Choinka: sztuczna czy prawdziwa ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Choinka: sztuczna, czy prawdziwa?

Post autor: Sunflower77 »

przerobić na deski i zrobić karmnik dla ptaków,
To ale musisz mieć wielką choinkę Żeby zrobić karmnik potrzeba raczej więcej drewienka niż może mieć metrowa choineczka i średnicy 3 cm
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Choinka: sztuczna, czy prawdziwa?

Post autor: milka.1985 »

oj wyobraź sobie, że i z takiej można świetny karmnik albo domek zrobić już nie jeden zrobiłam z cieńszych patyczków
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Choinka: sztuczna, czy prawdziwa?

Post autor: Gosiaczek »

ja mam sztuczną wygoda, oszczędność i jeszcze nie mam wyrzutów sumienia, że to biedne drzewko zamiast rosnąć w lesie stoi w moim domu
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Choinka: sztuczna, czy prawdziwa?

Post autor: badger »

Gosiaczek, uwierz mi że tebiedne drzewka nie widziały lasu

[ Dodano: Wto Sty 13, 2009 14:20 ]
w dodatku pomyśl jak hodowle choinek przysługują się środowisku, drzewka od posadzenia aż do ścięcia pochłaniają dwutlenek węgla, produkują tlen, a do tego można nimi obsadzić gleby które nie nadają się do czego innego. A po ścięciu drzewka od razu sadzone jest nowe które będzie gotowe na święta za kilka lat. Sama ekologia
sajmonn
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2009, o 12:19

Re: Choinka: sztuczna, czy prawdziwa?

Post autor: sajmonn »

Zdecydowanie żywa choinka jest bardziej ekologiczna niż sztuczna. Po pierwsze, tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, są specjalne hodowle, gdzie choinki sobie rosną, aż do momentu ścięcia. Po drugie, choinka rosnąc zużywa dwutlenek węgla, co przyczynia się w pewnym malutkim stopniu do zmniejszenia jego ilości w atmosferze, a co się z tym wiąże, to każdy chyba już wie. Następnie, żeby wyprodukowaćplastikową choinkę, należy zużyć pewną ilość surowców naturalnych, potrzebnych do produkcji tworzyw sztucznych (konkretnie ropy naftowej). Choinka taka nie nadaje się do recyklingu i zalega na składowisku setki lat. Naturalną można natomiast zamienić choćby na kompost)
Tak więc, kupujcie naturalne choinki)
Misiek

[Link] sposób na wydłużenie trwałości choinki

Post autor: Misiek »

Nowy sposób na wydłużenie trwałości choinki: https://www.biolog.pl/article49001.html 1-MCP oraz AVG (aminoetoksywinyloglicyna)
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: WojtekB »

Już czytałem gdzie indziej (widać temat na czasie ).

Tylko pytanie: czy ktoś będzie trzymał ponad 2 miesiące choinkę w domu (ja przynajmniej nie) ?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: lith »

Nom. też się chyba nigdy nie spotkałem z problemem łysiejącej choinki Zawsze wylatywała jeszcze zielona. raz nie tak dawno nawet nikt się nie mógł zebrać to prawie całą zimę przestała o.O (nie, nie plastikowa )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości