Aborcja

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Aborcja

Post autor: badger »

ciekawe na ile ta wiedza jest prawdziwa jeśli jest uzyskana od kogoś kto nie może być obiektywny
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Aborcja

Post autor: Savok »

A czego sie dowiedzieliscie?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Aborcja

Post autor: Pablo »

mikolajka pisze:dziś na religii rozmawialiśmy właśnie o aborcji, eutanazji i zapłodnieniu iv vitro. Dużo sie dowiedzieliśmy od naszej nauczycielki
Na religii czego ja to się nie nasłuchałem o tym i owym o seksie, o aborcji i zawsze wszyscy byli przeciw, czyli - nic nowego

Co do aborcji, moim zdaniem powinna być tylko przeprowadzana gdy płód zagraża życiu kobiety, gdy kobieta została zgwałcona i na tej drodze zaszła w ciężę lub też gdy wiadomo, że płód jestchory genetycznie choć co do ostatniego się waham.
A gdy kobieta zaszła w ciąże bo nie myślała lub jej partner nie myślał lub też oboje nie myśleli no cóż, trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów.
Awatar użytkownika
mikolajka
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2008, o 16:36

Re: Aborcja

Post autor: mikolajka »

nasza nauczycielka nie podała takich dokładnych informacji, tylko pare ciekawostek (nie wiem czy do końca sprawdzonych).
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Aborcja

Post autor: Savok »

czyli.?
Awatar użytkownika
mikolajka
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2008, o 16:36

Re: Aborcja

Post autor: mikolajka »

Zapłodnieniu in vitro jest przeciwna. Opowiadała coś tam, że mnoży się sztucznie komórki jajowe, zapładnia się je i przetrzymuje w jakimś zamrażalniku My się trzymaliśmy swojego, że właśnie w ten sposób pary,którym się nie udaje mogą mieć dzieci. Mówiła, że jest przeciwna aborcji nawet po gwałcieJedna krzywda się już stała, więc druga (zabicie dziecka) nie jest potrzebna".
Mówiła, że jest przeciwna eutanazji, gdyżBóg tylko zdecyduje kiedy człowiek ma odejść".
Czytałam w wikipedii, że eutanazja oznacza z greckiegodobra śmierć". O co chodzi nie moge tego zrozumieć.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Aborcja

Post autor: yeast »

mikolajka pisze:Mówiła, że jest przeciwna eutanazji, gdyżBóg tylko zdecyduje kiedy człowiek ma odejść".
Rozumiem, ze leczeniu chorob tez jest przeciwna?
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Aborcja

Post autor: huba021292 »

"Tylko Bóg decyduje"
To proszę nie chodzić o lekarza dobry i sprawiedliwy Bóg da Ci zdrowie Dziecię boże.
NIe można ingerować w wolę Boga i brać prochów które sztucznie przedłużają życie.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Aborcja

Post autor: badger »

a najwięcej aborcji dokonuje bóg bo co piąta ciąża kończy się samoistną aborcją.
Awatar użytkownika
mikolajka
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2008, o 16:36

Re: Aborcja

Post autor: mikolajka »

uważam tak samo jak wy. Lekarze są po to żeby leczyć. Bóg w tym nie pomoże Nasza nauczycielka jest strasznie starodawna i rzadko chodzi do lekarza, leczy sie sama w domu, własnymi sposobami
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Aborcja

Post autor: huba021292 »

Nom a ja oglądałem program o ciąży i bezpłodności (naukowy) i tam była informacja o syndromie zanikającego bliźniaka, jest sobie dwóch potem jeden się rozwija a drugi się wchłania i pozostaje po nim tylko mały ślad.

Ciekawe co ta nauczycielka sądzi o eutanazji, bo gdybym ja cierpiał i stracił ochotę na życie to długo bym się nie zastanawiał.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Aborcja

Post autor: Padre Morf »

mikolajka pisze:uważam tak samo jak wy. Lekarze są po to żeby leczyć.
no niektórych się nie udaje wyleczyć.
huba021292 pisze:Ciekawe co ta nauczycielka sądzi o eutanazji, bo gdybym ja cierpiał i stracił ochotę na życie to długo bym się nie zastanawiał.
to wszystko bardzo subiektywne kwestie.
Awatar użytkownika
mikolajka
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2008, o 16:36

Re: Aborcja

Post autor: mikolajka »

kurcze, dlaczego to wszystko jest takie trudne
taki wybór jest bardzo ciężki nie wiem jak ja bym postąpiła
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości