ochrona środowiska, a praca

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: milka.1985 »

czasami kwalifikacje się posiada ale nie posiada się 10 lat stażu pracy .
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

kerio pisze:W polsce jest wystarczająco dużo pracy tylko trzeba iść w te kwalifikacje jakich wymagają
czyli?
anejtej
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 13:11

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: anejtej »

Staż się robi pracując za darmo. Chyba to jest bardziej opłacalne niż szukanie pracy miesiącami i strata czasu.
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

Ale ma się już jakieś doświadczenie, nie?

Po maturze, szukałem na co tu iść dalej, no i miałem do wyboru biotechnologię albo ochronę środowiska. Jednak po tym jak dużo osób nie ma pracy i jak ilu mnie odciągało od tego pomysłu, zrezygnowałem. Nawet jednej oferty pracy nie znalazłem / Ale wracając do ochrony środowiska, najpierw czytałem że to przyszłościowy kierunek, praca jest jak nie w jakieś firmie to w administracji. Jednak, gdy coraz więcej szukałem, to robiło się coraz bardziejszaro Większość osób twierdzi, że OŚ to zły wybór, że załuja, ale to pewnie Ci co się gdzieś tam nie dostali albo dla papierka. Podobno bardzo dużo abolwentów wypuszczaja uczelnie, od prywatnych po publiczne. Choć znalazłem nawet niemieckie stypendia dla polskich absolwentów OŚ. Trafiłem teżna artykuł w którym w Ameryce i Japoni OŚ jest bardzo ważna, potrzebują tam specjalistów, i ta sytuacja tam ma mieć odbice w Europie. Ale czy po politechnice tak dużo ich jest?Jedni mówią, że praca jest tylko trzeba sie postarać i poszukać, inni że jej nie ma / Podobno to kierunek przyszłościowy, dopiero się rozwija w Polsce, na naszym rynku znalazłem ok. 30 ofert pracy, a w UE ( UK, Irlandia, zachód) tych ofert jest bardzo dużo. Mam coraz większe obawy co do tego kierunku, czy to oby dobry wybór, bo studia są ciężkie i czy oby napewno ten wkład się zwróci w $$$
W polsce jest wystarczająco dużo pracy tylko trzeba iść w te kwalifikacje jakich wymagają
Masz na myśli kierunek OŚ czy tak ogólnie? Od sp. ds. ochrony środowiska wymagają też BHP i prawa(?) pożarniczego.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: WojtekB »

anejtej pisze:Staż się robi pracując za darmo
Ja jestem na stażu i zarobię trochę kasy (mniej niż najniższa krajowa, ale po dwóch miesiącach mam trochę kasy na studia).
blacker pisze:Ale ma się już jakieś doświadczenie, nie?
To też się liczy, ja jestem na stażu, który jest bardzo związany z moim studiami

Jeżeli chodzi o OŚ jest jeszcze jedna możliwość. Można zacząć studia na Inżynierii Środowiska (tak jak ja) i potem zrobić specjalizacje ochrona środowiska (niby w tym roku wprowadzili taką możliwość, muszę się upewnić, ale tam gdzie jestem na stażu to jedna dziewczyna też jest po IŚ i powiedziała jak mniej więcej jest na tych studiach).
Jednym plusem takiego rozwiązania jest to, że jak się ktoś rozmyśli z OŚ to zawsze może pójść na inną specjalizację (np. projektowanie lub budownictwo, po takich kierunkach jest dość duże zapotrzebowanie na specjalistów). Jeżeli jednak ktoś chce bardzo robić coś w kierunku ochrony środowiska to niech idzie na te studia.
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: kerio »

Masz na myśli kierunek OŚ czy tak ogólnie? Od sp. ds. ochrony środowiska wymagają też BHP i prawa(?) pożarniczego.
właśnie o tych kwalifikacjach piszę żeby znaleźć pracę potrzeba min. zrobić 2 podyplomówki z BHP czy prawa ochrony środ. Pisałem o znajomym który zarabia godziwe pieniądze ale umiał się zakręcić a nie biadolił siedząc na forum że nigdzie nie ma pracy jak to większość robi. Trzeba chciec pracować wszędzie, a nie tylko w rodzinnym mieście.


wojtas007

A gdzie ty staż robisz w starostwie czy jakiejś firmie sam się zakręciłeś?
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

Pisałem o znajomym który zarabia godziwe pieniądze ale umiał się zakręcić a nie biadolił siedząc na forum że nigdzie nie ma pracy jak to większość robi. Trzeba chciec pracować wszędzie, a nie tylko w rodzinnym mieście.
No fakt, poki co ja narazie zaczynam studia, ale wiekszosc osob zaprzestaje na wysylaniu CV

kerio, ty studiujesz OŚ lub IŚ?
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: kerio »

Ja studiuję OŚ Ja nawet za marny grosz jakbym nie znalazł to bym sam gdzieś po firmach pochodził żeby na rok doświadczenie mieć. Bo jak ma się 1-2 letnie doświadczenie w branży w formach gdzie ochrona jest bardzo ważna jak opony, gumy i inne takie to jest o wiele łatwiej. Chciałbym zrobić podyplomowe z prawa OŚ, BHP, i prawo pracy. coś z tego
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

Na którym roku?

No właśnie, te studia maja to do siebie ze same nie wystarcza, trzeba jeszcze bhp, prawo
os itd.
anejtej
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 13:11

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: anejtej »

Czyli te dodatkowe kursy z bhp i innych to dopiero po studiach magisterskich?
a co powiecie o tych szkolach policealnych? tam tez sa kursy bhp i po dwoch latach sie ma tytul technika. taki papier jest cos wart? w sumie to wolalabym zrobic cos pozytecznego jeszcze w czasie studiow.
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: kerio »

Czyli te dodatkowe kursy z bhp i innych to dopiero po studiach magisterskich?
Lepiej jak już masz dyplom licencjata bo tak marnujesz czas na magisterkę i potem jeszcze na podyplomowe.

A co do szkół to większość wymaga studia podyplomowe nie wiem czy by uznawali tytuł technika.
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

Nie jest chyba tak zle (znowu sie powtarzam) ale znalazlem na jednej stronie 7 stron ogloszen ] Glownie z BHP PPOZ i troche z OS ale od czego sa podyplomowki
muchda
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 18:16

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: muchda »

No właśnie - po samej OS trudno coś fajnego zaczepić, a jeśli jeszcze masz specjalizację przyrodniczą, zoologiczną, botaniczną to marzenia ściętej głowy. Już lepiej zrobić inzynierskie OS.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości