kariera po biologii

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

kariera po biologii

Post autor: Teba »

Studiuję biologię, ale co dalej? Nie chcę być nauczycielem! Jakie ścieżki kariery są dostępne dla absolwenta biologii? Jakie specjalizacje wybierać? Na co zwracać uwagę? W jakich placówkach można pracować? Wiele osób marzy o zostaniu na uczelni - czy to takie łatwe Chciałbym, żeby moja praca była zgodna z kierunkiem studiów, nie chcę zasilać rzeszy bezrobotnych, ani wyjeżdżać za granicę. Co robić
bagatha

Re: kariera po biologii

Post autor: bagatha »

witaj w moich myslach

wiec ponoc mozna w zakladach farmaceutycznych, grupach badawczych, .

Ja rowniez nie chce zostac nauczycielem, dlatego nie wzielam kursu pedagogicznego mam juz cichy plan na przyszlosc

moze cos ci wpadnie do glowy jak zorientujesz sie jakie specjalizacje co proponują, jakie daja mozliwosci.
Na uczelni pozostaja najbardziej wytrwali i najlepsi- ponoc.
aadan

jak studiować

Post autor: aadan »

NajwaŻniejszą rzeczą podczas studiowania biologii jest robienie w międzyczasie wszelkich moŻliwych praktyk i staŻy w laboratoriach. Bardzo waŻne jest takŻe perfekcyjne opanowanie jezyka angielskiego. Dopiero potem znajdują się dobre oceny w indeksie ale z kolei od nich waŻniejsza jest praca magisterska tzn. jej tamat i sposób wykonania. MoŻna teŻ spróbowac dostać się na zagraniczne praktyki i takie tam. To chyba najwaŻniejsze rzeczy.
Powodzenia:)
Gość

Re: kariera po biologii

Post autor: Gość »

Teba pisze:Studiuję biologię, ale co dalej? Nie chcę być nauczycielem! Jakie ścieŻki kariery są dostępne dla absolwenta biologii? Jakie specjalizacje wybierać? Na co zwracać uwagę? W jakich placówkach moŻna pracować? Wiele osób marzy o zostaniu na uczelni - czy to takie łatwe Chciałbym, Żeby moja praca była zgodna z kierunkiem studiów, nie chcę zasilać rzeszy bezrobotnych, ani wyjeŻdŻać za granicę. Co robić
Doti

za granice najlatwiej

Post autor: Doti »

Cztery lata temu bylam w podobnej sytuacji. Moglam zostac na doktoracie w Polsce, ale nie przezylabym za te grosze sama. Wyjechalam do Holandii i pracuje na uniwersytecie. Za granice najlatwiej. Jest ta mozliwosc pracy w zawodzie. W Polsce dostalam propozycje pracy w firmie farmaceutycznej jako sprzedawca. Nie po to studiujesz biologie, zeby potem jezdzic po Polsce i prosic sie o pieniadze. Goraco polecam prace w Europie. Nie sa to wielkie pieniadze, ale daja zyc bez strachu (samemu- bez pomocy rodzicow). Potem z doswiadczeniem za granica latwiej o lepsza prace w PL.
Pozd.
bagatha

Re: kariera po biologii

Post autor: bagatha »

dzieki Doti za info, cenne info!
jak masz czas to napisz cos wiecej o swojej pracy
pozdrowienia!
Martyna
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: kariera po biologii

Post autor: Martyna »

Mam takie samo zmartwienie.Jestem na 2 roku i zastanawiam się nad specjalizacją(nie chcę teraz już zabierać się za inny kierunek-ewentualnie po licencjacie).
Nie bardzo widzę swoją przyszłość.Chciałabym pracować jako biolog,ale co to tak w ogóle oznacza?Nie przepadam tak do końca za laboratorium i nie robię bloku pedagogicznego(chciałam zrobić,bo zawsze to jakaś ewentualność,ale weszły inne przepisy-trzeba studiować biologię nauczycielską,a to wiąże się ściśle z chemią:/
Myślałam też nad tym,aby dokończyś licencjat,a potem dostać się na psychologię(jest to kierunek,który mnie interesuje,ale nigdy nie miałam odwagi)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość