Opakowania

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Opakowania

Post autor: Teba »

Już nie pamiętam dokładnie jak to było, ale zapytam rodziców może mają jeszcze gdzieś w archiwach ten list. Odkąd mieszkam w Krakowie nie mam styczności z tym problemem, tutaj śmieci wyrzuca się po prostu do śmietnika.
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Opakowania

Post autor: maraj »

A skąd ty pochodzisz, jeśli wolno spytać. W najbliższym czasie chce przeprowadzić mały eksperymencik. Ile potrwa znalezienie w mojej okolicy 64 puszek po piwie (tyle waży kilo). Jestem ciekawa jak ich sprzedam, gdzie i za ile. Wtedy sie cos niecos bede mogła wypowiedziec o punktach skupu
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Opakowania

Post autor: Teba »

Wolno spytać, czemu nie. Pochodzę z małej miejscowości położonej w okolicach Wadowic.
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Opakowania

Post autor: maraj »

Ale i tak uważam że Małopolskie ma wiecej kasy od podkarpackiego. Niestety przemysł jest bardzuiej rozwiniety, przez co środowisko bardziej zanieczyszczone. Niestety czym wieksze i bogatsze miasto tym gorzej z przyroda. Cos za cos
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Opakowania

Post autor: Iwus »

maraj pisze:Ile potrwa znalezienie w mojej okolicy 64 puszek po piwie (tyle waży kilo). Jestem ciekawa jak ich sprzedam,
ja zbieram puszki ,60 waży kilogram sprzedaje za 3 zł,do skupu mam jakieś 5 km.
Nazbieranie kilograma to ok 5 km trasy przez Kampinoski Park Narodowy.
Czasami więcej bo konkurencja duża.

Odpady nie mogą być zbyt tanie bo ludzie będą ich produkować ogromne ilości ani zbyt drogie bo będą się ich pozbywać np. w lesie.Ale upomnienie o tym,że się produkuje za mało śmieci to już lekka przesada.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Opakowania

Post autor: Sil »

Kiedyś z siostrą pełni przyrodniczego zapału (i z wielką chęcią zarobienia kilku złotych na wakacje ) postanowiliśmy sprzedać makulaturę. Zebraliśmy całkiem sporo, chyba ponad sto kilogramów (nawet stare kartkówki sięzałapały ). Dotarliśmy do skupu i dowiedzieliśmy się, że:
1. Przyjmują tylko makulaturę w naprawdę dużych ilościach, czyli powyżej tony.
2. Wymieniają ją na produkty papierowe.
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Opakowania

Post autor: maraj »

Iwus pisze:ja zbieram puszki ,60 waży kilogram sprzedaje za 3 zł
Ja słyszałam o jakichś 5 zł, myśle zacząć od przystanków, a potem zobacze.
Sil pisze:1. Przyjmują tylko makulaturę w naprawdę dużych ilościach, czyli powyżej tony.
Mój brat ostatnio zebrał 2 kg miedzi (1kg po 20zł) i 1kg aluminium (po 12zł). Facet zażądał dowotu (ma 17 lat więc go nie posiada jeszcze), dobrze ze wujek był pod ręką i użyczył dowodu. Przyjął mu naszczęście ten złom, ale następnym razem kazał w większych ilościach, bo tak to mu się faktury nie opłaca wystawiac. Mój brat zbierał to przez 3 dni, z części elektronicznych, i nieźle się namęczył, żeby to oczyścic.
Skupy złomu muszą zmienić swoje podejście, bo nas śmieci zasypią
Jees

Re: Opakowania

Post autor: Jees »

Informuję, Że byłem dziś we wrocławskim sklepie sieci Albert i znalazłem mleko w szklanej butelce. Problem w tym, Że litr kosztuje ok. 3,20zł

Puszki zbieram regularnie. Na szczęście skup mam pod ręką, przyjmują nawet małe ilości. Obecnie cena wynosi 4,20zł/kg
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Opakowania

Post autor: Iwus »

Jees pisze:znalazłem mleko w szklanej butelce. Problem w tym, że litr kosztuje ok. 3,20zł
i przypuszczam,że nie jest to butelka zwrotna.Wychodzi na to że opakowanie jest droższe od produktu
Jees pisze:Puszki zbieram regularnie. Na szczęście skup mam pod ręką, przyjmują nawet małe ilości. Obecnie cena wynosi 4,20zł/kg
właśnie uświadomiłam sobie że jestem wykorzystywana 3 zł a 4,20 to wielka różnica.
Cenę ustala skupujący
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Opakowania

Post autor: maraj »

Iwus pisze:właśnie uświadomiłam sobie że jestem wykorzystywana 3 zł a 4,20 to wielka różnica.
Cenę ustala skupujący
Mam nadzieję Iwus, że masz pod ręką jeszcze jakiś bardziej dochodowy skup. Życzę jego owocnych poszukiwań.
Iwus pisze:Jees napisał/a:
znalazłem mleko w szklanej butelce. Problem w tym, że litr kosztuje ok. 3,20zł

i przypuszczam,że nie jest to butelka zwrotna.Wychodzi na to że opakowanie jest droższe od produktu
To paradoks, że aż chce się płakać.Tyle się mówi o ekologi, a nic sie w tym kierunku nie robi. Samo puste gadanie. Szkoda słów.
Powinno zachęcać się ludzi do kupna mleka w takich opakowaniu, a u nas odwrotnie. Robi się wszystko żeby tego towaru ktoś nie kupił. Ładna mi zachęta. Mogliby przestać sie wygłupiać. Gorzej niż dzieci.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Opakowania

Post autor: Gosiaczek »

Sil pisze:1. Przyjmują tylko makulaturę w naprawdę dużych ilościach, czyli powyżej tony.
2. Wymieniają ją na produkty papierowe
heh przyniesiesz im tonę makultury a oni Ci za to dadzą papier toaletowy

heh we Wroclawiu przyjmują każdą ilość makultury mozna zarobić całkiem niezłą sumkę wystarczy sie przejśc po mieście a jużulotkarze i studenci rozdający bezpłatne gazety zapenią nam zarobek
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Opakowania

Post autor: Robin »

pawe&#x142 pisze:nalezałoby jak najszybciej zamienic te foliówki zwłaszcza w supermarketach na papierowe torebki
w pełni popieram zdanie Pawła
pod warunkiem ze sa z recyklingu. w innym wypadku szkoda drzew.
wredna
Posty: 71
Rejestracja: 8 lut 2006, o 11:53

Re: Opakowania

Post autor: wredna »

Iwus pisze:Cenę ustala skupujący
trochę odbiegnę od tematu: cena przeważnie zależy od. położenia:P
im dalej mieszkasz na północy kraju tym cena niższa (wiem z doświadczenia )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość