medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cataleena
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2008, o 18:02

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: cataleena »

o ile dobrze pójdzie, to ja składam na lekarski niestacjonarny
AAlicjAA
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2008, o 16:01

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: AAlicjAA »

Czy ktoś z WAS się orientuje, ile osób przyjmują na lekarski w Poznaniu na niestacjonarne?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

wg mnie prog bedzie 130 +- 2pkt]

limit jest 40

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 17:59 ]
nick88 pisze:proponuję wszystkich chętnych na płatne do Poznania, zarówno lek jak i stomę, o zabranie głosu na forum!
oszacujmy ile nas jest, żeby ocenić mniej więcej swoje szanse, bo ile jeszcze można trwać w niepewności

ja na stomę, 144pkt.

na stome 144 moze byc ciezko, bo tam jest tylko 15 miejsc, z 1 listy raczej trudno bedzie, ale pozniej kolo poczatku pazdziernika te progi jeszcze spadajatylko nie wiem o ile, w zeszlym roku byl 156 na stome na 1 liscie, ale pozniej spadly na pewno, tylko juz tego nie wywiesili
AAlicjAA
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2008, o 16:01

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: AAlicjAA »

Tylko 40? Napewno nic więcej? a jak było w ubiegłych latach?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

AAlicjAA pisze:Tylko 40? Napewno nic więcej? a jak było w ubiegłych latach?

40 to limit narzucony przez ministerstwo, wiec teoretycznie nie wolno im przyjac wiecej i chyba nie przyjmuja wiecej, czesto nawet mniej.

w zeszlym roku wyjatkowo przyjeli chyba ok 50, ale mieli pozwolenie wyjatkowo na 80 osob, w poprzednich latach limit byl 40 i tylez osob przyjmowali. mysle, ze max moze 42-43 os przyjma, ale na pewno nie wiecej.
AAlicjAA
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2008, o 16:01

Niestacjonarny lekarski - dlaczego odesłali mi papiery?

Post autor: AAlicjAA »

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, :-( a może komuś zdarzyło się to samo właśnie odesłali mi papiery ze studiów niestacjonarnych w Poznaniu, bo powiedzieli, że mają juz komplet kandydatów jak do nich dzwoniłam. Mam 130punktów i nie mam szans na niestacjonarne. To po co opłacałam 85zł, skoro nawet nie brali mnie pod uwagę
iloo88
Posty: 68
Rejestracja: 18 lip 2008, o 15:29

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: iloo88 »

no cos ty pierwszy raz cos takiego slysze wogole kiedy dokonalas oplaty na nst ikiedy wyslalas papiery ?
AAlicjAA
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2008, o 16:01

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: AAlicjAA »

Wszystkie papiery wysłałam w zeszłym tygodniu we wtorek tj 19.08, a już dzisiaj wróciły do mnie. :-( totalna porażka. rok siedzenia i czekanie na next maturę.:-(
iloo88
Posty: 68
Rejestracja: 18 lip 2008, o 15:29

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: iloo88 »

ale to jest niemozliwe im sie musialo cos pomylic na stronie glownej jest dokladnie napisane: Wydział Lekarski I
Limit przyjęć wynosi 200 miejsc
UWAGA! Aktualny próg punktowy na dzień 1 sierpnia 2008 r. wynosi 168 punktów. INFORMACJA - STUDIA NIESTACJONARNE
1. Nabór od 18.08.2008r do 01.09.2008r
(logowanie on-line i składanie dokumenrtów)
2. 08.09.2008r - ogłoszenie listy przyjętych



wiec nie mogli ci tak sobie odeslac dokumentow skad niby mieliby juz zapelniona liczbe osob na nst jak nadal trwa nabor i takie jest prawo kandydata ze kandydatura kazdej osoby ktora zaplaci i przysle papiery musi byc rozwazona,poza tym watpie ze jak wyslalas papiery 19 to 21 przypuscmy mieli jzu wszystkich kandydatow.poza tym wyniki sa dopiero 08.ja mysle ze im sie cos pomylilo lub nie mialas jakis dokumnetow

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 17:22 ]
poza tym nie ma zadnej informacji na str gdyby mieli juz dosc kandydatow to by napisali na stronie ze zamykaja rekrutacje ze nie mozna wiecej dokumentow przesylac i tyle
AAlicjAA
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2008, o 16:01

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: AAlicjAA »

Sama się dziwię , dlaczego tak się stało. Dzwoniłam dzisiaj do nich i powiedzieli, że mają pełny komplet studentów, a ja mam za mało punktów. :-( Jutro muszę tam jechac i wyjaśnić to wszytko, dlaczego mi odesłali papiery, ale wątpię, aby chcieli ze mną gadać, bo te kobiety nie są zbytnio przyjazne. Zaś dokumentację miałam pełną, bo dzwoniłam i potwierdzili, że wszytko doszło.

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 17:26 ]
Może poprostu chodzi im,żeby jak najwiecej osób zapłaciło 85zł za rekrutację kto ich tam wie
iloo88
Posty: 68
Rejestracja: 18 lip 2008, o 15:29

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: iloo88 »

no swietnie maja pelny komplet studentow ale nie wiedza przeciez czy tamci na bank chca studiowac moze jak beda nastpne wyniki w zabrzu to pojda do zabrza do gdanska albo gdzies to jest bardzo bardzo dziwne jedz i sie dowiedz wszystkiego i powiedz ze rekrutacja trwa do 1 wrzesnia wiec jak w ogole moga cie nie brac pod uwage skoro zaplacilas oplate i moze akurat pod koniec pazdziernika zrobi sie tak ze miejsce bedzie wolne a tam wtedy juz twoich dokumentow nie bedzie. chyba ze jest 200 osob ktore maja 150 pkt. to faktcyznie mogli zamknac rekr. ale wtedy powinni napisac ze np osoby ponizej 15o pkt nie beda brane pod uwage i niech sie nie zglaszaja.

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 17:37 ]
ps. zapytaj sie w takim razie od ilu pkt dokumentow nie odsylaja
AAlicjAA
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2008, o 16:01

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: AAlicjAA »

Do końca października to ja nie będe czekała, muszę gdzieś przezimować ten rok, bo mnie starzy z domu wygonią a limit na niestacjonarne jest TYLKO 40 osób, a 200 to jest podobno na stacjonarne. Totalne nieporozumienie. dosłownie skończyły się moje marzenia o lekarskim.
iloo88
Posty: 68
Rejestracja: 18 lip 2008, o 15:29

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: iloo88 »

nie przejmuj sie ,mysle ze wszystko sie wyjasni,watpie ze jak w zeszlym roku byl prog 128 to w tym bedzie 148 lub cos wtym stylu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości