Matura z fizyki 2009

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: a_niap »

Jeśli teoria opanowana to polecam:
* zbiór zadan ZamKoru (dwie czescifizyka podstawowa z elementami rozszerzonej", ale tak naprawde poziom trudnosci zadan powinien wystarczyc do rozszerzonej)
*zbior prostych zadan z fizyki K. Chyli - poziom jak wyzej

Ewentualnie z Operonu testy maturalne (takie w formacie A4), obojetnie z ktorego roku, one sie roznią zadaniami co roku. Zbioru zadan do podrecznika z operonu nie polecam. Co prawda wiekszosc zadan jest rozwiazana krok po kroku a nie tylko sama odpowiedź, ale zbior jest ukladany typowo pod podrecznik i niewiele z tego sie przyda na maturze (choć moze sie myle).
Aneta.sz
Posty: 16
Rejestracja: 16 sie 2008, o 14:27

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: Aneta.sz »

Jak Wam poszła próbna fizyka? ile %?
jackow005
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2007, o 12:34

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: jackow005 »

u mnie podstawa na 76% - wynik na tle klasy taki sobie
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: Milka »

wiecie co? Mozecie mi nie wierzyc, ale przed dzien próbnej matury z cke, wyobraziłam sobie zadanie, jakie bedzie:) i co sie okazało? że bylo identyczne, kropka w kropke

Ja Wam powiem, ze uczcie sie grawitacji, czuje ze wcisną hydrostatyki troszeczke, i element relatywistycznej.
paulina212
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:08

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: paulina212 »

ja robię zadania zMaturalnie, że zdasz. Fizyka i myślę, że są tam zadania w sam raz na maturę. podzielone na poziomy. co najważniejsze jest dużo zadań z elementami, które lubią być na maturze, np. oscyloskop (był na próbnej). polecam, bo zadania sąświeże", a rozwiązania nie ograniczają się do wyników obliczeń. jest wyjaśnione (przy trudniejszych) krok po kroku.
Aneta.sz
Posty: 16
Rejestracja: 16 sie 2008, o 14:27

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: Aneta.sz »

Ja polecamPełne przygotowanie do matury z fizyki wydawnictwa Zamkor
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: bedroom-bar »

Aneta.sz pisze:Ja polecamPełne przygotowanie do matury z fizyki wydawnictwa Zamkor
ooo taak tę książkę osobiscie polecam, ale tam zad wcale nie sa łatwe, jesli ktoś je przerobi samemu, moim zdaniem ma maturke zdaną z dość wysokim wynikim, a tęmaturlanie że zdasz tez polecam
Mam je obie, w zeszłym roku bardzo się zdały przy moim samonauczaniu, w tym roku podwyzszam i nie ma watpliwości że znów do nich zajrzę
zz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2009, o 19:30

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: zz »

Witam, ja do fizyki rozszerzonej zaczynam przygotowywać się od dzisiaj Zaopatrzyłem się w Chyle, podręczniki (2 tomy) zbiory zadań do nich (2 tomy) Zamkoru, plusmaturalnie, że zdasz",pełne przygotowanie do matury z fizyki". Z tym, że ja jako stary maturzysta będę pisał fizykę na początku czerwca, tak się zastanawiam, czy to aby nie za późno 3 miesiące, zaglądałem dopiero do kinematyki i dynamiki i generalnie wszystko jasne jest jak do tej pory idzie w miarę dobrze, tylko mało czasu jest, jedyna zaleta taka, że mogę skupić się tylko na tym przez te 3 miesiące plus matematyka. Jakie zbiory zadań, podręczniki jeszcze mi polecacie? Może jakieś cenne wskazówki. Fizykę muszę zdać na 85%-90%
jackow005
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2007, o 12:34

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: jackow005 »

zz, a dlaczego piszesz dopioero w czerwcu? Tzn ja zastanawiam się czy nie pisać za rok i czy też będę musiał pisać w czerwcu?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: a_niap »

zz pisze: czy to aby nie za późno 3 miesiące
Nie wiem do jakie fizyki, ale do podstawowej to spokojnie zdazysz w 3 miesiace. Do rozszerzonej tez sie da w trzy miesiace, ale to juz bardziej zalezy czy masz cos innego do zrobienia czy mozesz sie poswiecic tylko na fizyke.
jackow005 pisze:Tzn ja zastanawiam się czy nie pisać za rok i czy też będę musiał pisać w czerwcu?
Nie, mature sie pisze normalnie w maju. Wtedy co wszyscy inni maturzysci.
W czerwcu jest termin dla tych ktorzy byli chorzy w maju i nie mogli przyjsc na mature wtedy.
zz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2009, o 19:30

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: zz »

Witam, pisze matematykę i fizykę 8 czerwca (II tura matur, dla tych co nie mogli przystąpić do pierwszej), jest to egzamin wstępny na PW, przeprowadzony na uczelni, na takich samych zasadach co nowa matura, obejmuje taki sam materiał można pisać tylko poziom rozszerzony, zadania układa CKE. Nawet w tym roku było tak, że na probnej maturze z fizyki były zadania z egzaminu na PW 2008. Mam tyle czasu, że mogę cały dzień uczyć się tylko fizyki i matematyki, ale czy to wystarczy, żeby się dostać na mój docelowy kierunek muszę zdać oba przedmioty na 85-90%. Tak chciałem zapytać może ktoś jest podobnej sytuacji do mnie. Generalnie idzie mi dobrze, wszystko co do tej pory robiłem to czaje. Tylko czasu mało, ale pomysł nadszedł nagle dopiero niedawno. Proszę o jakieś wskazówki jak to rozplanować, w jakie książki/zbiory warto się jeszcze zaopatrzyć, oprócz tych co podałem wyżej. Z góry dzięki.
Aneta.sz
Posty: 16
Rejestracja: 16 sie 2008, o 14:27

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: Aneta.sz »

Polecam również zbiory zadańMendla Jak rozplanować. uważam, że lepiej skupić się na jednym konkretnym zbiorze i książce, przerobić go całego a później zaglądnąć do arkuszy
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: Milka »

Aneta.sz pisze:Ja polecamPełne przygotowanie do matury z fizyki wydawnictwa Zamkor
fajna, ale zadania sa niebanalne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości