Biohacking

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biohacking

Post autor: Savok »

ciekaw jestem JAK masz zamiar na tych roslinach eksperymentowac.
linnvv
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2009, o 16:28

Re: Biohacking

Post autor: linnvv »

Zacznę od podstaw:
Odczynniki wymagane do wyizolowania DNA są ogólnie dostępne i nie będzie z nimi problemu.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biohacking

Post autor: Savok »

Noo. dostaniesz wielkiego syfiastego gluta zasadniczo nienadajacego sie do niczego. Z elektroforezy wyjdzie. smir.

Poza tym, jak masz zamiar efekty tej elektroforezy obejzec? I nawet jesli juz tego gluta bedziesz mial to co dalej?
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Biohacking

Post autor: huba021292 »

badger pisze:każda hodowla bakterii jest potencjalnie niebezpieczna
tk zapewne ja proponuje nałożyć obowiązek sterylizacji jogurtów w autoklawie przed użyciem oraz zakazać produkcji actimelu-to wysokiej klasy broń biologiczna.
Oglądałem program (w TVP) o dziewczynie z Niemiec rok starszej ode mnie prowadzącą prace badawcze w instytucie a właściwie kontynuowała to co zaczęła w domu. Izolowała z różnych próbek fermentujących odpadków (z kukurydzy) bakterie odpowiedzialne za rozkład różnych składowych odpadów kukurydzianych do etanolu i udało jej się w warunkach domowych i jakoś nie umarła, ani nie została potępiona.


Moim zdaniem takie domowe zabawy na DNA są zabawami i raczej żadnych efektów większych i niebezpiecznych w postaci zmutowanych pomarańczy które zawładną światem nie przyniosą.
linnvv
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2009, o 16:28

Re: Biohacking

Post autor: linnvv »

Największy problem jest z transilluminatorem ale może namierzę okazję do 4000zł.

Przy okazji podczas przeszukiwania internetu znalazłem fajną grę internetową: fold.it

Edit:
openwetware.org/wiki/User:Norman_Wang/Blue_Light_Transilluminator#Blue_Light_Transilluminator_Under_.24100
* $80 60 LED Array (15LEDx4)
* $10 Used Kodak Wratten 47 Gelatin Filter on ebay, new $20-60, Lee filters can be purchased for much less although I have not measured its spectral characteristics.
Można samemu zmontować transilluminator.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biohacking

Post autor: Savok »

ty chyba naprwde nie masz co z pieniedzmi robic
linnvv
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2009, o 16:28

Re: Biohacking

Post autor: linnvv »

Cóż, sklejanie modeli też kosztuje.
Niezłą cenę ma polimeraza DNA.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biohacking

Post autor: Savok »

Ciekawe jak bys jej uzyl
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Biohacking

Post autor: yeast »

Zaraz, zaraz, ale enzymów, primerów itp. to chyba nie da się tak sobie kupić? Z tego co wiem, firmy, które tym handlują nie sprzedają byle komu.
linnvv
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2009, o 16:28

Re: Biohacking

Post autor: linnvv »

Primery da się. Dla firm najważniejszy jest zysk ze sprzedaży więc nie widzę problemu z zakupem. Z techniką PCR jest trochę zabawy, wymaga zmian temperatury w czasie. Wystarczy chwilę popracować nad odpowiednim układem elektronicznym sterującym temperaturą ale jest to wykonalne.

Przeglądałem dzisiaj filestube i trafiłem na takie forum, gdzie można legalnie ściągnąć różne protokoły (po angielsku).

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 13:26 ]
Edit: na ebayu jest do kupienia wszystko D

Na pierwsze próby jakość tej polimerazy może być wystarczająca.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Biohacking

Post autor: huba021292 »

Savok Ty wszystkim wszystkiego zabraniasz i uważasz że jest to niedozwolone, niebezpieczne i nieetyczne, ale nie ważne co powiesz i tak większość zrobi to co zamierzała.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biohacking

Post autor: Savok »

Ja tylko uwazam, ze jest to glupie i ma tyle sensu co zabawa lalkami w dom.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Biohacking

Post autor: huba021292 »

no tak tylko na takie zachcianki nie ma rady chyba że się to znudzi albo wyjdzie za drogo ]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości