Ile zarabia stomatolog?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
P4v3u
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2008, o 13:59

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: P4v3u »

Jakie były blokowane?
Mój dentysta który teraz ma koło 50 opowiadał że kiedyś zrobienie dwóch specek nie było najmniejszym problemem i wybierał w czym chciał. To odpowiedź po pytaniu jak udało mu się zrobić 2 specki.
Chir. Szczęk - Twarz i zachowawczą.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

a ma I czy II? bo to jednak różnica.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: malgosi35 »

P4v3u pisze:Małgosi to jak za 200k ma to wszystko to słabej jakości bo dobrej jakości RTG kosztuje ponad 100k.
I chyba specki pomyliłaś z kursami doskonalającymi w konkretnych dziedzinach bo ciężko zrobić jedną speckę a co dopiero 2 chyba że Twoja siostra ma już koło 40 bo wtedy to robili wszystko co chcieli i kiedy chcieli
Siostra ma 35 lat. Była bardzo dobrą studentką. Na pierwszą specjalizację dostała się bez problemu. Na drugą poprostu najlepiej zdała egzamin (czy jak to się tam nazywa).

Nie używa RTG Panoramicznego w gabinecie bo nie ma tekiej potrzeby (a propo 100K)
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: doktor »

lung pisze:Nic nie obchodzi tych z banku, czy osoba ktora chce wziac kredyt jest dentystą czy murarzem, patrzą po prostu jakie mozliwosci w danej chwili do splaty kredytu ma ta osoba

a_niap pisze:A skąd osoba która dopiero co została okulistą czy stomatologiem i chce otworzyć gabinet ma mieć podstawy do przyznania jej kredytu?

dyplom i dobry biznesplan wystarcza

Zastanówcie się, jeśli nie specjalistom na profesjonalne gabinety to komu bank ma przyznawac kredyty? Murarzom?.
jak czytam twoje wypowiedzi to zdaje mi się że jestem idiotą, ale jeśli ja jestem idiotą to jest nią 99,9 % lekarzy, a więc tylko mi się wydaje

masz pojęcie o okręcie
lekarze w polsce żeby zarobić na dom, szkolenia, sprzet, wyjazdy na konferencje, dać dzieciom jesc wyrabiają 80 godzin w tygodniu po 13 latach specjalizacji, a ty piszesz takie
głupoty
wiesz człowieku jakim kosztem to wszystko sie ma?
najlepsze specjalizacje :ginekologia, okulistyka, dermatologia nie dadza ci kokosów jak nie bedziesz zasuwał, nie zaciagniesz kredytów na gabinety itd
to kosztuja, jak kazdy biznes, tyle ze w pracy lekarza nie chodzi o to aby byc biznesmenem, chodzi o to aby poswiecic sie swojej pracy, miec czas i pieniadze na doskonalenie i czas na odpoczynek
Gadanie o tym ze sie poprawilo to kpina. Jest tak jak bylo a nawet gorzej bo koszty zycia wzrosly, ceny wzrosly. Lekarze specjalisci zasuwają na kilku etatach za smieszne pieniadze.
Naprawde nie popadajmy w zachwyt nad tym co jest teraz bo to jest żenada.
Dla porównania lekarz w trakcie specjalizacji w skandynawii zarabia 35 tys koron co daje ok 8 tys zł na reke przy podobnych kosztach zycia za 8 godzinny dzien pracy i wolne weekendy.
LKtos kto uwaza ze w Polsce lekarz zarabia dobrze i pracuje w wysokich standardach po prostu kpi, albo nie ma porównania.
Jesli mam zaciagnac kredyt na hipoteke i zachoruje to moja zona i dzieciaki pójda z torbami!A ja zdechne z głodu. Znam takiego stomatologa. W polsce nie ma socjalu i zabezpieczenia. Trzeba byc ostatnim idiotą aby zaciagnac kredyt pod hipoteke aby postawic sobie gabinecik.
Jest lepsze i bezpieczniejsze rozwiaznie. Wziac nogi za pas i poszukac szczescia za granica. Tam za normalna prace dostaje sie niezłe pieniadze.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Imperfana »

doktor pisze: Jest lepsze i bezpieczniejsze rozwiaznie. Wziac nogi za pas i poszukac szczescia za granica. Tam za normalna prace dostaje sie niezłe pieniadze.
Lepsze? Jak dla kogo. Mimo wszystko ci, którzy najbardziej narzekają jakoś wytrwale siedzą w Polsce. Założenie prywatnego gabinetu jest kosztowne, racja, ale gabinetów są tysiące, więc tysiącom się udało. W dodatku, niech już tak sztampowo będzie, ludzie chorowali, chorują i chorować będą. Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek słyszała o bankructwie gabinetu stomatologicznego czy ginekologicznego.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

doktor pisze:LKtos kto uwaza ze w Polsce lekarz zarabia dobrze i pracuje w wysokich standardach po prostu kpi, albo nie ma porównania.
do bycia typowym GP w Anglii (=paracetamol na wszystko bo działa a raczej nie zaszkodzi) nie są wymagane żadne standardy.
doktor pisze:Trzeba byc ostatnim idiotą aby zaciagnac kredyt pod hipoteke aby postawic sobie gabinecik.
ja mam kredyt pod hipotekę i jeszcze z torbami mnie nie puścili.

Prawda jest taka, że jak ktoś jest skończoną ofiarą losu to wydymają go w Anglii, Skandynawii i Koziej Wólce.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: scarlett89 »

aexis pisze:rozumiem myslec ze na 90% się napisalo a wynik 70 albo myslec ze na 60 i napisac na 40 ale wątpie ze ktoś myslal ze napsial po 90% chemie i biole a tu nagle 7ptk lącznie sorry.
Ich pieniądze, ich sprawa.
aexis pisze:bo z jednej strony czysty fartuszek ladne pieniadze wakacje na wyspach kanaryjskich 2 razy do roku i wiele innych pozytywow
Ta, plus jeszcze mercedes lexus ^^
Medycyna to nie tylko kasa, to takze pacjenci wymagający pomocy.
aexis pisze:z ta rekrutacja to nie wiedzialam
Proponuję zapoznac sie z informatorami maturalnymi.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

scarlett89 pisze:Ta, plus jeszcze mercedes lexus ^^
Medycyna to nie tylko kasa, to takze pacjenci wymagający pomocy.
a praca stomatologa bywa mało czysta jeśli przychodzi pacjent co ma w buzi armagedon i trzeba się tym zająć.
Chirurgię łaskawie pominę.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: a_niap »

scarlett89 pisze:Medycyna to nie tylko kasa
Medycyna to w ogóle kasa Tzn nie w sensie ze sie nic nie zarabia, ale czy rzeczywiście AŻ tyle zeby mozna bylo ropatrywac studia medyczne jakodobra inwestycje finansowa"?

Bo ja chyba z jakiejś innej planety jestem
jednej strony czysty fartuszek ladne pieniadze wakacje na wyspach kanaryjskich 2 razy do roku i wiele innych pozytywow
Ze niby z której? Wakacje na wyspach kanaryjskich dwa razy w roku? Chyba jesli oddział szpitalny nazywasz wyspami kanaryjskimi (to nawet czesciej niz dwa razy w roku )
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: gosiaczek;) »

a_niap, tu chodziło o stomatologa z tymi Wyspami. Po drugie nie przesadzaj z tym afrontem jeśli chodzi o zarobki. Są lekarze świetnie ustawieni i tacy, którzy żyją bardzo skromnie. Nie poszłabym na medycynę myśląc o kokosach, ale pewnie i tacy karierowicze są na wydziale
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: aexis »

misiaqd nie nie jestem z Poznania jestem z okolioc Bydgoszczy doklandie 30km od niej. ludzie nie chodzilo mi o medycyne tylko stomatologie i prywatny gabinet. ja mieszkam w malym miasteczku gdzie są 3 gabinety stomatologiczne i niestety a moze i stety kazda stomatolożka jezdzi wlansie fajnym autem, co ide to mi opowiada jak to w afryce byla albo w australi z corka albo ze w ferie jadą do Brazylii,o chacie nie wspomne i gabinecie. a jest sama z 3 dzieci bo mąz nie zyje a jest dosc mloda okolo 40stki zycie tez ma dosc chyba beztroskie bo zawsze spiewa albo tanczy.hmm z tą czystoscia to moze rzeczywiscie przesadzilam, nie zawsze przychadza ludzie tylko na przegląd bo maja piekny usmiech ale to ze ktos przyjdzie z zaniedbanymi zebami to oznacza chyba tylko duzo pracy a nie strugi krwi na fartuchu. a wracajac jeszcze do bogactwa stomatologow to nie wiem jak mogą byc biedni (majac swoj gabinet) skoro biorą minimum 50zł u nas za wizyte a jak cos robią to cena rosnie adekwatnie albo moze i nie bo jakos nigdy nie widzialam cennika ani rachunku wiec jets to penwie na zasadzie wiem ze jestes z bogatej rodziny zaplacis z300zl albo potrzebuje na waciki to 150zł . stomatologia to jeden wielki przekręt podatkow nie placa ktos przychodzi prywatnie wpisuja go na kase chorych i bla bla
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, o 14:27 przez aexis, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

aexis pisze:ludzie nie chodzilo mi o medycyne tylko stomatologie i prywatny gabinet.
jeśli Twoje pojęcie na temat pracy stomatologa ogranicza się do białego fartuszka i fury przed gabinetem to może wybierz kosmetologię i przyklejanie tipsów.
aexis pisze:to ze ktos przyjdzie z zaniedbanymi zebami to oznacza chyba tylko duzo pracy a nie strugi krwi na fartuchu.
to może oznaczać krew. Bo niekiedy pacjent przychodzi z resztkami zębów w szczęce i trzeba to chirurgicznie wyciąć w znieczuleniu ogólnym (co oznacza wezwanie anestezjologa itd). Niewiele osób robi u nas takie rzeczy - dlatego mają tłumy przed gabinetem i kilka fajnych aut w garażu.
aexis pisze:i bla bla
ecie pecie o Wszechświecie już było. Teraz pora napisać coś z sensem.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, o 09:37 przez Padre Morf, łącznie zmieniany 1 raz.
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: aexis »

Morfeusz kosmetologia to nie przyklejanie tipsowani robienie makijarzu jak ktoś moze sądzic. niby taki obeznany we wszystkim jestes a tu taki błąd
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości