prozaiczne pytania biola UJ , biotech

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
bonny
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2006, o 23:06

prozaiczne pytania biola UJ , biotech

Post autor: bonny »

Witam serdecznie Wszystkich!


Mam takie frapujące mnie pytanie mianowicie jak to jest z zapotrzebowanie na absolwentów biologi czy to po UJ czy tez innych rowniez przestiżowych uczelniach, na rynkach pracy.
Czy moze ktos wie jakie były progi na UJ biole lub biotechnologie . czytałem statystyki ze po 10 na jedno miejsce jak nie wiecej.

Zna ktos moze forum strikte UJ towskie (biola)



Czy lepiej studiować to co sie lubi czy to co da profity w przyszłości obu opcji nie można łączyć:)


Pozdrawiam
Dixi

Re: prozaiczne pytania biola UJ , biotech

Post autor: Dixi »

bonny pisze:Zna ktos moze forum strikte UJ towskie (biola)
Nie ma takiego, to jest najlepsze
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: prozaiczne pytania biola UJ , biotech

Post autor: Vinci »

w zeszłym roku na biotech bylo 113/130 pkt, sposob w jaki to przeliczyli pozostaje mroczną tajemnicą
bonny
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2006, o 23:06

Re: prozaiczne pytania biola UJ , biotech

Post autor: bonny »

juz zapisuje sobie nr gg. 27 tez bede po sesji:)

mam tyle pytan wątpliwosci ze sam nei wiem od czego zaczne
pozdrawiam
Mariola

Re: prozaiczne pytania biola UJ , biotech

Post autor: Mariola »

bonny pisze:Witam serdecznie Wszystkich!


Mam takie frapujące mnie pytanie mianowicie jak to jest z zapotrzebowanie na absolwentów biologi czy to po UJ czy tez innych rowniez przestiŻowych uczelniach, na rynkach pracy.


Czy lepiej studiować to co sie lubi czy to co da profity w przyszłości obu opcji nie moŻna łączyć:)


Pozdrawiam
Jest zapotrzebowanie na zachodzie, w kraju nie bardzo. Wyjechalam na Oxford, bo na UJ moze i bym mogla zrobic doktorat, ale ja chcialam pracowac i jednoczesnie robic doktorat. Warto brac rozne kursy, nie tylko we wlasnej ulubionej dziedzinie, i przygotowac sie z roznorodnych technik molekularnych. Ja choc robilam glownie biologie eksperymentalna roslin, przyjeli mnie jako naukowca w zupelnie innej dziedzinie - bylo 70 osob na miejsce jednak, wiec nie jest tak latwo! Warto szlifowac jezyk i miec przynajmniej jedna publikacje jak sie skonczy magistra. Pisze czasem w moim blogu na ten temat, wiec mozesz tam poczytac albo i napisac do mnie jak mam pytania, strony podaje pod podpisem.

pozdrawiam,
Mariola
Ostatnio zmieniony 5 lis 2006, o 16:39 przez Mariola, łącznie zmieniany 1 raz.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: prozaiczne pytania biola UJ , biotech

Post autor: muppet »

Hej! Ja studiuje biologie na UJ IIIrok i bardzo chwale sobie te studia! Gdybym miala wybierac jeszcze raz, wybralabym tak samo. Mozna sie zastanawiac miedzy biotechem a biologia ale mysle ( i to nie tylko moje zdanie) ze po biologii bedziesz mial lepsze - bardziej ogolne - wyksztalcenie.
Forum mamy ale rzadko kto na nim bywa ( chyba sie ucza ). Co nieco juz tu zostalo napisane o biologii na UJ wiec poczytaj. Pozdrawiam
PS:tez chetnie odp na pytania - wystarczy zapytac tu na forum
bonny
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2006, o 23:06

Re: prozaiczne pytania biola UJ , biotech

Post autor: bonny »

witam ponownie az sie zdziwiłem ze ktoś jeszcze odpoweidział na moje pytanie.


Pytanei teoretyczne

czy jest możliwe aby sie ktoś dostał na UJ biola z wynikuem z bioli 70(z hakiem) rozszerzenie plus 80 podstawa


Politechnika pozdrawia
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: prozaiczne pytania biola UJ , biotech

Post autor: Angel7 »

Myślę że tak. a jakie masz wyniki z chemii? Ja mialam podobny wynik i się dostałam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości