chemia 2009

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
ucho11
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2008, o 23:34

Witam

Post autor: ucho11 »

Wybiera się ktoś na Chemie na UJgt
izusiap_lek88
Posty: 5
Rejestracja: 6 sie 2008, o 17:55

Re: chemia 2009

Post autor: izusiap_lek88 »

ja mialam z chem 93 % i przygotowywałam sie tylko z chemii hejwowskiej (operon), tam jest wszystko co bylo na maturach i nie spotkalam sie na maturze z zadaniem ktore by nie bylo poruszone przez hejwowska, a prezrobilam kazda mature ktora byla
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: chemia 2009

Post autor: malllwiśka »

przegladajac arkusze z poprzednich lat mam wrazenie ze najwicej na maturze jest materialu z 3 klasy, moge sie oczywiscie mylic ale takie sa moje spostrzezenia.
ja podobnie jak wiekszosc z was szykuje sie do kupienia porzadnego repetytorium/vademecum z chemii i nietstey czytajac wasze posty mam komlpetny metlik w glowie, bo nie wiem w koncu na ktory sie zdecydowac.wiec moze napiszecie jednoznacznie tytul jednego, gora dwoch tych najlepszych
jesli chodzi o mnie, to ja zbior zadan mam ten operonu taki zilony do podrecznika, wiec jak myslicie wystrczy, no i czy rozwiazywanie setek zadan z chemii jest do matury takie konieczne?
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: chemia 2009

Post autor: scarlett89 »

malllwi&#x15Bka pisze:jesli chodzi o mnie, to ja zbior zadan mam ten operonu taki zilony do podrecznika, wiec jak myslicie wystrczy, no i czy rozwiazywanie setek zadan z chemii jest do matury takie konieczne?
Powiem tak: im wiecej zadan tym lepiej, a ze zbiorami nie przesadzajmy:P cale 3 lata lecielismy na pazdrze u mnie w szkole plus na kursie w trzeciej klasie maturalnie ze zdasz - i wystarczylo.
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: chemia 2009

Post autor: malllwiśka »

przegladajac jeszcze arkusze maturalne, doszlam do wniosku ze nie ma wcale tak strasznie duzo zadan na tej maturze, mysle, ze dobrze obcykana teoria moze dac duzo wiecej niz rozwiazywanie setek zadan, to jest oczywiscie moja opinia
1olka4
Posty: 115
Rejestracja: 2 sie 2007, o 11:46

Re: chemia 2009

Post autor: 1olka4 »

Scarlett89 a jak Ci wypadla maturka i gdzie teraz jestes? No tak Pazdro - swietny, Maturalnie ze zdasz ma wszystkie odpowiedzi do zadan- czesto z wyjasnieniem
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: chemia 2009

Post autor: elliott »

Tylko w Maturalnie że zdasz często zdarzają się bardzo trudne zadanka, które mogą przerazić przeciętnego maturzystę Mimo tego jest to bardzo rzetelny zbiór.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: chemia 2009

Post autor: scarlett89 »

1olka4 pisze:Scarlett89 a jak Ci wypadla maturka i gdzie teraz jestes?
92% i jestem na lekarskim na WUM
elliott pisze:Tylko w Maturalnie że zdasz często zdarzają się bardzo trudne zadanka, które mogą przerazić przeciętnego maturzystę
Dlatego my mielismy to na kursie przerabiane z nauczycielem:) - i to tez nie wszystkie zadania. Glownie na tym bazowalismy (plus jakies tesciki typu abc, analiza arkuszy).
malllwi&#x15Bka pisze:mysle, ze dobrze obcykana teoria moze dac duzo wiecej niz rozwiazywanie setek zadan,
Fakt:) masz racje, teoria jest bardzo wazna - moim zdaniem tak samo jak zadania, uzupelnianie rownan reakcji, projektowanie doswiadczen itp:)
liena
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 16:31

Re: chemia 2009

Post autor: liena »

Gratuluję osobą, które uzyskały z chemii 90% i powyżejTeż bym chciała na tyle zdać no i z biologii. Ale ja wcale nie jestem taka dobra z chemii i biologii Ale lubię te przedmioty i zdaję je na maturze na poziomie rozszerzonym. W szkole również te przedmioty mam rozszerzone. Z chemii nie mamy żadnej książki, pani dyktuje nam różną teorię a zbiór mam Pazdro. Z jakich książek powinnam się uczyć i jaka jest najlepsza metoda na nauczenie się chemii aby bardzo dobrze zdać maturę tak na 80% minimalnie
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

[Link] chemia 2009

Post autor: Batha »

liena, a czy tak trudno poszukać? jest choćby ten temat.
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: chemia 2009

Post autor: misiaqd »

ja jestem przyszłoroczną maturzystką z biol-chemu. i po dłuższym zastanowieniu uważam, ze matura z chemii jest prostsza niż z biologii, bo na chemii jest logiczne rozwiązywanie zadan, a na biologii trzeba trafić w klucz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: chemia 2009

Post autor: Medycyna Lwów »

nie tyle prostsza co bardziej przewidywalna, z biologii wyniku nigdy nie można być pewnym, z chemii jak najbardziej.
mariovccg
Posty: 105
Rejestracja: 25 sty 2008, o 10:36

Re: chemia 2009

Post autor: mariovccg »

Ja chemii sam się uczyłem przez rok (poziom rozszerzony) i opanowałem 85% materiału korzystałem głównie z operonu, ale mam też rozszerzoną nową era robiłem tez dużo arkuszy maturalnych (nawet po kilka razy) ze zbiorka pazdry (brązowy) tez robiłem trochę zadań, ale nie jest to chyba najlepszy zbiorek. Teraz będę chodził na korki i myślę że matura mi dobrze pójdzie.
Wg. mnie podstawa to robić dużo arkuszy bo zadania ciągle się powtarzają np.: równania procesów elektrodowych są prawie na każdej maturze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości