. Pozdrawiam
Źle mnie zrozumiałeś. W pobliżu nie znaczy przecież pod oknami Twojego bloku czy za plotem!
A chodziło mi o to, że wszystko jest pięknie, budujemy sobie nowoczesną elektrownię, będzie tanie i nieszkodliwe dla środowiska żródło ogromnych pokładów energii, zatrudniamy najlepszych specjalistów, można powiedzieć, że nic nam nie grozi, jest bezpiecznie. Ale. pozostaje pytanie GDZIE takie cudeńko wybudować . Zgadzam się z Tobą, że nie buduje się takich rzeczy w śroku miasta, ale pokaż mi miejscowość, w której mieszkańcy przyjmą decyzję o budowaniu elektrowni jądrowej z entuzjazmem. Nawet jeśli miała by ona być otoczona, jak powiedziałeś, ogromnym polem dookoła? Odpowiedź: NIGDZIE. I takie argumenty, że elektrownia po prostu nie pasuje do zabytków, czy do uzdrowiska, są z pewnością najlżejszym działem, które może być wycelowane w projekt budowy takiego obiektu. Dla przykładu - sytuacja i protesty mieszkańców Żarnowca i okolicznych miejscowości, które doprowadziły do przerwania zaczętej już budwy. A swoją drogą chwała im za to!
Ludzie, nauczeni przeszlością, boją się elektrowni atomowych, nawet jeśli zdają sobie sprawę z niewątpliwych jej zalet. A ja się wcale im nie dziwię.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Chlamydocassis »

Jasne, tyle że moim zdaniem powinno się znaleźć na terenie Polski chociaż jedno miejsce dogodne do zbudowania elektrowni. A co do ludzi to częć będzie protestowała tylko żeby wyciągnąć od rządu pieniądze. Nie ma ludzi nieprzekupnych
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Mawr »

Mysle ze mogłoby nie byc tak żle. Pamietajmy ze taka elektrownia to takze miejsca pracy. Mozliwosc stałego zatrudnienia dla mieszkanców moglaby skusic co po niektórych. A tacy którzy bedą protestowac zawsze sie znajdą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości