problem z mikroskopem

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
MAniekk
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2008, o 23:10

problem z mikroskopem

Post autor: MAniekk »

jestem początkującypatrząc przez mikroskop widzę taka czarna kreske jakby wskazówkę zegarkaczy to normalne czy może jest to rysawskazówka sięga równ do połowy obrazu i jest idealnie prosta
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: problem z mikroskopem

Post autor: _Marcin_ »

Gdzieś kiedyś czytałem że w okularze 10x w mikroskopie Delta Optical taka kreska jest
(dwie osoby się wypowiadały chyba) ale do czego ona ma służyć, nie wiem.
Zobacz w instrukcji, jak nie będzie to skontaktuj się ze sprzedawcą i zwyczajnie zapytaj.
Jednak nie wydaje mi się żeby była to wada materiałowa, jakieś zarysowanie czy pęknięcie.
Ale najlepiej sprawdzić.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: problem z mikroskopem

Post autor: paramecium »

Kiedyś w szkole pracowałem z mikroskopem Delta Optical BioStage. Tam mamy do czynienia z okularem szerokopolowym. Ogólne wrażenie przy obserwacji dośc dziwne, jakby nie mozna było doskonale zogniskowac obrazu.

Rzeczywiście - jest w polu widzenia taka długa czarna linia i sprawdzałem wewnatrz okularu czy to aby nie jakaś odstająca częśc spirali. Chyba tak już tam musi byc. Dla przykładu tutaj mam zdjęcie pola widzenai właśnie z takiego mikroskopu.

Może aby to zmienic wysatrczy kupic inny typ okularów dostosowanych to takiego typu mikroskopu i już.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości