Ochrona Środowiska ???

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Ochrona Środowiska ???

Post autor: GoodWolf »

Wybieram się na Ochrone Środowiska ale nie wiem czy ten kierunek ma przyszłość w Polsce i czy można później znaleźć prace.

Jak wam się wydaje ?

Pozdrawiam
Misiek

Ochrona Środowiska ???

Post autor: Misiek »

Już na początku studiów zacznij żywo się interesować praktykami, pracą (także na wakacjach i oczywiście przynajmniej trochę związaną z ochr. środowiska). Przykładaj też dużo uwagi nauce angielskiego. Jak nie znajdziesz po studiach dobrej pracy w Polsce, to będziesz miał szanse za granicą

Uważam, że w Polsce ciężko znaleźć pracę po studiach, ale miejsce dla dobrych zawsze się znajdzie!
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: GoodWolf »

A jaką doradzacie wybrać specjalność na kierunku Ochrona Środowiska z 3 możliwych do wyboru a są to:

-biologiczne podstawy ochrony środowiska
-fizyko-chemia środowiska
-geoekologia

Więcej specjalności na tym kierunku nie proponują na UŚ.
Gość

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Gość »

A co to jest geoekologia moŻe mi ktoś powiedzieć potrzebuję do szkoły? co to za nauka czym się zajmuję?
Ardea
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Ardea »

jestem po ochronie środowiska, mam wielu znajomych po ochronie i biologii, także z wyższych roczników. No i szczerze mówiąc perpektywy pracy po tych kierunkach nie są wesołe. Zależy tez jaką specjalizację wybierzesz. zgadzam się całkowicie z Miśkiem, bardzo ważna jest praktyka już w trakcie studiów. trzeba się pokręcić tu i tam i jesli będzie możliwość zatrudnić się nawet jako wolontariusz.

A geoekologia to zapewne dziedzina związana z ochroną zasobów geologicznych itp.
bagatha

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: bagatha »

Ardea, jakie specjalizacje na biologii uwazasz za przyszlosciowe?
pozdrowienia
Ardea
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Ardea »

Chodziło mi konkretnie o specjalizacje na ochronie środowiska wiem, że łatwiej znaleźć pracę w przypadku specjalizacji związanych z prawem ochrony środowiska (np. przeprowadzanie procedur OOŚ podczas inwestycji) lub z geologią - wykonywanie przeróżnych projektów praca na zlecenie (z uwzględnieniem GIS, także podczas różnych inwestycji) albo na przykład w kierunku logistyki (transport odpadów). Jednak każda uczelnia oferuje nieco inne specjalizacje. Tyle mogę powiedziec na podstawie obserwacji moich kolegów i koleżanek, którzy dostali po studiach pracę. Ja zrobiłam specjalizację na zoologii ale to wynikało z moich zainteresowań. Z pracą już nie jest tak łatwo (podobni jak po biologii) - są to najczęściej 2 drogi: praca w charakterze nauczyciela lub pozostanie na studiach doktoranckich i praca na uczelni. Ja osobiście zdecyduję się na szkołę podyplomową.
Pozdrawiam
bagatha

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: bagatha »

zazdroszcze zainteresowania zoologią, mi w do glowy nie bardzo chce wchodzic-szczegolnie bezkregowce
a tak po obserwacji kolegow i kolezanek po biologii, jaka najczesciej wybierali specjalizacje?
Ardea
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Ardea »

No z biologii znałam najwięcej ludzi z zoologii kręgowców i ornitologii, ponieważ z nimi w ramach specjalizacji miałam zajęcia. Ale po studiach w wielu przypadkach kontakt się urywa, co mnie bardzo smuci.w każdym razie wiele osób pojechało za pracą na wyspy -Irlandia i Wlk. Brytania i to bynajmniej nie za pracą w zawodzie

A jeśli chodzi o bezkręgi to ćwiczenia były fajne, ale jak przyszło co do czego i trzeba było zdać egzamin to już nie było najweselej :547:
bagatha

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: bagatha »

no wlasnie.ogladanie zwierzatek pod mikroskopem i na szkielkach czy w gablotkach jest frajdą ale obkucie tak ogromnego materialu juz nie no ale zdecydowalas sie na zoologie, wiec co Cie tak do niej przyciagnelo?:)
korzystaliscie moze z podrecznika Jury lub Grabdy?
Ardea
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Ardea »

Tak z Grabdy korzystaliśmy, jeszcze chyba na licencjackich o ile dobrze pamiętam.

Byłam na ornitologii więc większość zajęć związanych było z tą grupą zwierząt. Zawsze interesowały mnie zwierzęta, nie tylko ptaki, stąd taki wybór. I nie żałuję ani odrobinę Mieliśmy wiele ciekawych zajęć no i teren-to co lubię najbardziej
Interesuje mnie ochrona przyrody, zatem w tej dziedzinie wiedzę zdobywać mogłam przede wszystkim na biologii (jako specjalizacji). W mniejszym stopniu interesowała mnie ochrona środowiska związana np. z kontrolą poziomu zanieczyszczeń czy emisji ścieków.
Matyskie
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Matyskie »

Witam! Ja również wybieram się na coś związanego z ochroną środowiska. Czy mógłby mi ktoś doradzić jaki kierunek mam wybrac (chodzi mi zebym mógł po studjach dostać dobrą prace).
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: GoodWolf »

Mam takie małe pytanko.Jakie przedmioty są na studiach na kierunku Ochrona Środowiska,czego jest najwięcej,a czego najmniej ? Najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto studiuje ten kierunek na Uniwersytecie Śląskim,ale nie tylko. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość