Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
werbena520
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:18

Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: werbena520 »

Zdjęcia nie wczytane
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: Pablo »

Nie jest to czasem pies w tym worku?
bcf_raptor
Posty: 345
Rejestracja: 30 gru 2007, o 18:41

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: bcf_raptor »

Na pewno jakiś drapieżnik, moim zdaniem pies.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: WojtekB »

Pablo pisze:Nie jest to czasem pies w tym worku?
bcf_raptor pisze:Na pewno jakiś drapieżnik, moim zdaniem pies.
Niestety muszę się zgodzić
werbena520
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:18

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: werbena520 »

wojtas007 pisze:
Pablo pisze:Nie jest to czasem pies w tym worku?
bcf_raptor pisze:Na pewno jakiś drapieżnik, moim zdaniem pies.
Niestety muszę się zgodzić
Pies.raczej nie .nie ma kłów.To co widać to nie jest kieł/tak myślę/.Z koloru sierści wynika ,że sarna co wykluczam bo kończyna jest inna.Pszypuszczam,że to jakaś odmiana kozytylko jakiej ?.W okolicy,gdzie chodzę na spacery ze swoimi psami-seterami ktoś na drodze uczęszczanej prze zemnie /okolica opustoszała, zlikwidowana Cukrownia/ zostawił ten worek ze zwłokami zwierzęcia jakby celowo,by skutecznie zniechęcić mnie do wędrówek po tych okolicach.W odległości jakieś 500 m o tego miejsca na jednej z działek koczuje osobnik który kiedyś miał dwie kozyteraz ma tylko jedną.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: Matthiola »

to się powinno zgłosić na policję
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: WojtekB »

werbena520 pisze:Pies.raczej nie .nie ma kłów.To co widać to nie jest kieł/tak myślę/
Ja widzę wyraźnie, że są kły. Na pierwszym zdjęciu widać wyraźnie siekacze oraz jeden kieł.
werbena520 pisze:Z koloru sierści wynika ,że sarna co wykluczam bo kończyna jest inna.

Psy też mają różne umaszczenie sierści, szczególnie podwórkowe (mieszańce) psy mają takie odcienie sierści (sam mam kundla co ma trochę ciemniejszą sierść od tej co widać na zdjęciu).
A na drugim zdjęciu widać, że to zwierzę nie ma racic (czyli koza odpada).

Powiem Ci szczerze: Różni są ludzie, ale nie sądzę żeby ktoś wsadził do worka zwłoki kozy i wyrzucił je na wierzch. Teraz od kiedy jesteśmy w UE to takie rzeczy nie przejdą z jednej prostej przyczyny: kontrole weterynaryjne. Ubytek jednej sztuki świni czy kozy każdy weterynarz zauważy, więc rolnik nie będzie się narażał na utraty dopłat. Będzie wolał zgłosić śmierć zwierzęcia i zutylizować zwłoki niż gdzieś je wywalać na pobliskie pola. Co innego z psem: nikt nie sprawdzi co się z nim stało, a ile jest przypadków znęcania się nad kundlami
Matthiola> pisze:to się powinno zgłosić na policję

I to od zaraz (choć nie wiadomo czy znaleźliby sprawcę) !
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: Matthiola »

to zwierze jest w worku, możliwe, ze było topione jak topi się koty. Psy też wiesza się na drzewach a koty przybija do drzwi włascicielom. I to tylko w małej miejscowości jak moja.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: krzysiek j »

wojtas007 pisze: Ja widzę wyraźnie, że są kły. Na pierwszym zdjęciu widać wyraźnie siekacze oraz jeden kieł.
Ja także. To jest pies
werbena520
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:18

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: werbena520 »

Hm.zwątpiłam.Jutro będzie już mniejszy smród.jeszcze raz porobię zdjęcia.Niby to kiełco wykluczyło by,że to zwierzę traworzerne,ale nadal mi to wszystko nie pasuje.W związku z tym,że chciała bym zlokalizować właściciela tego,tragicznie zabitego zwierzęcia i przyczynić się do odebrania mu pozostałych zwierząt/tym samym zabrać mu możliwość znęcania się nad zwierzyną/jeszcze raz dokładnie przyjrzę się makabrycznemu znalezisku.W działanie Policji nie wierzę.skończy się na służbowej notatce i tyle.A może to kangur?.tylko skąd tutaj takie zwierzęHm.

[ Dodano: Sro Paź 22, 2008 12:19 ]
Niestety,zwłok już nie było.zniknęły Ale dołączę jeszcze raz dwa zdjęcia na podstawie których przypuszczam,że to odmiana kozy.Sugeruję na podstawie kończyn ze zdjęć,ktore zrobiłam 7 dni wstecz.Widoczna tutaj kończyna raczej nie jest łapą.

tak to wyglądało,gdy zobaczyłam to pierwszy razkończyna nie była zakryta.chyba,że tak wygląda łapa w trakcie rozkładu z udziałem światłahm
Andziowa Krowa
Posty: 16
Rejestracja: 6 paź 2008, o 16:50

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: Andziowa Krowa »

Moim zdaniem jest to koza. Napewno na 1 zdjęciu widac tak jakby tą sławną kozią brodę. MOzna poznac tez że to jest koza po paszczy która jest na 1 zdjeciu
Zdecydowanie jest to koza.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: Matthiola »

czy nie wiesz, ze koza ma tylko siekacze i trzonowce? nie ma kłów. A ten wystający ząb to kieł. Nie łapa, nie ogon a kieł. To jest drapieżnik i najprawdopodobniej kieł. Poza tym motyw z kozą został już obalony za pomocą argumentu, ze padnięcie zwierząt gospodarskich zgłasza się weterynarzowi i utylizuje w bakutilach pod groźbą sankcji pieniężnych.
A psa bito, bije się i będzie bić.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Pomóżcie zidentyfikować mi zwłoki zwierzęcia

Post autor: WojtekB »

Andziowa Krowa pisze:Moim zdaniem jest to koza. Napewno na 1 zdjęciu widac tak jakby tą sławną kozią brodę. MOzna poznac tez że to jest koza po paszczy która jest na 1 zdjeciu
Zdecydowanie jest to koza.
Po pierwsze: gdzie widzisz kozią bródkę (choć zwłoki tego zwierzęcia są już w częściowym rozkładzie, to słynna kozia bródka jest utworzona ze sztywnego włosia, a więc częściowo by się zachowała )
Po drugie: wszystkie krętorogie (w tym kozy) nie mają ani siekaczy, a tym bardziej kłów, a jak widać na zdj. 1 to zwierzę ma kieł.

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C4%99torogie
Krętorogie

Jeżeli cztery osoby piszą, że to są zwłoki psa to chyba o czymś znaczy

PS: Kolejne zdjęcia tylko umacnia naszą rację gdyż na tych fotografiach wyraźnie widać tylną łapę psa wraz z guzem piętowym, który występuje u psowatych.
Nawet jeżeli, by to była koza to gdzie są racice
Ja widzę wyraźnie cztery palce, takie jak u wszystkich psowatych.
Proszę bardzo dla porównania:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Anatomia_psa
Anatomia psa

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:FoxSkelLyd1.png
Szkielet lisa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości