Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Klawdia90
Posty: 20
Rejestracja: 2 sty 2009, o 18:56

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Klawdia90 »

tak z rozpędu napisałam^^. już poprawiam.
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: kawa »

ślum to szlachetna nazwa przywodzaca na mysl smarkanie, radze Ci sie wiecej nie mylic!
Klawdia90
Posty: 20
Rejestracja: 2 sty 2009, o 18:56

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Klawdia90 »

ach, gdzież bym śmiała kolejny raz tak haniebnie postąpić .
Dyzio Marzyciel
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2008, o 21:18

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Dyzio Marzyciel »

jednakoż radził bym się zastanowić która wersja jest najbardziej odpowiedniaP
nie mniej mam nadzieję, że już w lipcu będzie można wypić integracyjnego bronia, za kolejne 6 lat wspólnych w tej świątyni wszelkiej studenckiej udręki
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Arnold »

Ja też startuje do Zabrza na medycyne
no i życze wszystkim powodzenia na maturce bo sie przyda
Klawdia90
Posty: 20
Rejestracja: 2 sty 2009, o 18:56

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Klawdia90 »

Arnold pisze:no i życze wszystkim powodzenia na maturce bo sie przyda
nie dziękuję żeby nie zapeszyć i Tobie również życzę powodzenia .
jak Ci idą przygotowania ?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Arnold »

Jestem na biol-chemie i uczyłem się solidnie przez 3 lata, więc stwierdziłem, że będę tylko powtarzał materiał
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Fasberg »

Witam przyszłych lekarzy hehe-) też planuje skladac papiery na ŚLUM ale slyszałem, ze tam jest nie za ciekawie.począwszy od kadry pedagogicznej a skończywszy na 70%-owym progu zdania kolokwium czyżby to była prawda?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Arnold »

z asystentami to różnie, tak słyszałem ,że niektórzy są spoko ale są i tacy którzy mogą pokazać studentowi gdzie jego miejsce. a te 70% to prawda, ale najlepiej jakby potwierdził to student Ślumu
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: David »

KATEDRA I ZAKŁAD ANATOMII PRAWIDŁOWEJ CZŁOWIEKA ŚUM W KATOWICACH:
Warunkiem zaliczenia części testowej jest uzyskania minimum 70% odpowiedzi prawidłowych. Zaliczenie polega na rozpoznaniu 50 szczegółów anatomicznych ocenianych w skali od 0. do 2. punktów.
Źródło: strona internetowa Katedry Anatomii ŚUM


Więc prawda .

Z tego co wiem asystenci to prawdziwa loteria. A jeśli chodzi ozdawalność to można jąpodziwiać na stronach poszczególnych Katedr.

Pozdrawiam!
David
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: hagen33 »

Adrian pisze:a skończywszy na 70%-owym progu zdania kolokwium
70 to i tak nie jest źle w w-wie próg bazówek to 90%
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: fabiolkaa »

Ja studiuję w Zabrzu i powiem wam szczerze że te 70% to tak na prawdę jest przestrzegane tylko na szpilkach gdzie z 15 elementów musisz rozpoznać 11.
Chemię to zaliczają nawet od 50 % Na egzaminie z biologii próg wynosił 65 %.
A asystenci no ja podobno z anatomii mam najgorszego a zaliczyłam wszystko w pierwszym terminie a orłem aż takim nie jestem ^^ Wiadomo nie nauczysz sie nie zdasz Chociaż.jest jeden przedmiot ktory może dać w kość - biofizyka. W Zabrzu jest na naprawdę wysokim poziomie kolokwia wejściowe co tydzień ,materiału dosyć dużo zważywszy na fakt że trzeba umieć praktycznie wszystko. heh w porównaniu z II semestrem, pierwszy to byływakacje bo biologia to przedmiot którego oblać w Zabrzu nie można. nie można
Histologia - jest dużo nauki. praktycznie cały skrypt na pamięć słowo w słowo. hehe ja na jednym z kolosie napisalambłona elastyczna zewnętrzna w skrypcie zaś byłoelastyczna błona zewnętrzna pani asystentka podkreśliła mi to dwa razy ^^ i mimo że miałam resztę tak jak w skrypcie dostałam 4 ^^ hihi ale wtedy było bardzo malo materiału jeśli jest więcej np 25 na pamięć da 4 nawet jeśli sie zdania albo dwóch zapomni Histologia to trochę jak aktorstwo tzreba nauczyć się swej roli dokładnie. tu nie ma miejsca na inwencję twórczą Ale asystenci wszyscy bardzo ok ^^
Chemia to właściwie tylko formalność nie wiem czy poświłam więcej niż 10 h na naukę tego przedmiotu Najbardziej lajtowy przedmiot.
Łacina - asystenci też ok Państwo K - autorzy książki są na serio w porządku poprawia sie do oporu , pisze sie testy no moja pani B to troszkę więcej wymaga a i ma swoje ulubione grupy więc warto dobrze napisać pierwsze kolokwium całą grupą. Próg zaliczeniowy też nie wynosi 70 % mniej na pewno. Poza tym mozna dostać zwolnienie z egzaminu jeśli średnia z wszystkich zaliczeń jest większa bądź równa 4,5 - co jest wykonalne jak najbardziej

No mam nadzieję że trochę przybliżyłam temat hmm jedne co mi sie nie podoba to to, że raczej nie pokazują nam naszych kolokwiów mówią tylko oceny. no ale nie ma tak że obewają tak za nic

Fajnie jest w Zabrzu moja kol studiuje w Katowicach i nie jest tak zadowolona A przenieść sie praktycznie nie da
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Arnold »

Mam pytanie odnośnie biofizyki. Czy trzeba umieć cały program licealny, aby zrozumieć cały materiał Czy są jakieś działy z fizyki, które można sobie darować
Za każdą udzieloną informację - dziękuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości