Pomoc w wyborze mikroskopu

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
plotek11
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2008, o 20:41

Pomoc w wyborze mikroskopu

Post autor: plotek11 »

Witam,
Jestem zielony z zakresu mikroskopów. Chciałem kupić dzieckuzabawkę", no może nie całkiem. Na razie ma 6 lat, ale myślę że przyda mu się też później się w szkole.
Myślałem o mikroskopie z kamerą. Coś całkiem taniego. Na allegro znalazłem:

Visomar za 290 zł
Visomar za 349 zł
XSP-44 za 279 zł
Biolux AL za 349 zł

Co o nich sądzicie. Czy oba Visomar są takie same na zdjęcieah jeden ma na obiektywach kolorowe linie.
Ewentualnie proszę o podpowiedź co kupić.

Pytanie 2:
Czy do zwykłego mikroskopu można dołożyć w jakiś sposób zwykłą kamerkę internetową mam takową za 19zł ) może by kupić
Delta Opticon Micron za 199 zł i zamontować jakoś kamerkę?

Z góry dziękuje za pomoc.

Co chcę oglądać? jeszcze nie wiem czego chcę bo nie miałem nigdy mikroskopu, ale dzieciakowi na pewno podobałoby się coś co się porusza ) No i pewnie będzie w szoku jak zobaczy co jest wczystej wodzie, ja zresztą też

[ Dodano: Czw Paź 02, 2008 15:54 ]
Witam ponownie,
Sprawdziłem z lornetką: przystawiałem do lornetki kamerkę internetową i obraz był niczego sobie? może z mikroskopem to też będzie działać
Chyba warto, bo kamerka (1024x768pix) 19zł + mikroskop (np z wątku wyżej za 199zł) wyjdzie taniej niż komplet z kamerą od razu.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Pomoc w wyborze mikroskopu

Post autor: paramecium »

Hej.
No cóz - po pierwsze zaden z tych mikroskopów nie ma sruby mikrometrycznej-za jej pomoca ustawia sie ostrosc dokładna wiec to jest problem przy duzych powiekszeniach. No ceny moga byc jak na poczatek - ale moim zdaniem na pierwszy raz mozna by było kupic uzywany mikroskop PZO na allegro jest kilka takich za przyzwoite ceny a i jakosc dobra i sruby mikro tez sa.

Osobiscie wybrałbym mikroskopy delta optical - bo sa solidne i maja wszystko co potrzeba choc mikron jest juz bardzo uproszczony ale dla dziecka to swietna pomoc zapewniam, kamery tam nie mozna chyba zamotnowac bo okular czyli to przez co patrzymy nie mozna wyciagnac.

Nastepnie kamery sa strasznie drogie to prawda ale czy z kamera taka internetowa da sie cos zrobic to raczej nie.

Moze taki byłby dobry allegro 451958171
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Pomoc w wyborze mikroskopu

Post autor: Dib00 »

Z kamerką można pokombinować, ale co z tego wyjdzie - nie wiadomo. Nie kosztuje ona dużo i może przydać się do innych rzeczy, więc nie wyrzucisz pieniędzy w błoto.
Co do mikroskopu - zgadzam się z przedmówcą. Śrubę mikro uważam za niezbędną! Lepiej kupić używany.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Pomoc w wyborze mikroskopu

Post autor: paramecium »

ta oferta na allegro juz nieauktualna
plotek11
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2008, o 20:41

Re: Pomoc w wyborze mikroskopu

Post autor: plotek11 »

Niestety zauważyłem dzisiaj o zakończonej aukcji

Dziękuje za zainteresowanie, jeżeli można zapytać, co sądzicie ozintegrowanych soczewkach kondensatora Delta Optical tego nie ma. Czy jest to przydatne, czy to bajer w tanich mikroskopach. Co do powiększenia (Delta ma o połowę mniejsze) rozumiem że nie mam na to patrzeć bo bez specjalnych zabiegów (i może soczewki imersyjnej jak doczytałem) nie skorzystam z 1000x dobrze myślę?
Na korzyść Delty zdecydowanie przemawia regulacja mikro (rzeczywiście może to być przydatna rzecz)
Z używanym PZO może być problem, bo goni mnie czas - to ma być urodzinowy prezent i mogę nie trafić na okazję (a dodatkowo jako laik nie wiem na co trafię, nie chcę Was zanudzać ciągłymi propozycjami/pytaniami o opinie).

Z kamerką kombinowałem przy lornetce przykładając do okularu i udało mi się uzyskać dobre rezultaty (może z mikroskopem będzie podobnie) rozwiązanie z kamerą uważam za konieczne - znając syna, jeżeli nie pokaże mu na co patrzeć i nie poopowiadam to znudzi sięzabawką po 5 minutach. Myślę o wspólnym odkrywaniu świata (żona też jest żywo zainteresowana )

[ Dodano: Sob Paź 04, 2008 23:31 ]
A może Opticon XSP-675x za 199 zł ma regulację mikro (parametry chyba porównywalne do Delta Optical BioLight, a dużo tańszy )
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Pomoc w wyborze mikroskopu

Post autor: paramecium »

Gdyby była mozliwosc to bym jeden mikroskop odsprzedał - ale wiadomo sentyment ach - tak tak ten mikroskop jest identyczny jak delta optical bio light jaki ja posiadam - bardzo fajny model i ma nawet irysowa przesłone no ale kondensora nie widac - ale to taki bajer tylko bo to własciwie nic nie daje (sam wiem bo specjalnie kupiłem za 100 pln PZO z kondensorem i myslałem ze bedzie zdecydowana różnica ale nic z tego - po prostu bajer moze troszke lepsze oswietlenei ale ja i tak nei uzywam powiekszen rzecu 1000 razy) a i o wiele tanszy od tych z delta - to jest dobry pomysł z tym opticonem aha i nie zapomnij kupic za wczasu jakis szkiełek albo gotowych preparatów bo sam mikroskop to uciecha ale jak sie nei ma na czym preparatu zrobic to ciezko
plotek11
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2008, o 20:41

Re: Pomoc w wyborze mikroskopu

Post autor: plotek11 »

Dzięki, wybór padł na Opticona ) dzisiaj zamawiam.
homerjs
Posty: 1
Rejestracja: 8 paź 2008, o 18:04

Trudny wybór mikroskopu.

Post autor: homerjs »

Witam wszystkich!
I mnie w końcu spotkał stary jak świat problem z wyborem mikroskopu do zastosowań biologicznych.
Ostatecznie interesują mnie dwa modele:
Ecotone EV-900 - cena 1290zł
lub
Optek Trino z torem wizyjnym - 1100zł
Obydwa dwuokularowe, obydwa o podobnych możliwościach w zakresie powiększeń. No , może EV-900 trochę więcej bo do 2000x z okularami 20x.
Bardziej zajmuje mnie to, co dla mnie jako laika trudne do oceny: jakość wykonania i detale ułatwiające pracę. Chciałbym dokupić kamerkę usb by robić fotki i filmiki tego coodkryję i w tym mam dylemat. Skłaniam się do EV-900 ale nie wiem czy kamerka wsunięta w jeden okular zrobi dobre foto czy nagranie. Czy nie lepiej mieć osobny tor wizyjny tak jak w optek trino?
Może ktoś korzysta z wymienionych tu mikroskopów, bardzo proszę by podzielił się swoimi przemyśleniami. I prośba do doświadczonych użytkowników mikroskopów w ogóle - co sądzicie o wymienionych modelach? A może kroś zasugeruje mi inny model? Tylko koniecznie dwuokularowy, z powiększeniem do 1600x i możliwością skorzystania z kamerki.
Pozdr
shunay
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości