nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Post autor: Kaulitz »

mam do was prośbę mam żółwia który powoli zaczyna wyrastać ze starego akwarium chcę kupić nowe z wyposażeniem, a oto lista rzeczy jakie chcę kupić
-akwarium 200l powiedzcie ile będzie kosztować zrobienie takiego akwa u szklarza
-wyspa dajcie mi jakiś pomysł jak zrobić
-pokrywa z lustrzanką ile średnio będzie kosztować?
-UVB
-grzałka z termostatem średniej jakości
- filtr kubełkowy średniej jakości
-żwirek na spód
-rośliny
-ew. jakieś inne dekoracje
-tło strukturalne
ile to wszystko średnio będzie kosztowało? możecie mi podać jakieś tanie firmy? mój limit to 600zł
co ew.jeszcze trzeba byłoby dopisać do tej listy?
proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Post autor: Pablo »

Hoho, 600 zł to limit powiadasz to może być kiepsko z tym limitem.
Samo akwa może kosztować powyżej 200-300 zł to zależy z jakiego szkła i grubość ścianek, ale poniżej 200 chyba nie masz co liczyć, niestety. Jeśli chcesz robić osobno akwa i pokrywę to lepiej kupić już gotowe akwa z pokrywą w przedziale cenowym tym co podałem.
Filtr również jest jedną z najdroższych rzeczy, tz. do 200l akwa zewnętrzny filtr około 200-250 zł tylko z tym, że Tobie tak nie będzie wielki potrzebny co raczej w akwa nie będzie 200l wody .
Grzałka też zależy o ilości wody w akwa na grzałkę musisz liczyć od 30-50 zł.
Tło strukturalne cena zależy od wielkości ale musisz liczyć z 150 zł.
Żwirek i roślinki to akurat najmniejszy problem, zresztą na roślinki uważaj bo żółw może je zjeść sobie.
Na UVB ze spokojem 50 zł.

Reasumując, ciężko będzie Ci zamknąć się w kwocie 600 zł.te ceny które podałem i tak są zaniżone bo są to ceny ze sklepów internetowych a normalnie pewnie drożej to kosztuje.
Gdybyś była z Poznania to mógłbym podać mniej więcej osoby które tanio akwa zrobią z pokrywą.
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Post autor: Kaulitz »

przymierzam się do kupna tego akwa co o nim sądzisz
allegro 498097164
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Post autor: Pablo »

Wydaje się solidne tylko teraz pytanie jak chcesz w nim umieścić wysepkę? masz jakiś pomysł?
Widywałem taka akwa gdzie wysepka była zrobiona podejrzewam, że z gipsu gdzieś w połowie wysokości akwa i do niego była droga zrobiona. Nie da się ukryć, że przy tym jest trochę grzebania a nawet bardzo sporo.

Przykładowe akwa z tym, że półka jest ze szkła

I plus robienia na zamówienie, że można sobie zażyczyć by zrobili ową wysepkę. A normalnie samemu to trzeba wykombinować kawałek szkła i zakupić silikon i odczekać podajże 24h.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Post autor: Pablo »

To są po prostu dwa kawałki szyby do siebie przymocowane zapewne za pomocą silikonu. Tylko na nich jest jakiś materiał, struktura dzięki czemu żółw nie będzie się ześlizgiwał tak jak na czystej szybie.
Przyklejasz silikonem na początku kawałek póki (kwadrat) następnie do niej za pomocą silikonu łączysz owy kwadrat z prostokątną szybką którą można jeszcze silikonem przymocować do dna i gotowe
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Post autor: Kaulitz »

a z czego można zrobić tą nawierzchnię żęby żółwica się nie ślizgała
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Post autor: Pablo »

Kaulitz pisze:a z czego można zrobić tą nawierzchnię żęby żółwica się nie ślizgała
Wystarczy wyrobić mało gipsu i nałożyć na szybę cieniutką warstwę i zrobić na niej jakiś wzorek, wyżłobienia ect. i żółw nie powinien mieć problemu ze wejściem na wysepkę.
Bądź można iść na łatwiznę i na szkoły przykleić sztuczną trawę taką syntetyczną.
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Post autor: Kaulitz »

raczej skorzystam z tego pierwszego pomysłu czy zamiast filtra zewnętrznego można kupić wewnętrzny(jest dużo tańszy)
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: nowe akwaterrarium dla żółtoticego

Post autor: Pablo »

Nie wiem o jaki filtr Ci chodzi, kaskadowy?
Jeśli kaskadowy to jest jeden problem zależy ile wody będzie miała w akwa bo od tego typu filtrów są krusiec dzięki czemu woda jest zasysana to filtra. Tak więc poziom wody musiał by być spory lub łączyć kilka co powoduje mniejsze ciśnienie oraz wolniejsza prace.

[ Dodano: Pon Gru 08, 2008 23:37 ]
Kaulitz, jak możesz do odezwij się do mnie na gg.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość