Mikroskop Delta Optical BioLight - prosze o szybką odpowiedź

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Mikroskop Delta Optical BioLight - prosze o szybką odpowiedź

Post autor: paramecium »

Rok temu zakupiłem nowy mikroskop. Wybrałem mikroskop firmy Delta Optical BioLight, po pierwsze cena po drugie jestem przywyczajony do mikroskopów PZO ze zwierciadłem wklęsłym. Pierwszy mikroskop jaki posiadałem to wielak porażka - mikroskop zabawka. Dawał powiększenie 900x - akurat . No i cóz w końcu musiał iśc w zapomnienie bo nie dało sie na nim pracowac. Co sądzicie o tym typie mikroskopu.


A tak na marginesie. Na dolnej stronie tubusa znajduje sie ciekawiąca mnie śruba.


Nie chodzi o śruby mikro- i makr-. Własciwie mam już rok ten mikroskop a nadal ciekawi mnie do czego ona może służyc. Może ktoś z was odpowie na to pytanie.


Do tej pory nie mogłem zdobyc barwników do prepratów. Może wy postaracie sie odpowiedziec na moje pytanie
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

[Link] Mikroskop Delta Optical BioLight - prosze o szybką odpowiedź

Post autor: przyrodnik »

paramecium pisze:Do tej pory nie mogłem zdobyć barwników do preparatów. Może wy postaracie się odpowiedzieć na moje pytanie
Temat o barwnikach: tematy37/barwniki-vt6508.htm
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Mikroskop Delta Optical BioLight - prosze o szybką odpowiedź

Post autor: paramecium »

A co towarzysz mysli o tej tajemniczej śrubie u dołu tubusa ? Do czego ona może służyc, a może do regulacjiczegoś ?
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Mikroskop Delta Optical BioLight - prosze o szybką odpowiedź

Post autor: _Marcin_ »

paramecium pisze:Co sądzicie o tym typie mikroskopu.
Nigdy go nie widziałem, ale recenzje zbiera całkiem przyzwoite.Czyli jak na ten zakres cenowy jest OK.Zresztą posiada nawet jakiś nr zalecenia od MEN.
paramecium pisze:A tak na marginesie. Na dolnej stronie tubusa znajduje sie ciekawiąca mnie śruba.


Nie chodzi o śruby mikro- i makr-. Własciwie mam już rok ten mikroskop a nadal ciekawi mnie do czego ona może służyc. Może ktoś z was odpowie na to pytanie.
A może jest to śruba ograniczająca posuw dolny tubusu w ruch zgrubnym lub dokładnym.
Jakoś się dziwię że przez ten rok tego nie sprawdziłeś ? W instrukcji o niej nic nie ma ?
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Mikroskop Delta Optical BioLight - prosze o szybką odpowiedź

Post autor: paramecium »

1.jpg
A oto zdjęcie tego modelu. Ta śruba jest akurat mało widoczna na tym zdjęciu, a nie mam swoich. Kto wie co to jest na pewno ją dostrzeże.

Tak ten model jest wpisany na listę środków dydaktycznym MEN.

Jedno zastrzeżenie - model powinien miec stolik krzyżowy i kondensor - oczywiście musiałem to wszystko dokupic - stolik - 59 PLN a kondensora nie mogę znależc z pewnością jeszcze droższy. No cóz ale za 350 PLN.

A może zna ktoś www gdzie mogę znależc kondensor do tego modelu. Będę wdzięczny za pomoc.

[ Dodano: Nie Sie 03, 2008 10:34 ]
Coś mnie natchnęło i zobaczyłem strone Pierrona z mikroskopami i tam jest nazwa - śruba do regulacji łozyska oporowego. Ale ona znajduję się tuz przy stoliku przedmiotowym. Łozysko oporowe - proszę o wyjaśnienie.

[ Dodano: Nie Sie 03, 2008 10:43 ]
O juz się dowiedziałem - Sruba ta służy do zapobiegania kontaktów obiektywu z preparatem mikroskopowym. Kiedy sruba ta jest niedokręcona - brak blokady

[ Dodano: Nie Sie 03, 2008 11:41 ]
A oto dokładniejsze zdjęcia. Teraz widac wyraźnie, gdzie ta sruba sie znajduje.
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości