Potrzebuję porady ;D

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Potrzebuję porady ;D

Post autor: butterflyleg »

Od czego by tu zacząć.To mój pierwszy post,hah
No dobrze.jestem w III liceum na kierunku humanistycznym. Ale postanowiłam zdawać przedmioty na rozszerzeniu takie jak: chemia i biologia + fizyka podstawowa.
Tzn. nie w tym roku, ale za rok. Jako przedmioty dodatkowe,tj. tedozdane".
Przeczytałam naprawdę dużo postów na ten temat. Na temat książek, kursów, matury etc.
I chyba jednak za dużo się tego naczytałam, bo wszystko mi się już pomieszało w głowie

Czy moglibyście mi zatem pomóc? Nie wiem w ogóle jakie podręczniki zakupić do tych 3 przedmiotów. Podobno do biologii wsip i operon, do chemii rożak i pazdro,a do fizyki wyd.medyk.
Zastanawiałam się też nad kursem. I tak sobie pomyślałam,że chyba jednak indywidualne będą lepsze,ale gdzie i jak znaleźć dobrego korepetytora?:D
I jak takie zajęcia wyglądają?
Wieeeem,te tematy były już tysiąceeeeeeeee razy poruszane na tym forum, ale zazwyczaj przez tych,którzy byli na profilu biol-chem,a ja jestem zupełnie nieobeznana ]

I czy znacie przypadki takie jak mój? ciekawa jestem,czy mam szansę ogarnąć ten cały materiał jeśli zacznę uczyc się już teraz.myślicie,że mam szanse?

Przepraszam,że taki długi post,ale trudno mi się było streścić. Mam nadzieję,że ktoś mi odpowie ]
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Potrzebuję porady ;D

Post autor: Tahtimittari »

butterflyleg pisze:Podobno do biologii wsip i operon
operon zdecydowanie, wsip to nie wiem, nie oceniam.
butterflyleg pisze:do chemii rożak i pazdro

Pazdrę polecam, Rożak też nie wiem

A o fizyce pojęcia nie mam (


Co do korków to hmm- biologii bym poleciła, żebyś się uczyła sama, bo to raczej na własnej pracy polega, najwyżej poszła na kilka lekcji z zagadnień których nie rozumiesz.
Z chemii to już bardziej, żeby ktoś Ci to pomógł ogarnąć.
Ja jak dawałam korki, to wyjaśniałam zagadnienia + podawałam przykładowe zadania w trakcie i do domu, prosiłam o opowiedzenie swoimi słowami.
Znaleźć dobrego to nie inaczej, jak popytać znajomych, a potem nie płacić z góry np za miesiąc tylko iść na 1-2 lekcje i zobaczyć czy odpowiada.

Tyle, co z mojej strony mogę doradzić, powodzenia.
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Potrzebuję porady ;D

Post autor: butterflyleg »

Dzięki za odpowiedź!
W gruncie rzeczy,to co do biologii,to szkoda byłoby mi kasy,bo fakt,to można samemu ogarnąć,co do fizyki to podstawa raczej nie będzie aż takim problemem.
najgorsza jest właśnie ta chemia]
no i to,że nie wiem jakie kupić książki
a w gruncie rzeczy już wypadałoby się pouczyć z 1h dziennie chociaż.

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 18:22 ]
i wiesz co mam takie głupie pytanie
jak załadować avatar? bo mi się nie udaje / 4 razy już próbowałam.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

[Link] Potrzebuję porady ;D

Post autor: Batha »

ehhh, potrzebujesz osobnego tematu na Twoje pytania? Przecież odp na nie znajdziesz w już istniejących! np tematy67/podreczniki-vt12498.htm
butterflyleg pisze:i wiesz co mam takie głupie pytanie
jak załadować avatar? bo mi się nie udaje / 4 razy już próbowałam.
to nie w tym dziale. avartar musi mieć odpowiednie rozszerzenie i rozmiar.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości