Nasiona roślin egzotycznych

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
Andrzej O.

Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Andrzej O. »

Nasiona jakich roślin warto sadzić w domowych warunkach? Lubię rośliny egzotyczne, cytrusy itp., to frajda gdy samemu wyhoduje się roślinkę.
Jakie nasiona polecacie?
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Mawr »

Ja jakis czas temu wyhodowałem z nasienia Awokado. Urosła ok półmetrowa roslinka. Niestety rodzice stwierdzili ze zabiorą ja na działke poniewał powoli stawała sie za duża na okno. no i tyle ją widziałem.
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Teba »

Ja też hodowałem awokado. Niestety trzymałem go na tarasie. Nie zdążyło nawet wykiełkować. Przyszła powódź i awokado odpłynęło razem z doniczką. Po jakimś czasie znalazłem je w lesie miało jakieś 20 cm i było całkiem ładne. A że w Polskich lasach awokado nie rosną stwierdziłem, że tu musiała dopłynąć moja roślinka . Potem awokado-podróżnikiem zajęła się mama i zniknęło w tajemniczych okolicznościach.
Andrzej O.

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Andrzej O. »

Czyli z awokadu spróbuje (jeśli znajdę nasiona, najlepiej na allegro). Jakie jeszcze egzotyczne rośliny proponujecie? Bananowce? Kiwi (Actinidia chinensis)? Kumkwat? Kawa? Pipper Nigrum (Pieprz czarny)? Cytryna? Pomarańcza? Averrhoa carambola (Karambola owocująca)?

Wiele jest ciekawych roślin egzotycznych, nawet nie pamiętam nazw. Kiedyś widziałem jakąś australijską roślinę o długich trawiastych liściach, której nasiona dostępne były w Polsce, ale nie pamiętam jej nazwy.

Co jeszcze?
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Teba »

Nasiona awokado najlepiej zdobyć w jakimś supermarkecie. Teraz awokado można kupić wszędzie. Z tego co pamiętam pestkę awokado sadzi sie tak żeby część wystawała ponad powierzchnię ziemi. W domowych warunkach awokado jednak nigdy nie zakwitnie. Podobnie jest z cytrusami hodowanymi z pestek, raczej nie spodziewaj sie owoców na drzewku.
Sancty
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2006, o 18:39

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Sancty »

Mawr pisze:Ja jakis czas temu wyhodowałem z nasienia Awokado. Urosła ok półmetrowa roslinka. Niestety rodzice stwierdzili ze zabiorą ja na działke poniewał powoli stawała sie za duża na okno. no i tyle ją widziałem.
A nie wsadzili jej moze do ziemi, masz ogródek?
Moze to juz wielkie drzewo?
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Mawr »

Sancty pisze:A nie wsadzili jej moze do ziemi, masz ogródek?
Moze to juz wielkie drzewo?
Prawdopodobnie masz racje.
Niestety rzednego nowego drzewka nie znalazłem.
Teba pisze:Nasiona awokado najlepiej zdobyć w jakimś supermarkecie. Teraz awokado można kupić wszędzie.
Zgadza sie.

Ja jeszcze raz wychodowałem z nasion Granat. Rolinka osiągneła ok. 30 cm i niestety przesuszyłem ją. A nasiona tak jak z awokado. Kupujesz w supermarkecie owoc zjadasz miąsz a pestke/ski sadzisz. -)
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Matty86 »

Zasadziłbym sobie jakąś fajna roślinkę, kiedys chodowałem awokado (2 metrowe urosło - ale potem zaczeło troszkę dziczeć, i obumarło bo zaczołem je przycinac itp ) cytrusy z ziarek to chyba każdy hodował .
Co do granata to są jekieś specjalne sposoby sadzenia nasion czy poprostu do ziemi i już, po jekim czasie zaczynają kiełkować , bo awokado to dośc długo kiełkowało. Oprucz granata chodował ktoś coś ciekawego?
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: przyrodnik »

Matty86 pisze:Oprucz granata chodował ktoś coś ciekawego?
Imbir Kupiłem w hipermarkecie, wsadziłem do ziemi i po 7-8 dniach wykiełkowała roślinka, dość szybko rośnie, po 2 tyg. ma już z 30 cm wysokości. Później zamieszcze zdjęcie.
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Matty86 »

OPRÓCZ
hmmm

ciekawe, też tak chyba zrobie, dzieki Przyrodnik
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: przyrodnik »

Mój imbir (teraz jest juz troche większy niżna zdj.)
1.jpg
1.jpg (11.24 KiB) Przejrzano 922 razy
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Twincast »

Mój barat hoduje jakąś mandarynkę, albo pomarańczę (nie wiem co to jest dokładnie) i nie mam pojęcia co z tego wyrośnie. Na razie wygląda nieciekawie i już parę razy prawie zdechła.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Mawr »

Duży kawałek kłącza imbiru trzeba posadzić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości