Śmieci na Wszystkich Świętych

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Śmieci na Wszystkich Świętych

Post autor: przyrodnik »

Zamieszczam zdjęcia pstryknięte w ten poniedziałek 2 metry za ogrodzeniem cmentarza w Pstrągówce koło Wiśniowej (województwo podkarpackie). Śmieci wyrzucają mieszkańcy odwiedzający groby swoich bliskich (osobiście widziałem jak facet wychodząc z cmentarza związał reklamówkę ze śmieciami i zamiast do kontenera rzucił w trawę
bagatha

Re: śmieci na Wszystkich Świętych

Post autor: bagatha »

teraz Mirek wyobraz sobie, ze w lesie obok mnie jest tak kazdego dnia roku, moze poza zimą bo wtedy snieg wszystko zakrywa.
obraz przerazajacy!
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: śmieci na Wszystkich Świętych

Post autor: Guru »

nie ma sie co przerazac, tylko skoro jest to w lesie obok ciebie, trzeba sie zastanowic co z tym zrobic, a nie siedziec przerazonym! nie oczekumy ze ktos cos zrobi, bo czesto sie nie doczekamy. zacznijmy od siebie!
bagatha

Re: śmieci na Wszystkich Świętych

Post autor: bagatha »

przepraszam, ale w ktorym miejscu napisalam,ze nic z tym nie robie?
oj Guru.dobrze mowisz, ale wyobraz sobie,ze to nie takie proste. niestety nie wystarczy samemu nie smiecic, sprzatac po innych i napisac do zarzadu lasu,ze sie lenią.
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Re: śmieci na Wszystkich Świętych

Post autor: GoodWolf »

U mnie jest tak samo.
Mieszkam w 10 piętrowym bloku na 3 piętrze i mam widok z okna bezpośrednio na las.
Z okien są wyrzucane różne rzeczy- chleb,pety z papierosów,worki po drugim śniadaniu, puszki po piwie, szklane butelki i wiele innych rzeczy o których trudno mi sobie teraz przypomnieć.
Musiałbym zerknąć przez okno co tam w krzakach leży ale jest już 18:20 więc nic nie widać z powodu ciemności.
Najgorzej jest po zimie kiedy stopi sie snieg, wtedy odsłania się to wszystko co było wyrzucane zimową porą.
Na wiosne co prawda mieszkańcy bloku zbierają się aby to nieco ogarnąć, ale później znów wszystko wraca do normy.
Jedni sprzątają a inni zaśmiecają i koło się wiecznie zamyka.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: śmieci na Wszystkich Świętych

Post autor: Guru »

skoro to jest przy bloku, to powinni byc sprzatacze ze spoldzielni:] skarge napisac, dowiedziec sie co i jak ma dzialac, nic trudnego.
bagatha

Re: śmieci na Wszystkich Świętych

Post autor: bagatha »

t.moja babcia mieszka w bloku, mniej wiecej raz w miesiacu przychodza informacje o nagrodach dla opiekuna, a golym okiem widac sterte lisci, ktore zatykaja studzienke, albo zdepniete roze, ktore kiedys kwitly po kilka metrow.i jak tu byc madrym?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość