Mikrobiolodzy

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Kuba
Posty: 117
Rejestracja: 20 mar 2006, o 15:51

Mikrobiolodzy

Post autor: Kuba »

Czy na pokładzie mamy mikrobiologów? Ja osobiście jestem dopiero w gimnazjum, ale bardzo mnie to rajcuje
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: Rayne »

heheh mnie też bardzo a co dokładnie Cię interesuje?Można pisać na gg lub na e-maila a ja postaram się pomóc.Cóż.chociaż jestem dopiero w 1 lic ale wal śmiało
Katrin 17

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: Katrin 17 »

Ja tez jestem w kl.1 i zastanawiam sie nad tym właśnie kierunkiem. Chciałabym się dowiedzieć coś o tych studiach. Jak w ogóle jest z pracą i z kasą po takim kierunku. MoŻe ktoś wie jak to naprawde jest i gdzie w ogóle moŻe studiowac mikrobiologie?
Kasia

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: Kasia »

czesc
Kasia

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: Kasia »

Interesują mnie wiadomości na temat rozmnaŻnia promieniowców, oprócz tego, co znaczy ściana typu II i III (wiem tyle ze chodzi o skladniki w budowie). JeŻlei ktoś z Was coś by miał to będe wdzieczna, pozdrawiam :)
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: biotechnolog »

Ja też kończę trzecią gim i bardzo interesuje mnie genetyka i teoria ewolucji Darwina. Te dwie gałęzie mają ze sobą wiele wspólnego, więc dobrze trafiłem

Pozdrowienia
Wushel
Posty: 13
Rejestracja: 1 maja 2006, o 16:02

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: Wushel »

Katrin 17 pisze:Ja tez jestem w kl.1 i zastanawiam sie nad tym właśnie kierunkiem. Chciałabym się dowiedzieć coś o tych studiach. Jak w ogóle jest z pracą i z kasą po takim kierunku. Może ktoś wie jak to naprawde jest i gdzie w ogóle może studiowac mikrobiologie?
Cześc jezeli interesuje cię mikrobiologia to zapraszam na Uniwersytet Wrocławski!
Ale nie myśl , ze po maturze odrazu zaczniesz studiowac mikro.
Idziesz najpierw na kierunek Biologia, przez pierwsze 2 lata robisz biologie ogólną, na 3 roku wybierasz specjalizacje mikrobiologie (ale masz jeszcze do wyboru botanike , zoologię, biologie człowieka) i piszesz prace licencjacką.
4 i 5 rok to studia magisterskie i tu piszesz prace magisterską
A co do pracy ,ja jestem teraz na 1 roku Biologi na UW , też wybieram sie na mikrobiologie i interesowałem się troche opcjami pracy po tej specjalizacji i niestety nic nie znalazłem
Żeczywistośc jest brutalna, jezeli się dobrze zakręcisz to może zahaczysz sie o sanepid, lub przyszpitalne laboratorium!
Ale to jest moje zdanie , może ktoś(kto skończył mikro.) bedzie w stanie coś więcej powiedziec !
Pozdrawiam
olgap5
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2006, o 17:22

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: olgap5 »

Ja sie troche rozgladalam i musze wam powiedziec, ze szukaja laborantow-mikrobiologow.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: Sil »

A jakie są wymagania wobec kandydatów?
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: MiRACiDiUM »

Katrin 17 pisze:gdzie w ogóle może studiowac mikrobiologie?
U nas (na Uniwersytecie Łódzkim) można studiować mikrobiologię, jako specjalność na kierunku biologicznym. Specjalność wybiera się po 2 roku, ma się wtedy do wyboru: mikrobiologię, biochemię, genetykę, biofizykę, fizjologię, biol. środowiskową, biotechnologię.
Machupo

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: Machupo »

olgap5 pisze:Ja sie troche rozgladalam i musze wam powiedziec, ze szukaja laborantow-mikrobiologow.
Szczerze nie polecam pracy po 5 latach studiów na stanowisku laboranta. Zarobki kiepskie, obowiązki na poziomie technika, uprawnienia nijakie. Lipa jednym słowem. Czasem nawet wykształcenia wyŻszego nie wymagają więc szkoda zachodu.
Warto za to uzyskać uprawnienia diagnosty. Laborant to jest pracownik fizyczny wyłącznie.
Adam
Posty: 17
Rejestracja: 28 paź 2006, o 12:42

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: Adam »

Chodzę do drugiej klasy liceum o profilu biologiczno-chemiczny. Chetn ie podyskutuję o biologię,a szczególnie o mkikrobiologii. Pozdrawiam.
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: naanahanae »

a mi się marzy praca w labolatorium. nie jako mikrobiolog ale jako ekotoksykolog ( w tym kierunku się kształce), mam nadzieje ze po tym zarobki będą jakieś do rzeczy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości