Teoria ewolucji Darwina.

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Stokrotka »

Twincast pisze:Myślę, że jednak da się pogodzić wiarę z nauką.
Wg mnie nie da sie tego zrobićAlbo sie wierzy w Boga albo w ewolucjęJa wierze w Boga!

Pozdrawiam!
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Rayne »

Stokrotko,a może Bóg kierował ewolucją? Nie wydaje Ci się to śmieszne,że w jakimś tam dniu. trach nagle pojawił się człowiek?
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Stokrotka »

Rayne pisze:Stokrotko,a może Bóg kierował ewolucją? Nie wydaje Ci się to śmieszne,że w jakimś tam dniu. trach nagle pojawił się człowiek?
Ale Bóg jest miłościa i dlatego stworzył ludzi na swoje podobieństwonie wierze w to że Bóg kierował teorią ewolucjiZostaje przy swoim!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Mawr »

Stokrotka pisze:.nie wierze w to że Bóg kierował teorią ewolucjiZostaje przy swoim!

Czy mi sie wydaje czy czasem papiez nie uznal prawdziwosci teori ewolucji?

Zadne dowody nie przekonuja Cie do teori ewolucji darwina?
-chocby np: samo podobienstwo organizmów żywych do siebie cechy wspólne itp. w tym oczywiscie takze człowieka.
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Stokrotka »

Dlaczego chcecie mnie zmieniać?

Nie wierzę w toA że tak papiez mówił to było jego zdanieJa wierzę całkiem w Boga i Jego miłość do nas!Pozdrawiam!
Adolph
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2005, o 22:08

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Adolph »

Ja nie widzę sprzeczności w wierze w Boga a ewolucjonizmem w Biblii jest napisane, że Bóg stworzył człowieka dnia 6 ale w Księdze Rodzaju nie pisze ile tendzień trwał zresztą to co mamy napisane w naszej Biblii opiera się na 1 sztywnym tłumaczeniu tymczasem w oryginale w hebrajskim można dowolnie podstawiać samogłoski i tak może nam wyjść ze na początku był punkt (i tu widzimy zgodność Biblii z teorią wielkiego wybuchu).
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Mawr »

Stokrotka pisze:Dlaczego chcecie mnie zmieniać?
nie chce Cie zmienić. Pytam sie tylko o to dlaczego masz takie a nie inne zdanie na ten temat.
Stokrotka pisze:Nie wierzę w toA że tak papiez mówił to było jego zdanie
a jednak powstrzymam sie od komentarza -)
Stokrotka pisze:Ja wierzę całkiem w Boga i Jego miłość do nas!
No to super ale przeciez nie stoi to w sprzecznosci z teorią ewolucji (przynajmniej według mnie)
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Stokrotka »

Wiara w Boga a w ewolucje to co innego!Nie da się tych dwóch rzeczy połączyć!Ale to moje zdanieJa nie zabraniam innym twierdzic co innegoPozdrawiam!
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: biotechnolog »

Cóż, moim zdaniem teoria Darwina nie jest w 100 % dowiedziona, i pewnie jeszcze długo nie będzie. Zdania na temat ewolucji są różne. Jedni, jak np. stokrotka twirdzą, że jedyną prawdziwą sposobnością na powstanie człowieka było przyłożenie do tego ręki bożej, zalicza się ich do ludzi głęboko wierzących. Inni twierdzą, że ewolucja miała miejsce, ale z pomocą Boga, co dla mnie osobiście jest teorią nie do przyjęcia. Trzecia grupa to ludzie nie wierzący, ale też nie starający się niczego dowieść kościołowi. Do tej grupy zaliczamy agnostyków. I ostatnia grupa to ateiści, osoby jak Ja szukający ciągle odpowiedzi, mający cel, który ciągle realizują, osoby, które dowodzą, że wszelkie kontrowersyjne teorie da się poprzeć nauką i ciągłą pracą badawczą, a także osoby czujące niechęć, a czasami nienawiść do kościoła za przestępstwa jakich się dopuścił w przeszłości. ja do tych ostatnich nie należę( niechęć i nienawiść), i myślę póki co, że w każdej wypowiedzi jaką tu zamieszczacie jest ziarnko prawdy, a czy kiedyś dowiemy się kto miał rację? Cóż pożyjemy, zobaczymy.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Rayne »

Ja myślę,że teorię ewolucji da się powiązać z Bogiem.Nie jestem całkowicie przekonana do takiej wersji jaką nam przedstawia Darwin,bo faktycznie brakuje nam tychogniw",ale zdarzają się każdemu niedopatrzenia.
Aha Biotechnologu,fajnie masz na podpisie :Piszę jedynie o biotechnologii
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: biotechnolog »

Ahhh małe niedopatrzenie. Mam nadzieję, że nie przeszkadza Ci to w podjęciu dyskusji.
Może pomożesz nam sprecyzować swój tok myślenia i wytłumaczysz jak można połączyć trwającą tysiące lat ewolucję z trwającym 6 dni (według biblii ) powstaniem świata. Jeżeli powiesz, że patrzysz na Boga i biblię jako coś odmiennego to powiem, że sama nie wiesz w co wierzysz. Jestem bardzo ciekaw jakie masz zdanie na ten temat. Pozdrawiam i liczę na odpowiedż. Bo czymże różni się niepewność istnienia Boga i teoria ewolucji Darwina, jeżeli na temat istnienia Boga nie wiemy nic a na temat ewolucji gatunków bardzo dużo? Według mnie różnica jest kolosalna, i tylko(przynajmniej mi się tak wydaje) chęć życia wiecznego sprawia, że ludzie chcą wierzyć w istnienie Boga. Co uważasz za bardziej realne? Przeczytaj uważniej moją wcześniejszą wypowiedż. Nie wiadomo jak było i to jest moje zdanie. Jeszcze raz pozdrawiam i liczę na odpowiedż.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Rayne »

Nie no nie przeszkadza mi to w ogóle.Więc podejmuję dyskusję
Mówisz o tych 6 dniach. hmmm. jeśli byłoby tak,że dzień trwa 24 godziny,to musiałabym się z Tobą zgodzić,co do tego,że Boga nie ma.
Jednak poruszyliśmy ten temat na historii i profesor powiedział,że w różnych cywilizacjach inaczej mierzyli czas.Może dla Boga 6 dni to nasze tysiące lat? No ja nie wiem ale nie bierz dosłownie wszystkiego co piszą w Biblii,bo są różne przenośnie.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: biotechnolog »

Tak zgadzam się z Tobą bo sam czytałem coś o tym. Odpowiedz do końca na moje pytania. W każdym razie w Boga zaczęto wierzyć już na początku naszej ery, a wtedy nie miano pojęcia o ewolucji. Aha może nie mierzono czas tylko inaczej pojmowano jednostki czasu. To lepsze określenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości