Moja galeria....

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Moja galeria....

Post autor: WojtekB »

Tylko pozazdrościć takiego talentu
Zdjęcia naprawdę super !
egpaulus
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2007, o 20:17

Re: Moja galeria....

Post autor: egpaulus »

Oj tu też mi nie chodziło o gratulowanie mi talentu. bo też nie jestem jakimś tam zarozumiałym pajacem, a i nie uważam żębym miał jakiś super talent! tylko nie lubię podejścia im lepszy aparat tym lepsze zdjęcia!. może to przez to że spotkałem już za dużo ludzi z bajecznym sprzętem a ich zdjęcia ehh.

[ Dodano: Sob Sie 02, 2008 10:59 ]
gemini: zwykła Hoya standard:) czasem połówki w sys. Cokina.
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Moja galeria....

Post autor: gemini »

W jaki sposób uzyskałeś taką kolorystykę? Cały czas próbuje zrobić analogiem takie zdjęcie jak twoje i nadal nie mogę uzyskać takich kolorów pomimo stosowania różnych filtrów.

[ Dodano: Pią Sie 15, 2008 09:51 ]
Mam kilka połówek ale i tak takiej kolorystyki nie mogę uzyskać. Nie wiem czy to wina wywoływania filmu czy innych czynników zewnętrznych. Masz może czasem w zasobie szary gradacyjny filtr?
egpaulus
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2007, o 20:17

Re: Moja galeria....

Post autor: egpaulus »

gemini: ja też bardzo lubię analoga katolog EOS300 to są właśnie zdjęcia z niego bez obróbki tylko czyste zmniejszone skany!. Po pierwsze polar po drugie połówka (ale tylko wtedy gdy kontrasty faktyczne tego wymagają) ja używam zwykłej neutralnej szarej. w sys. Cokina. No i materiał zdjęcia na stronie to Superia 100/200 jej kolory najbadziej mi sie podobały dopóki nie spróbowałem Velvi pokaże niedługo jakieś zdjęcia z tego slajdu no ale koszty większe i naświetlać trudniej ale polecam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości