Dziwny owad

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
am1692
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2009, o 20:44

Dziwny owad

Post autor: am1692 »

Witam NIe dawno na dridze widziałem dziwne zwierze. Było one podobne do skorpiona lecz zamiast ogona miało skrzydła . MIało szczypce jak skorpion 3 pary odnóz, i skrzydła jak chrabąszcz. wie moze ktos co to za zwierze? Bo nie mam zielonego pojęcia.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Dziwny owad

Post autor: Tahtimittari »

Może jakąś fotografię masz?
am1692
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2009, o 20:44

Re: Dziwny owad

Post autor: am1692 »

NIestety nie mam aha wymiary: długosc ok 5cm(bez szczypiec)ze szczypcami ok 7cm i szerokosc 1cm
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Dziwny owad

Post autor: DMchemik »

a nie mógłby to być zwykły turkuć podjadek?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dziwny owad

Post autor: badger »

tylko że turkuć nie ma szczypiec, chyba że am1692 wziął za szczypce jego odnóża grzebne
am1692
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2009, o 20:44

Re: Dziwny owad

Post autor: am1692 »

DZięki Wam to był ten Turkuć, Dziękuje Wam
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Dziwny owad

Post autor: Matthiola »

to ja mam pytanie, zajmowalam sie izolacjami grzybni na pozywkach agarowych. w jednej z szalek petriego znalazlam ok 1mm cos co wygladalo jak skorpion dziwne to dla mnie bylo bo chodzil ewidentnie z kleszczami wyciagnietymi do przodu i dlugim ogonkiem jakby. balam sie go dotknac a nie ialam jak zrobic foto. zamknelam go w szalce ale wyszedl szczelinka taki byl malutki. Czy sa w Pl owady ktoremoglyby przypominac tego pajeczaka?
Imerej
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2009, o 15:06

Re: Dziwny owad

Post autor: Imerej »

Być może to był zaleszczotek pospolity? Tylko ten ogon mi do niczego nie pasuje.Wszystkie takie z ogonkami żyją w nieco cieplejszych i wiglotniejszych obszarach globu:)
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Dziwny owad

Post autor: Matthiola »

cieplo i wilgontno mial bo te patogeny byly hodowane przez tydzienn w cieplarce [22st C] bez dostepu swiatla. ale wygladal jak malitki skorpion i to mnie najbardziej zadziwilo.

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 12:41 ]
po przejrzeniu zdjec i jednej dyskusji na stronie

Kod: Zaznacz cały

arachnea.org/forum/f35/zaleszczotki-t6364
musze stwierdzic, ze masz racje, jest to Zaleszczotek pospolity, nie iwem co mi sie z tym ogonkiem uwidzialo
Dziekuje za pomoc :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości