Biologia - UW, czy UJ?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
BURZUM
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2006, o 16:08

Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: BURZUM »

Witam
Którą uczelnię lepiej oceniacie? Do tej pory o UJ słyszałem jedynie negatywne opinie, a przecież to rzekomo jeden z lepszych uniwerków.
Generalnie chciałbym się dowiedzieć, który polecacie i dlaczego.

Pozdrawiam!
Ola

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: Ola »

Czesc,

Naprawde szczerze Ci powiem, ze nie mam bladego pojecia, dlaczego jakies zle opinie kraza o biologii UJ. Studiuje tutaj, z czego jestem bardzo zadowolona i nie moge znalezc racjonalnego uzasadnienia dla takich opinii.

Podoba mi sie bardzo system kursow dodatkowych, ktorych jest naprawde mnostwo. Jestem pewna, ze te studia przygotuja mnie dobrze czy do pracy naukowej czy do po prostu pracy :)

Kazdy student ma swojego doradce - doktora, do ktorego moze pojsc po porade w kazdej strawie. Ja na przykladmam dr. Jurka - bardzo zyczliwego pana z typuzwariowanych naukowcow", swietny czlowiek.

Jesli chodzi o spolecznosc studencka, to tez jest bardzo, bardzo milo. Nie mozna narzekac na brak solidarnosci czy rzeczy w rodzaju wyscigu szczorow. Naprawde niezliczona ilosc razy otrzymalam pomoc od innych studentow, notatki, szczegolowe wyjasnienia, gdy czegos nie do konca rozumialam, informacje, itd, itd.

Jednym slowem nie moge narzekac i ciesze sie, ze studiuje wlasnie tu. Ale chetnie wyslucham opinii innych studentow.

Pozdrawiam
Ola
BURZUM

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: BURZUM »

Cześć, dzięki, przyznam, Że baza kursów dodatkowych jest naprawdę interesująca. MoŻna od I roku dobierać?
Joanna £agodna

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: Joanna £agodna »

Ola, mam do Ciebie pytanko ) napisz, proszę, czy trudno jest sie dostać. Bardzo bym chciala studiować biologię na UJ, ale wyników nie będę miała super dobrych, poza tym polski i obcy zdawałam tylko podstawowy. Będę Ci bardzo wdzięczna!
Joanna £agodna

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: Joanna £agodna »

Ola, mam do Ciebie pytanko ) napisz, proszę, czy trudno jest sie dostać. Bardzo bym chciala studiować biologię na UJ, ale wyników nie będę miała super dobrych, poza tym polski i obcy zdawałam tylko podstawowy. Będę Ci bardzo wdzięczna!
Joanna £agodna

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: Joanna £agodna »

Ola, mam do Ciebie pytanko ) napisz, proszę, czy trudno jest sie dostać. Bardzo bym chciala studiować biologię na UJ, ale wyników nie będę miała super dobrych, poza tym polski i obcy zdawałam tylko podstawowy. Będę Ci bardzo wdzięczna!
Ola

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: Ola »

BURZUM pisze:Cześć, dzięki, przyznam, Że baza kursów dodatkowych jest naprawdę interesująca. MoŻna od I roku dobierać?
Tak, od pierwszego roku mozna sobie dobrac, ale nie wszystkie (aby odbyc niektore, musisz odbyc inne, np. aby moc sie zapisac na chemie fizyczna, musisz zrobic chemie ogolna). Ale generalnie mozesz brac ile zdolasz :)

Ola
Ola

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: Ola »

Joanna#xA3agodna pisze:Ola, mam do Ciebie pytanko ) napisz, proszę, czy trudno jest sie dostać. Bardzo bym chciala studiować biologię na UJ, ale wyników nie będę miała super dobrych, poza tym polski i obcy zdawałam tylko podstawowy. Będę Ci bardzo wdzięczna!
Niestety nic nie wiem na ten temat i nie wiedzialam, gdy skladalam papiery. Po prostu sprobowalam. I bylo warto.

Pozdrawiam
Ola
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: Mawr »

A ja polecam UW. -) Własnie koncze studia na tej uczelni. Musze powiedziec ze było naprawde fajnie .
Joanna £agodna

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: Joanna £agodna »

Olu, a ile Ty miałaś % z matury, Że sie dostałaś?
Ola

Re: Biologia - UW, czy UJ?

Post autor: Ola »

Joanna#xA3agodna pisze:Olu, a ile Ty miałaś % z matury, Że sie dostałaś?
Nie wiem, ja zdalawam stara mature.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości