pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
angelangie89

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: angelangie89 »

Hmm. a ja tak teraz zapytam o coś całkiem innego- jak to jest tak naprawdę z zajęciami na UP, czy są od 7 do 19 z przerwą na obiad czy jednak jest trochę więcej czasu (chodzi mi o pierwszy rok wety).
No i moje drugie pytanko - czy zajęcia odbywają się tylko tam w okolicy Wydziału Med. Wet. i miasteczka akad. czy jednak trzeba jeździć po całym Lublinie
Bardzo byłabym wdzięczna, gdyby ktoś doświadczony mógł podzielić się na forum tą wiedzą.
nk88
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2008, o 10:50

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: nk88 »

wszystkie odbywaja sie w granicach miastaczka czyli na coll vet i w agro, biofizyka w budynku rektoratu, jezyki w agro lub przy klinikach na ul głębokiej, czesc jest jeszcze chyba w sdtarym budynku (ok 10 minut od coll vet), nigdzie juz jezdzic nie trzeba

a z zajeciami jest roznie ogolnie przewaznie caly dzien rozwalony chyba ze liczyc przerwy po 1-2 godziny, jesli widzialas plan z zeszlego roku to taki rzeczywiscie byl tylko z ta roznica ze ze wzgledu na podzial na grupy na ang i lacinie czas na te przedmioty byl podzielony, no i tyle ze wyklady sa nieobowiazkowe ale lepiej chodzic
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: parva »

A ja mam pytanie odnośnie w-fu, czy można sobie wybrać w jakiej formie najbardziej nam odpowiada?
I jeszcze odnośnie fartucha na prosektorium, to ma być taki specjalny, zapinany od tyłu? Bo wiem, że na medycynę muszą mieć takie właśnie fartuch
nk88
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2008, o 10:50

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: nk88 »

fartuch normalnym, a co do wf to oczywiscie mona zapisac sie na sekcje wtedy jest sie zwolnionym z wf ale nie ma na to zbytnio czasu bo wf jest ok1,5 godz w tyg, a sekcje dwa razy w tyg srednio po 2 godz
dezi
Posty: 181
Rejestracja: 15 kwie 2008, o 09:10

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: dezi »

tia.dzis kupilam fartuch i nawet fotke sobie strzelilam na pamiatke
wet-lublin
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2008, o 12:48

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: wet-lublin »

hej
mam do sprzedania materiały na pierwszy rok w Lublinie (kserówki książek,kości, czaszke itp). jeśli ktoś jest zainteresowany albo ma jakieś pytania odnośnie studiów zostawiajcie mi wiadomości na gadu nawet jak będę na niedostępnym napewno odpiszę jak znajdę chwilke
angelangie89

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: angelangie89 »

Witam witam, na stronie UP jest rozkład na rok 08/09 i są cztery semetsry w I rok

Wie ktoś moŻe o co chodzi!?

No i prośba do kogoś z lublina! Błagam, są juŻ pewnie rozkłądy zajęć a ja umieram z ciekawości, jeśli byłaby moŻliwość zeskanowania?

Będę bardzo ale to bardzo wdzieczna.
monia_89
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2008, o 20:20

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: monia_89 »

Ale gdzie w dziekanacie?

ja na razie się tym nie interesuję korzystam z wakacji
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: parva »

No właśnie, o co chodzi z tymi 4 semestrami? Czyli co, w pierwszym semestrze robimy dwa pierwsze semestry, a w drugim semestrze semestr trzeci i czwarty? Czy może pierwszy rok trwa dwa lata? Nic z tego nie rozumiem
I co oznaczają te dziwne skróty, npA/L", alboECTS"?
Nie mogli tego normalnie napisać? Albo chociaż jakąś legendę do tego A może to ja jestem taka ciemna, że tego nie umiem rozszyfrować

Myślę, że jeśli chodzi o rozkład zajęć, to powinni opublikować go też w internecie, a przynajmniej mam taką nadzieję.
angelangie89

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: angelangie89 »

parva pisze: Czyli co, w pierwszym semestrze robimy dwa pierwsze semestry, a w drugim semestrze semestr trzeci i czwarty? Czy moŻe pierwszy rok trwa dwa lata?
Policzyłam przed chwilą ze w pierwszym semestrze wypada równo 75 dni roboczych (od pon. do pt) z wykluczeniem przerw, sesji, świąt . Jesliby podzielić 920 godzin (suma semestru 1 i 2) to na jeden dzień wypadałoby 12 godzin wykładów A gdzie jeszcze jakaś przerwa na toaletę? Coś tu nie pasuje

Całość weterynarii ma 11 semestrów , 5,5 roku, moŻe to jest podanedo przodu"?

Hehe, oby, bo 12 godzin dziennie samych zajęć to dosyć duŻo

Jesli ktoś sie czegoś dowie, to piszcie. Ja jutro chyba tam zadzwonię, ciekawość mnie zniszczy!
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: parva »

Zapomniałaś o sobotach
Wtedy te 60 godzin na 6 dni to wychodzi TYLKO po 10 h dziennie

edit:
Ale mam nadzieję, że po prostu im się pomyliło i mamy tylko jeden semestr w jednym semestrze
dezi
Posty: 181
Rejestracja: 15 kwie 2008, o 09:10

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: dezi »

no nie moze byc tak zle, mimo wszystko ktos zywy te studia konczy
wet-lublin
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2008, o 12:48

Re: pierwszy rok weterynarii w Lublinie

Post autor: wet-lublin »

gdzie jest ten rozkład na stronie UP? bo nie mogę znaleźć. nie wiem czy już tam macie wpisane fakultety czy jeszcze nie ale musicie się liczyćz tym że będziecie nieraz siedzieć na uczelni od rana do nocy no i jeszcze w soboty. takie studia. a co do planów to pewnie będzie w nich mnóstwo błędów i będą jeszcze kilka razy zmieniane jeśli chodzi o skrót ECTS to są to punkty które musicie uzbierać w każym semestrze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości