spac czy nie spać?

iwonka21432
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2008, o 13:57

spac czy nie spać?

Post autor: iwonka21432 »

moj szczeniaczek duzo spi w dzien.czy jest to główna przyczyna tego ze w nocy ciagle sie budzi i nie bardzo chce spac?
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: spac czy nie spać?

Post autor: Saint »

Nie.
Szczeniaki tak już mają.
Śpią, wariują, śpią, wariują - i tak cały dzień i noc
Jeżyk

Re: spac czy nie spać?

Post autor: Jeżyk »

Też mam szczeniaka. Jest to trzy i pół miesięczny Golden Retriver. Też je - śpi a w nocy się budzi i wariuje. Jeśli szczeniak dużo śpi to dobrze, ponieważ rośnie. Nie masz powodu do zmartwień
Vega
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2008, o 11:41

Re: spac czy nie spać?

Post autor: Vega »

Jeśli nie moze spać w nocy to go wycisz. Często zleca się szczeniakom kupić koc, pod który włożysz coś ocieplajacego (sa takie poduszecki grzecze - tylko uwaga, zeby nie pogryzł). Daj mu też budzić, zeby tykał, rytmiczne stukanie uspakaja. Być może nocą szczenię czuję sie opuszczone i ma problemy ze snem. ALE WAŻNE - nie tul go, nie wołaj do łóżka (chyba ze tego chcesz, wtedy bądz konsekwentna., nie wyganiaj pieska z łózka w przyszłosci, mui od poczatku mieć pewne zasady) bo nauczysz psa, ze jego szuranie, skomplenie, płakanie działa jak znak - OK JA PŁĄCZE ON MA PRZYJŚĆ.

Moja suczka w pierwszych dobach praktycznie wogóle nie spała, nawet w dzień. Poprostu potrzebowała czasu i czułosci)

życzę powodzenia:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości