Informacje na temat oczlika

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Ada

Informacje na temat oczlika

Post autor: Ada »

Na onecie moŻna dzisiaj przeczytać o oczlikach :
W walce z dengą - tropikalną chorobą zakaźną, która zabija tysiące ludzi - moŻe pomóc maleńki stawonóg - wynika z wietnamskich doświadczeń opisanych przez pismoLancet"

Ale ja mam inne pytanie, gdzie znajdę jakieś informacje o oczlikach. Wyjaśniam, Że nie jest mi to potrzebne na lekcjach biologii, po prostu ciekawi mnie ten temat.

Całuski,
Ada[/code]
Zigi

Oczlik (Cyclops strenuus)

Post autor: Zigi »

Zawsze coś:

Oczlik (Cyclops strenuus). Zalicza się do rzędu widłonogów (Copepoda). Występuje powszechnie we wszystkich zbiornikach wodnych, nawet w rowach zalanych wodą oraz kałuŻach. Oczliki moŻna łowić od wiosny do jesieni, co nie nastręcza duŻych trudności, poniewaŻ zasięg ich występowania ogranicza się do strefy przybrzeŻnej. Ciało widłonogów, okryte cienką kutikulą, dorasta do około 3 mm. Występują trzy stadia larwalne z jaja wylęga się nauplius (pływik), następnie w miarę linienia, powstaje metanauplius, a dalej kilka stadiów kopepoditów, mających kształt podobny coraz bardziej do postaci dorosłej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 16 gości