jezyk

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: jezyk

Post autor: serine »

Czy ktos sie orientuje czy mozna chodzic na 2 jezyki np angielski i francuski? Głównie chodzi mi o UM w Białymstoku. Czy jest wogole taka mozliwosc czy jestem skazana na tylko 1 jezyk?
owsik
Posty: 309
Rejestracja: 19 lip 2008, o 19:24

Re: jezyk

Post autor: owsik »

Kaamil pisze:
ps. na studiach sobie sam wybieram na jakim poziomie chce się uczyć języka, czy jak wybrłem angielski to piszę na początku jakiś test i oni sami dzielą na grupy, czy jest tylko 1 poziom nauczania angielskiego
na WUM CAE nie zwalnia z niczego (kilka osób w grupie ma i normalnie się uczą z osobami bez certyfikatu). Na początku nie ma żadnego testu, przy dawaniu dokumentów wypełniało się ankietę językowa i podobno na jej podstawie są w ogóle tworzone grupy. Poziom angielskiego i tak głównie zależy od prowadzącego zajęcia.
jak wszystko inne ,zalezy głownie od prowadzacego zajecia
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: jezyk

Post autor: misiaqd »

ja też włąśnie chciałam isć na dwa jezyki tylko, ze na UMie w Poznaniu, jest taka możliwość?
Luna
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:29

Re: jezyk

Post autor: Luna »

na UM Lublin na 2 roku obowiązkowe są 2 języki obce
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: jezyk

Post autor: serine »

Luna pisze:na UM Lublin na 2 roku obowiązkowe są 2 języki obce
Rozumuje, ze nie wliczajac łaciny ?

A czy ktos sie orientuje jak jest w Białym? Czy jest jakakolwiek mozliwosc uczenia sie 2 jezyków juz od I roku? Morfeuszu moze Ty cos wiesz na ten temat ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jezyk

Post autor: Medycyna Lwów »

dla mnie lepszym rozwiązaniem jest nauczyć się jednego języka a dobrze, niż mieszać sobie z dwoma i w konsekwencji umieć oba średnio. Łacinę sie tu pomija.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jezyk

Post autor: Padre Morf »

serine pisze:Morfeuszu moze Ty cos wiesz na ten temat
Jest jeden język obcy.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: jezyk

Post autor: serine »

Kaamil pisze:dla mnie lepszym rozwiązaniem jest nauczyć się jednego języka a dobrze, niż mieszać sobie z dwoma i w konsekwencji umieć oba średnio. Łacinę sie tu pomija.
Angielski znam na poziomie CAE lub lepiej a francuski na poziomie srednio zaawansowanym i bedzie mi zal jesli nie bede mogła kontynuowac obu pozatym bardzo lubie sie uczyc jezyków Mysle ze generalnie nauczenie sie dobrze 2 jezyków nie jest jakims wielkim wyczynem

Morfeuszu a orientujesz sie moze czy jest jakakolwiek mozliwosc zapisania sie jednoczesnie do 2 grup jezykowych ?
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: jezyk

Post autor: flexible »

Heh czyli angielski podwójnie ? Serine, w Białymstoku to tylko angielskiego uczą
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: jezyk

Post autor: serine »

Na stronce uczelni jest napisane o angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jezyk

Post autor: Padre Morf »

serine pisze:Na stronce uczelni jest napisane o angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim
przy czym nauczyciel francuskiego to troche jak Jeździec Bez Głowy. Niby jest ale go nie ma
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: jezyk

Post autor: misiaqd »

ja mam tak samo jak serine, uczę się i angola i franca (wprawdzie angola lepiej) z obu zdaję rozszerzoną ( a nuż się przydadzą) i szkoda mi będzie zrezygnować z któregoś.
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: jezyk

Post autor: nielogiczna »

dla mnie lepszym rozwiązaniem jest nauczyć się jednego języka a dobrze, niż mieszać sobie z dwoma i w konsekwencji umieć oba średnio. Łacinę sie tu pomija.
Nie wyobrażam sobie nawet, żeby w dzisiejszych czasach lekarz znał tylko jeden język obcy. Tak jak wspomniała serine, opanowanie 2 języków to nie jest wyczyn ponad ludzkie siły i bez żadnego problemu można nauczyć się obu na wysokim poziomie. Z tym że 2 języki to jest dopiero niezbędne minimum.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości