Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Podręczniki

Post autor: formica »

Zgadzam się co do opreonu te zbiory to totalna porażka i dlatego u nas w szkole obowiązuje zbiór Pazdry
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Podręczniki

Post autor: Batha »

co do zbioru Operonu, to tylko organika jest znośna
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Podręczniki

Post autor: agnika »

a co sądzicie o testach operonu do chemii?
warto je kupic?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Podręczniki

Post autor: york »

ja mam repetytorium klimaszewskiej, bardzo obszernie zrobione, dobrze się powtarza
juvika
Posty: 93
Rejestracja: 4 sie 2008, o 21:38

Re: Podręczniki

Post autor: juvika »

mimi11 pisze:ja mam repetytorium klimaszewskiej, bardzo obszernie zrobione, dobrze się powtarza
tez je mam, fajnie napisane,bardzo dobre do powtórek
polecam
cahala

Re: Podręczniki

Post autor: cahala »

Mam juŻ 3 części RoŻaka, zbiór Pazdro i tablice chemiczne wyd. podkowa + arkusze maturalne. Od poniedziałku zaczynam naukę. brrr.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Podręczniki

Post autor: york »

Linus pisze:Nom, tylko że ja nie mam zeszytów a dużo osób krytykuje Operon więc może warto by go zamienić ? a może tak tylko pier**lą za przeproszeniem i nie opłaca m się kupować nowych ?

moja koleżanka do matury rozszerzonej jechała tylko na operonie i zbiorach( miała 93%) wg niej są dobre, a nauczycielke miała beznadziejną
acha
Posty: 68
Rejestracja: 23 lip 2008, o 17:41

Re: Podręczniki

Post autor: acha »

niepolecem vademecum z operonu-błąd na błędzie, szczególnie w zadaniach
ja przygotowywałam się z nowej ery. wszystko super wytłumaczone i słyszałam, że klucze układane są pod ten podręcznik (tzn. jak jest w nim rownianie w którym nad strzalką jest katalizator lub warunki, to w odpowiedzi na maturze też musi być ) ale nie wiem ile w tym prawdy w każdym razie co do tych równań to się zgadzało. Zawiodłam się tylko na tym, że ogniwa nie były obszernie opisane i 2 zadania na maturze wybiegały poza to co bylo w podręczniku ale mimo to mam wysoki wynik więc polecam. No i zbiór zadań to oczywiście pazdro i testy zmaturalnie, że zdasz
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki

Post autor: Medycyna Lwów »

książki nowej ery bardzo do mnie przemawiają (siostra ma w szkole wiec je znam) - notoryczne błędy i to grube, mało zadań i przykładów, wielu zagadnień w ogóle nie poruszono a zajęto sie tym co na maturę jest kompletnie nie przydatne.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Podręczniki

Post autor: york »

acha pisze:i słyszałam, że klucze układane są pod ten podręcznik
jakbym słuchała, pod który to podręcznik są układane te matury, to dziękuje

acha pisze:testy zmaturalnie, że zdasz"
do chemii odradzam, zadania wyjęte z kosmosu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki

Post autor: Medycyna Lwów »

mimi11 pisze:do chemii odradzam, zadania wyjęte z kosmosu
dokładnie, do chemii na tym forum wszyscy są za rozakiem i pazdro i tak chyba zostanie .
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Podręczniki

Post autor: mediatan »

Ja też mam podręczniki Rożaka. Podręczników Operonu do chemii nie znam (mam do biologii i nie narzekam). Zdecydowanie odradzam Vademecum Operonu do chemii- zamówiłem, przejrzałem, odesłałem następnego dnia (tak samo zresztą z robiłem z Vademecum Operonu z fizy) Testy może i nie są najgorsze, ale wg mnie jest to przerost formy nad treścią- mała liczba zadań i raczej nie są zbytnio zróżnicowane. Polecam testy wydawnictwa OMEGA, uważam że są naprawdę niezłe.

PS mam trochę kserówek zadań z testów Operonu, Omegi i WSiPu, więc jak ktoś by chciał porównać niech da znać na PW to zeskanuję i prześlę.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Podręczniki

Post autor: dragonka »

mimi11 pisze:acha napisał/a:
testy zmaturalnie, że zdasz"


do chemii odradzam, zadania wyjęte z kosmosu
No to pech, bo w zeszłym roku przerabialiśmy je na flakach ] Nie wygladały tak źle, szczerze mówiąc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości