jezyk

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
majkelu
Posty: 101
Rejestracja: 5 cze 2008, o 17:04

Re: jezyk

Post autor: majkelu »

nielogiczna pisze:Nie wyobrażam sobie nawet, żeby w dzisiejszych czasach lekarz znał tylko jeden język obcy. Tak jak wspomniała serine, opanowanie 2 języków to nie jest wyczyn ponad ludzkie siły i bez żadnego problemu można nauczyć się obu na wysokim poziomie. Z tym że 2 języki to jest dopiero niezbędne minimum.
Takie rzeczy to tylko wiesz gdzie.

Osobiście znam 2 języki na poziomie dogadania się w budce z hamburgerami i jakoś nie uważam, żebym koniecznie musiał dokształcać się w tym kierunku. Po co? Swoją przyszłość i tak wiążę z Polską.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jezyk

Post autor: Padre Morf »

nielogiczna pisze:Z tym że 2 języki to jest dopiero niezbędne minimum.
Ajk tam takie gadanie. W USA jak lekarz dobrze mówi po angielsku to jest wielki sukces. Takich co nzja 2 jezyki to ze świecą szukać.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jezyk

Post autor: Medycyna Lwów »

Nie wyobrażam sobie nawet, żeby w dzisiejszych czasach lekarz znał tylko jeden język obcy. Tak jak wspomniała serine, opanowanie 2 języków to nie jest wyczyn ponad ludzkie siły i bez żadnego problemu można nauczyć się obu na wysokim poziomie. Z tym że 2 języki to jest dopiero niezbędne minimum
jak kochasz języki to idź na lingwistykę? ja nie widze pwoodu znajomosci 2 jezyków rpzez każdego lekarza, po co niby?
może dla ciebie istotniejsza jest znajomość języków niż tego jak leczyć ludzi.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: jezyk

Post autor: serine »

Kaamil pisze:
Nie wyobrażam sobie nawet, żeby w dzisiejszych czasach lekarz znał tylko jeden język obcy. Tak jak wspomniała serine, opanowanie 2 języków to nie jest wyczyn ponad ludzkie siły i bez żadnego problemu można nauczyć się obu na wysokim poziomie. Z tym że 2 języki to jest dopiero niezbędne minimum
jak kochasz języki to idź na lingwistykę? ja nie widze pwoodu znajomosci 2 jezyków rpzez każdego lekarza, po co niby?
może dla ciebie istotniejsza jest znajomość języków niż tego jak leczyć ludzi.
Kamilu nie atakuj odrazu. Sa ludzie co z łatwoscia ucza sie jezyków i nie potrzeba im wiele czasu by je pojac, a sa osoby które nie potrafia i to ze komus zalezy na znajomosci 2 jezyków to jest jego osobista sprawa. To ze wybiera uczyc sie 2 jezyków wcale nie znaczy ze nie bedzie dobrym lekarzem, a tym bardziej ze powinien studiowac lingwistyke.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: jezyk

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:jak kochasz języki to idź na lingwistykę
No dokładnie. Jako student medycyny lepiej sie skupić na tym co ważne żeby lekarzem zostać. Języki to tylko dla hobby, pod warunkiem ze przez uczenie się jezykow nie zaniedbuje się tego co ważne
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: jezyk

Post autor: york »

nielogiczna pisze:Tak jak wspomniała serine, opanowanie 2 języków to nie jest wyczyn ponad ludzkie siły i bez żadnego problemu można nauczyć się obu na wysokim poziomie.
zależy co nazywasz wysokim poziomem, bo dla jednego wysoki to fce a dla drugiego poziom Shakespeare
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: jezyk

Post autor: nielogiczna »

Morfeusz pisze:Ajk tam takie gadanie. W USA jak lekarz dobrze mówi po angielsku to jest wielki sukces.
Bez przesady. Poza tym mówimy o polskich lekarzach w Polsce.
Kaamil pisze:jak kochasz języki to idź na lingwistykę? ja nie widze pwoodu znajomosci 2 jezyków rpzez każdego lekarza, po co niby?
może dla ciebie istotniejsza jest znajomość języków niż tego jak leczyć ludzi.
Czyżby czuły punkt? Na lingwistykę się nie wybieram, a języki są mi potrzebne właśnie po to, żeby zdobyć większą wiedzę o tym jak leczyć ludzi.
Ale to już zależy od człowieka.
Niektórym wystarczy ukończyć polską uczelnie medyczną i rozpocząć pracę, nawet tylko i wyłącznie ze znajomością języka polskiego.
Inni wyjeżdżają jeszcze na praktyki m.in do USA, Niemiec, czytają medyczną prasę zagraniczną żeby być na bieżąco, wyjeżdżają na zagraniczne konferencje. Lingwistyki nie kończą a i tłumaczy zapewne też ze sobą nie biorą. Fakt, że najbardziej przydaje się angielski, ale angielski to już podstawa właściwie w każdym zawodzie. Ale jak ktoś chce coś więcej. Znam wielu lekarzy, którzy mają tłumy pacjentów nie tylko dlatego, że są dobrzy w tym co robią, ale też dlatego, że mają sprzęt, nowe leki, o których nie ma pojęcia reszta (narazie). A dowiedzieli się o tym z prasy francuskiej, niemieckiej, pojechali, zdobyli to i - co tu dużo mówić - mają przewagę nad innymi.
Teraz już wszystko zależy od pacjenta, do jakiego specjalisty się uda
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jezyk

Post autor: Medycyna Lwów »

serine pisze:Kamilu nie atakuj odrazu. Sa ludzie co z łatwoscia ucza sie jezyków i nie potrzeba im wiele czasu by je pojac, a sa osoby które nie potrafia i to ze komus zalezy na znajomosci 2 jezyków to jest jego osobista sprawa. To ze wybiera uczyc sie 2 jezyków wcale nie znaczy ze nie bedzie dobrym lekarzem, a tym bardziej ze powinien studiowac lingwistyke.
tu chodzi o idiotyczne gadanie nielogicznej, dlatego zareagowałem, bo tak uważam (zresztą widać nie tylko ja). Poza tym zobaczycie jak na tych studiach sie można cofnąć w ogólnym angielskim - wiem po sobie, mówią to ludzie z roku, bo języki na pewno nie są priorytetem, a wręcz dodatkiem do innych przedmiotów.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jezyk

Post autor: Padre Morf »

nielogiczna pisze:Poza tym mówimy o polskich lekarzach w Polsce.
a czym różni sie lekarz polski od amerykańskiego? Poza tym, że amerykański w naszym szpitalu zginąłby po 5 minutach?
nielogiczna pisze:Inni wyjeżdżają jeszcze na praktyki m.in do USA, Niemiec, czytają medyczną prasę zagraniczną żeby być na bieżąco, wyjeżdżają na zagraniczne konferencje.
Powiedzenie cudze chwalicie swego nie znacie pasuje tu idealnie. Nie trzeba czytać angielskiej prasy, żeby być na bieżąco. Bardzo często wystarczy otworzyć polską. No ale dla wielu lekarzy to doskonały wabik na pacjentów.
Niektórym wystarczy ukończyć polską uczelnie medyczną i rozpocząć pracę, nawet tylko i wyłącznie ze znajomością języka polskiego.
Bardzo często są to dobrzy lekarze. Lepsi od wielu takich co objechali świat.
nielogiczna pisze:Znam wielu lekarzy, którzy mają tłumy pacjentów nie tylko dlatego, że są dobrzy w tym co robią, ale też dlatego, że mają sprzęt, nowe leki, o których nie ma pojęcia reszta (narazie).
Fajnie ale często wystarczy polski lek, który działa tak samo i kosztuje 10 razy taniej Jeśli lek nie jest w Polsce zarejestrowany to trzeba go ściągnąć na import docelowy a to wydłuża czas i generuje koszty dla pacjenta. Denerwują mnie lekarze wypisujący pacjentom leki pożerające pół emerytury skoro można wypisać takie o połowe tańsze. No ale liczy sie, ze lek jestnowy i zagraniczny".
nielogiczna pisze:Teraz już wszystko zależy od pacjenta, do jakiego specjalisty się uda
Wybierze tego, który wyleczy go taniej.
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: jezyk

Post autor: nielogiczna »

Kaamil pisze:tu chodzi o idiotyczne gadanie nielogicznej, dlatego zareagowałem, bo tak uważam
Gratuluję kultury osobistej jeżeli rozmowa ma być na tak niskim poziomie, zatem będzie to mój ostatni post w tym temacie. Masz swoje zdanie, ja mam swoje. Każdy ma do tego prawo i wcale nie oznacza to że ja albo Ty masz racje. Nie rób z siebie takiej alfy i omegi, ludzie mają różne priorytety, plany i cele. Jeżeli Tobie w życiu wystarczy ten cofnięty na uczelni angielski, to powodzenia i oby Ci było jak najlepiej. Ale nie narzucaj innym swojego zdania, a tym bardziej nie sugeruj, że są idiotami.

Chociaż w sumie taka polska mentalność, ktoś chce czegoś więcej od życia (i w życiu), to od razu oburzenie iidiotyczne gadanie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jezyk

Post autor: Medycyna Lwów »

nikt ci nie sugeruję, tylko głupio mówisz. tak jakby języki decydowały o tym jak dobry jest lekarz. Ja znam lekarzy, tzw.starej daty", którzy może jedynie kojarzą coś po rusku ale są wspaniałymi specjalistami do których, żeby sie zapisać w przychodni trzeba wstać o 4 rano i od których młodzi mogą się tylko uczyć.
Zreszta podpisuję sie pod tym co napisał wyżej Morfeusz.
nielogiczna pisze:Czyżby czuły punkt?
znam angielskie na poziomie CAE i mi to starcza. Wolę sie teraz koncentrować na medycynie.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: jezyk

Post autor: serine »

Niestety ale jedyna osoba która połaczyła jakosc lekarza ze znajomoscia jezyków byłes Ty Kamilu. I nie pisze tego poto zeby zaraz przeczytac Twój kolejny post o tym jaka jestem idiotyczna. Jezyki traktuje jako hobby, uwielbiam sie ich uczyc i to sie nigdy nie zmieni. Nikt nigdy sie nie do wie czy bedzie musiał i mógł ich uzywac poki sie ich nie nauczy. A to ze niektórym wystarczy tylko 1 jezyk szanuje.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jezyk

Post autor: Medycyna Lwów »

nielogiczna pisze:Znam wielu lekarzy, którzy mają tłumy pacjentów nie tylko dlatego, że są dobrzy w tym co robią, ale też dlatego, że mają sprzęt, nowe leki, o których nie ma pojęcia reszta (narazie). A dowiedzieli się o tym z prasy francuskiej, niemieckiej, pojechali, zdobyli to i - co tu dużo mówić - mają przewagę nad innymi.
Morfeusz pisze:Fajnie ale często wystarczy polski lek, który działa tak samo i kosztuje 10 razy taniej Jeśli lek nie jest w Polsce zarejestrowany to trzeba go ściągnąć na import docelowy a to wydłuża czas i generuje koszty dla pacjenta. Denerwują mnie lekarze wypisujący pacjentom leki pożerające pół emerytury skoro można wypisać takie o połowe tańsze. No ale liczy sie, ze lek jestnowy i zagraniczny".
serine pisze:estety ale jedyna osoba która połaczyła jakosc lekarza ze znajomoscia jezyków byłes Ty
faktycznie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości