Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
szynszylek17
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2007, o 14:47

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: szynszylek17 »

zadanie najprostsze a jednak okazalo sie dla mnie najtrudniejsze bo nic mi nie przychodzilo do glowy i w zadaniu z łancuchem pokarmowym wymyslilem tak:

plankton roślinnynarybek karpiaszczupakczłowiek

to bedzie dobrze czy źle?
Awatar użytkownika
aga_vis@vp.pl
Posty: 156
Rejestracja: 24 lip 2008, o 09:34

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: aga_vis@vp.pl »

dragonka pisze: I według mnie powinno być wypracowanie z biologii też, tak jak w rozszerzonej historii. Doszłam do tego dopiero dzisiaj, ale myślę że tedy bardziej by to oddawało czy ktoś ma kompleksową wiedzę.
I co jeszcze? punkty za kompozycję i ukształtowanie językowe? Ludzie, nie przesadzajmy. Najwyraźniej ci, którzy maja niedostateczne potrafią posługiwać się informacjami których na tegorocznej próbnej było aż w nadmiarze. Uważam, że takie gadanie jest trochę nie w porządku, bo nie można wsadzić ludzi na półkę z podpisem niedostateczny i przekreślić.

Co do matury - obawiam się, że w maju nie będzie tak kolorowo. Także nie można spocząć na laurach bo się ostro zdziwimy. Powodzenia w nauce wszystkim.
Awatar użytkownika
Kasiax
Posty: 148
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 19:36

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Kasiax »

Ja uważam, że może wypracowanie to trochę surrealistyczny pomysł na ścisłej maturze, ale jednak powinna być część nastawiona na czystą wiedzę. Dragonka ma rację - nawet leń, który nigdy nie pracował solidnie ma szansę dobrze napisać maturę bo wszystko zależy od tego jak ładnie przepisze to co dali na arkuszu owszem było dosłownie kilka pytań na wiedzę, jednak za mało. Egzamin ten mógłby np składać się z części 20 pytań ABCD ale takich wybranych, że nie napiszą w polceniu odpowiedzi.

Matura jest tak ułożona, że każdy ją zda. A po co? Wszyscy biorą się za maturę, potem idą na jakieś bezużyteczne uczelnie i szukają pracy w biedronce?
Może wtedy osoby, które by wiedziały, że mogą nie zdać wybrałby drogę kształcenia w jakimś fachu takim jak malarz czy kafelkarz bo takich nam brakuje.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: dragonka »

aga_[at].pl pisze:punkty za kompozycję i ukształtowanie językowe? Ludzie, nie przesadzajmy.
Dlaczego nie? Mi by pasowało A jak taki potem, powiedzmy, biolog czy naukowiec napiszę publikację naukowa, jak nie umie zdania sklecic?
A tak na serio to najlepiej by było gdyby rzeczywiście było jakieś zadanie sprawdzające wiedzę i takikompleksowy sposób myślenia.
Awatar użytkownika
aga_vis@vp.pl
Posty: 156
Rejestracja: 24 lip 2008, o 09:34

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: aga_vis@vp.pl »

ale nie wszystkim by pasowało.
Poza tym może i każdy głupi zda maturę, ale to nie znaczy, że zda ją dobrze.
Jest mnóstwo ludzi, w tym moi znajomi, którzy uczyli się i robili testy, a zabrakło im kilka punktów na medycynę. Także żeby dostać się na dobre studia nie wystarczy 40% z matury. A kierunki i tak będą zapełniane przez ludzi którym zabrakło punktów jak i obiboków którzy po roku wylatują z uczelni.

a co do sklecania zdań - to już na poziomie gimnazjum powinno być opanowane. Może jeszcze zabrońmy dyslektykom być naukowcami .
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: justina89 »

Matura nie może być z kosmosu bo przecież istnieją jakieś wymagania które są dokładnie wyszczególnione i dla każdego dostępne, ale też nie mogą dopuścić do sytuacji gdzie co druga osoba będzie miała 90%. To jest zupełnie niemożliwe. Moim zdaniem dragonka zupełnie nie masz się czym przejmować bo wynik 100% na maturze to są skrajne przypadki. Każdemu zawsze na jakiejś głupocie często potknie się noga lub zapomni coś z prostej przyczyny - stresu i już lecą punkty.

Ja w ogóle nie sugeruje się próbną bo wiem ( z własnego doświadczenia), że ubiegłoroczna marcowa matura próbna to była łatwizna, a majowa już taką łatwizną się nie okazała, przynajmniej dla mnie.
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: meduza »

ja nie rozumiem dlaczego żałować komuś dobrego wyniku, a że mniej się od nas napracował? to i mniej w przyszłości będzie umiał, wszystko prędzej czy później i tak wyjdzie lepiej skupiajmy się na sobie, a nie na innych.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: dragonka »

Ja tam niczego nikomu nia żałuję, zastanawia mnie tylko, tak jak i wielu innych, sposób sprawdzania wiedzy na maturze z bio.
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: meduza »

dragonka pisze:Ja tam niczego nikomu nia żałuję, zastanawia mnie tylko, tak jak i wielu innych, sposób sprawdzania wiedzy na maturze z bio.
nowa matura ma to do siebie, że ma dużo luk w drodze dodoskonałości", ale my tego nie zmienimy, mi też nie podobają się pewne rzeczy w niej, ograniczenia w postaci klucza i poniekąd uczenie schematycznego myślenia.
paul0310
Posty: 27
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 11:14

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: paul0310 »

Ja Sobie liczyłem i będe mięc ok. 75%.
Z jednej strony jak na próbną to dobry wynik, jednak ta matura nie była, aż taka trudna.A wam jak poszło ? Macie już wstępne wyniki ?
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: tusiulka »

Ja mam już wynik ostateczny sprawdzany przez nauczycielke, która jest egzaminatorem, więc wyniki są dość rzetelne myślę. Mimo iż matura była niby łatwa u mnie w klasie najwyższy wynik z rozszerzenia to było 73% (mój ), a reszta napisała najczęściej na około 50% więc nie wyszło tak rewelacyjnie. A takie średnie wyniki uzyskały osoby, które mają nprawdę dużą wiedzę. Wydaje mi się, że ja takiej wiedzy nie mam, a nastukałam sobie 73%. Jak widać sama wiedza nie wystarcza przy tej nowej maturze. Teraz nauczycielka dała nam 40 testów do rozwiązywania. Do końca kwietnia mamy wszystkie przerobić i nasz wynik wtedy rzekomo może podnieść się nawet o 20%. Podobno ćwiczenie czyni mistrza.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Tahtimittari »

tusiulka pisze:Teraz nauczycielka dała nam 40 testów do rozwiązywania. Do końca kwietnia mamy wszystkie przerobić i nasz wynik wtedy rzekomo może podnieść się nawet o 20%. Podobno ćwiczenie czyni mistrza.
W tym coś jest, na pewno czyny. Ja się już ostro muszę wziąć, po tym całym zamieszaniu ostatni mam spokój, trzeba robic, a nie jęczeć w końcu
Dzisiaj miałam jakiś sen o wynikach próbnej, że jakoś pół klasy bio nie zdało d
paulinakon
Posty: 83
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 20:53

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: paulinakon »

Chciała bym dostać 40 testów Sama sobie wydrukuję i zacznę robić. Ot, co!
tusiulka, to są arkusze z poprzednich matur czy jakieś skserowane macie od nauczycielki?

Chciałam odnieść się jeszcze do wcześniejszych postów - o złych ocenach w szkole a dobrze zdanej maturze.
Typowa polska mentalność. Skoro jemu jest tak dobrze i ma 60% z matury, choć ledwo na dwa umie - dowalmy wypracowanie na maturze z biologii, a co, niech nie ma tak dobrze!
Może przesadzam, ale jak słyszę coś takiego to mnie trzęsie.
Ktoś dużo zarabia? Powinien płacić większe podatki.
Znajomemu zepsuł się samochód? Ojej. (ha, wiedziałam! Wiedziałam, że ten szit długo nie pociągnie! Niech ma!)
Sąsiad ma basen na ogródku? Szpaner.
Boże, jakie to polskie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości