Mutacja spontaniczna i indukowana

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
lipsky
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:10

Mutacja spontaniczna i indukowana

Post autor: lipsky »

Witam

Dostalem temat na referat Przykłady mutacji spontanicznej i indukowanej Czy ktos zna jakas strone z odpowiednimi materialami. prosze o pomoc
toczekvolvox
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2006, o 22:11

Re: Mutacja spontaniczna i indukowana

Post autor: toczekvolvox »

Mutacja spontaniczna to na przykład naturalnie zachodząca poliploidyzacja wśród roślin. Między innymi w taki sposób wyodrębniły się wiele znanych gatunków roślin. Jest jednym z głównych czynników dzięki którym zachodzi ewolucja .

Mutacja indukowana to mutacja spowodowana przez zewnętrzny czynnik- tzw. mutagen . Mutagenem może być kolchicyna, która powoduje sztuczną poliploidyzację, która jest wykorzystana do zwiększenia plonów w rolnictwie.

To jest tylko część informacji na ten temat. Nie będziemy Ci tu pracy pisać skoro na pewno sam potrafisz znależć na ten temat więcej informacji w internecie . Ja Ci pomogłem, ponieważ podałem słowa klucze, które wpisane w wyszukiwarkę ogrom stron otworzą opisujących mutacje. Pozdrawiam
blef11

Re: Mutacja spontaniczna i indukowana

Post autor: blef11 »

dzeki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości