Polecana ferma szynszyli

UnLe1996
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2008, o 18:52

Polecana ferma szynszyli

Post autor: UnLe1996 »

Czy kupowaliście szynszyle na fermie czy w sklepie zoologicznym? Jeśli na fermie, to którą polecacie, którą odradzacie itp.
karol.karcio
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2008, o 15:54

Re: Polecana ferma szynszyli

Post autor: karol.karcio »

Ja kupowałem Cześka w sklepie zoologicznym, a Kulkę u doświadczconych hodowców.
Polecam kupować u domowych hodowców (jeśli jakiś znasz albo ktoś Ci polecił), ponieważ szynszyle są bardziej przyzwyczajone/oswojone do ludzi niż na fermie (zależy to głównie od hodowcy) . . Mi się trafiło na bardzo dobrego hodowce i Kulka w porównaniu do Cześka jest o wile bardziej oswojona

Można to potwierdzić na takiej zasadzie, że na fermach na pewno ludzie tam pracujący nie zajmują się każdym szynszylem po kilka godzin (przynajmniej 1), a w domowych hodowlach są dobrzy hodowcy i zajmują sie szynszylem (oswajają go)

P.S. Nie mówię, że na fermach są źli hodowcy tylko, że na pewno nie oswajają każdego szyla do człowieka , a do tego potrzeba trochę czasu.
szysiA
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2008, o 15:13

Re: Polecana ferma szynszyli

Post autor: szysiA »

pomuszcie mam 5 miesieczną szynszyle i 8 miesiecznego szynszyla samca moja szynszyla bardzo dziwnie sie zachowuje od kiedy ma nowego lokatora w klatce. Kiedy muj samiec chcial powąchac samice ona go ugryzła w nos i w ucho i zapiszczała. i czy zawsze piszczą szynszyle ? pomuszcie prosze
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Polecana ferma szynszyli

Post autor: andi »

Ja kupywałam Gucia w sklepie zoologicznym i bardziej chyba to odpowiedniejsze są warunki w sklepie zoologicznym niz na fermie.
szynszylomaniak
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, o 18:14

Re: Polecana ferma szynszyli

Post autor: szynszylomaniak »

Do szysiA
Myślę,że twój szylek jest po prostu zazdrosny o drugiego szylka
A szynszyla zapiszczała bo po prostu ją to zabolało. Uważam,że powinnaś postarać się oswoić dwa szylki. Np. wypuścić dwie szylki i głaskać je dwie jednakowo.Wtedy poczują że kochasz je obie )
POWODZENIA
ludzik192
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2009, o 16:42

Re: Polecana ferma szynszyli

Post autor: ludzik192 »

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy w okolicy Bydgoszczy są jeszcze hodowle szynszyli. Zależy mi na kupnie młodziutkiego szynszyla. Proszę o odpowiedź z góry dziękuje. Pozdrawiam.
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Polecana ferma szynszyli

Post autor: keyraa »

a do czego służą takie fermy szynszyli,nie mówice tylko że do produkcji zwierząt futerkowych ? ?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Polecana ferma szynszyli

Post autor: Predator713 »

tak, doprodukcji". to tak dżżż hodowla, tak jak np. ferma kurza. tylko szkoda, że większość zwierzątek zostaje zabitych na futra. ale z samej sprzedaży to by się nie utrzymali
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości