Zdjęcie października

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze

Głosuję na zdjęcie:

Czas głosowania minął 14 lis 2008, o 22:54

1) "Balsaminowy urok czerwieni"
1
3%
2) "Buszująca w trawach"
0
Brak głosów
3) "Cuda jesieni"
0
Brak głosów
4) "Jak wodospad"
1
3%
5) "Jesienna rosa"
11
35%
6) "Kwiat paproci"
2
6%
7) "Mikrołąka"
2
6%
8) "Nagietek o zmierzchu"
3
10%
9) "Najlepszy przyjaciel człowieka"
0
Brak głosów
10) "Skromnie i pięknie"
0
Brak głosów
11) "Spacer o poranku"
4
13%
12) "Ukryte piękno"
2
6%
13) "Wspomnienie lata"
5
16%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Zdjęcie października

Post autor: Guru »

Zdjęcia zakwalifikowane do konkursu fotograficznegoZdjęcie października":

1) Balsaminowy urok czerwieni
1.jpg
2) Buszująca w trawach
2.jpg
3) Cuda jesieni
4) Jak wodospad
5) Jesienna rosa
6) Kwiat paproci
6.jpg
7) Mikrołąka
7.jpg
8 }Nagietek o zmierzchu
8.jpg
9) Najlepszy przyjaciel człowieka
9.jpg
10) Skromnie i pięknie
10.jpg
11) Spacer o poranku
11.jpg
12) Ukryte piękno
12.jpg
13) Wspomnienie lata

Rozpoczynamy głosowanie, każdy może oddać jeden głos. Zdjęcia na czas trwania głosowania sąanonimowe", nazwiska autorów zdjęć pojawią się po zakończeniu głosowania.

Wiele zdjęć nie zostało dopuszczonych do konkursu. Zalecam uważniejsze czytanie regulaminu. Proszę pamiętać, że rozdzielczość nie może być mniejsza niż 800x600px i zdjęcia obowiązkowo muszą mieć tytuł! Zwracam na to szczególnie uwagę gdyż to były najczęstsze powody odrzucania zdjęć.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2008, o 12:14 przez Guru, łącznie zmieniany 1 raz.
cahala

Re: Zdjęcie października

Post autor: cahala »

mam wraŻenie, Że ten cały konkurs to jeden wielki niewypał niestety
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Zdjęcie października

Post autor: milka.1985 »

strasznie mało osób głosuje
cahala

Re: Zdjęcie października

Post autor: cahala »

mało osób, zdjęcia brdzo średnie, zero jakiejkolwiek informacji na stronie głównej. takie trochę zaniedbane przedsięwzięcie. a szkoda bo pomysł dobry i warty czegoś lepszego.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Zdjęcie października

Post autor: yeast »

Głosowałabym na 2:P. Ale jakoś nigdy się nie mogę na czas dowiedzieć, że jest konkurs.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Zdjęcie października

Post autor: mila1301 »

strasznie mało osób głosuje
zgadzam się / małe zainteresowanie, mimo że to naprawdę ciekawa sprawa
cahala pisze:zdjęcia brdzo średnie
każdy ma szansę wysłać zdjęcie bez względu na to czy jest amatorem czy profesjonalistą i nie można nikogo z góry przekreślać
cahala

Re: Zdjęcie października

Post autor: cahala »

nikogo nie przekreślam. chodzi mi o to, Że zainteresowanie konkursem jest nikłe. nie ma zdjęć nie-amatorów i to jest niedobre dla dalszego rozwoju tego przedsięwzięcia.
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Zdjęcie października

Post autor: Saint »

Może z czasem się coś rozkręci )

Przekreślać nikogo nie można, jasne, ale trzeba też czasem może z większą pokorą podejść do własnej twórczości wysyłając zdjęcie jakby nie było - na konkurs fotograficzny )
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Zdjęcie października

Post autor: milka.1985 »

cahala pisze:nie ma zdjęć nie-amatorów
jakby były zdjęcia tylko profesjonalistów, to taki laik jak ja (amator, fotograf z miłości do świata roślin i zwierząt) nie miałby w ogóle szans - bo wiadome jest, że zawsze moje zdjęcie będzie gorszej jakości niż zdjęcie profesjonalisty.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Zdjęcie października

Post autor: tin »

milka.1985 pisze:
cahala pisze:nie ma zdjęć nie-amatorów
jakby były zdjęcia tylko profesjonalistów, to taki laik jak ja (amator, fotograf z miłości do świata roślin i zwierząt) nie miałby w ogóle szans - bo wiadome jest, że zawsze moje zdjęcie będzie gorszej jakości niż zdjęcie profesjonalisty.
I tu się mylisz. Nawet duże konkursy jak te NG wygrywają często amatorzy. To dlatego, że mają świeży pogląd na sprawę. Oczywiście warsztat jest potrzebny, dlatego zupełny amator ma mniejsze szanse. Ale widziałem ostatnio zdjęcie które kolega zrobił komórką
Wygrało już 2 konkursy ogłaszane dla profesjonalistów i sprzedał je dość (prosił o anonimowość więc szczegółów nie podaję).

Ile zdjęć jednego obiektu zrobiliście sto? sto wystarczy może żeby wybrać 2
Większość tych zdjęć jest ustawiana, co trochę zbiera im uroku. Poza tym to głównie makra, a przydała by się różnorodność. Spróbujcie półpanoram - ostatnio także popularne.
Niestety tańsze aparaty dają mało możliwości ze względu na dalmierze, dzięki którym aparaty same ustawiają ostrość. Robiąc lustrzanką mamy możliwość uchwycić jakiś szczegół bez przesadnego zbliżeniauzyskujemy mniej wyraziste rysy
Ale to już kwestia pomysłu i preferencji

Staram się wybierać jedno zdjęcie zawsze, chyba, że nic mi się nie podoba
A niektóre zdjęcia wystarczyłoby skadrować, żeby były dobre
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Zdjęcie października

Post autor: olaś »

Moim zdaniem ładne zdjęcia.Ale mało osób tutaj głosuje, noi tak jak ktoś wcześniej powiedział żadnej informacji na stronie głównej.Proponuje konkursZdjęcie listopada".
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zdjęcie października

Post autor: Jakusz »

Konkurs z założenia jest comiesięczny, więc nie masz co proponować

[ Dodano: Pon Lis 17, 2008 16:39 ]
Wiecie. sam dałem swoje zdjęcie na obecny (już zakończony) konkurs, nie wygrało, ale dziękuję za te kilka głosów, które zostały na nie oddane. Przyznaję, zdjęcie które wygrało jest niesamowite .
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Zdjęcie października

Post autor: tin »

Podoba mi się, ale
Trawa na pierwszym planie symetrycznie dzieląca kadr na dwa, zaburzająca ostrość tła, i niszcząca wyrazistość tematu już mniej. To są drobne szczegóły, jednak w makrofotografii dość znaczące. Jest ona trudną gałęzią fotografii nie rozumiem więc dlaczego wszyscy od niej zaczynają Tu nie liczy się tylko temat, ale umiejętność jego ekspozycji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość