STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Pelobates

STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Post autor: Pelobates »

witam! czy ktos moze mi opowiedziec cos wiecej o studiach na uniwerku w Gdansku? mysle o oceanografii Jakie sa perspektywy pracy? Czy studia sa ciekawe? jaki jest poziom? Pozdrawiam
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Post autor: anik »

Co prawda nie studiuję oceanografii, chociaż miałam niewątpliwy zaszczyt dostać się na nią, ale napiszę, co sięmówi o niej na naszym wydziale BGiO. Studia są bardzo ciekawe, dużo wyjazdów, rejsów itp. (oczywiście ciekawe to pojęcie względne), poziom jest bardzo wysoki, jest to jedyny taki kierunek w Polsce i został wyróżniony przez Państwową Komisję Akredytacyjną ze względu m.in. na wysoki poziom nauczania, a perspektywy pracy. hmm. pracę w zawodzie bardzo trudno znaleźć, co jedynie praca na wydziale, w PANie lub innym instytucie naukowym.
anik

Re: STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Post autor: anik »

Dzięki Anik! a ty co studiujesz na BGiO? Opowiedz mi cos to moze sobie wybije ta oceanografie z glowy :) troche mam dalekoanik,
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Post autor: anik »

Ja studiuję biologię, chociaż na oceanografię też swego czasu chciałam iść.
Jeśli naprawdę chcesz studiować ten kierunek, to nie ma co sobie wybijać go z głowy. Bo najważniejsze, żeby studiować to, co nas interesuje i pasjonuje, coś o tym wiem Może trochę Cię przestraszyłam tą marną perspektywą pracy, ale jeśli będziesz dobry w tym, co robisz i będziesz to robił z pasją, to nie będzie tak źle. I jedna taka rada: wybierając kierunek studiów nie kieruj się w pierwszej kolejności odległością. Znam człowieka, który przyjechał na Wybrzeże właśnie specjalnie, żeby studiować oceanografię aż z Bieszczad i tylko dzięki swojej ciężkiej pracy i determinacji osiągnął duży sukces. Obecnie pracuje na biologii w katedrze zoologii i jest jednym z niewielu specjalistów i jedynym tzw. obserwatorem w dziedzinie ekologii i zoologii kręgowców morskich, głównie ssaków. Jest związany z kilkoma uniwersytetami i stacjami morskimi w krajach nadbałtyckich. Osiągnął ogromny sukces, jak mówi, tylko dzięki uporowi i odrobinie szczęscia. A więc wystarczy chcieć
Koniecznie odwiedź stronkę wydziału oceanografii, przejrzyj plany zajęć, tematy wykonywanych prac magisterskich, proponowane specjalności itd. = to powinno pomóc Ci w decyzji:)
Pelobates

Re: STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Post autor: Pelobates »

Biologia interesowalam sie od zawsze i o takich studiach myslalam(np. krakow). ja tez jestem z gor :) Ale odkad zaczelam nurkowac zastanawiam sie nad tym gdanskiem moze udaloby mi sie polaczyc obie pasje w mojej pracy :) Pozdrawiam cieplo :)
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Post autor: anik »

Zawsze możesz iść na licencjat na biologię, a na magisterskie na oceanografię, albo odwrotnie
Pozdrawiam.
oceanograf

Re: STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Post autor: oceanograf »

czesc:) Ja studiuje oceanografię. W czerwcu mam obrone.
Na początku inaczej wyobraŻałam sobie te studia. Nie naleŻa do prostych. Na pierwszym i drugim roku jest duŻo matematyki, fizyki i chemii.
Dopiero na trzecim roku wybiera się ścieŻkę. I studiuje się to co się lubi :)
Uczelnia zapewnia praktyki (na Helu).
Pelobates

Re: STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Post autor: Pelobates »

Zapewnia praktyki to cenna informacja. to slusznie ze psychicznie przygotowujesz mnie to tego ze od znienawidzone fizyki tak szybko sie nie uwolnie) a powiedz mi czy to ze nurkuje sprzyda mi sie do czegokolwiek na studiach?jaka sciezka? ja chcialabym biologie morza:) pozdrawiam
oceanograf

Re: STUDENCI Z OCEANOGRAFII POSZUKIWANI:):)

Post autor: oceanograf »

Czesc:)
Ja tez jestem na ścieŻce: Biologia morza.
Jest takie powiedzenie o tej uczelniłatwo się dostać ale cięŻko skończyć, najgorsze jest półtora roku, a póŻniej studiowanie to przyjemność (oczywiście są gorsze przedmioty np. biochemia na 3 roku) ale wszystko da się przejść:)

Na drugim roku praktyki na Helu trwają tylko 3 dni, ale juz na 3cim i 4tym są dwu tygodniowe. Warunki są super.:) I bardzo załuje ze w tym roku juz tam nie pojade.
Co do nurkowania to dokładnie nie wiem. Wydaje mi się ze napewno istnieją jakieś kołka.

Pozdrawiam i Życze powodzenia:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość