POMOCY !!!!

kinia89
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2009, o 14:51

POMOCY !!!!

Post autor: kinia89 »

Hejka !


Mam poważny problem gdyż jakieś 5 dni temu razem z chłopakiem kupiliśmy szynszyla i kobieta która nam go sprzedawała mówiła że ma 5-cy a okazuje się że jest znacznie starszy. Pytałam się w paru sklepach zoologicznych ile moja szynszyla może mieć lat i każdy z nich powiedział że co najmniej rok . Moje pytanie jest takie czy takiego szynszyla da się wychować ?

Bardzo bym chciała brać ją na ręce bez gryzienia i uciekania przede mną!
wypuszczam ją z klatki na przedpokój żeby sobie pobiegała tak przez 15 min Jest słodka ale boje się że nie dam rady jej wychować
a kobieta która nam ją sprzedawała mówiła ze jest oswojona i bez problemu można ją brać na ręce . ehhh
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: POMOCY !!!!

Post autor: wiza55 »

To tak, ja mojego szylka dostałam jak miał prawie dwa lata, a mimo to dużo rzeczy udało mi się go nauczyć. Nie bał się mnie, ale to chyba dlatego, że wcześniej trochę mnie znał. Gdy mieszkał u mojego wujka, był prawie dziki, dawał się brać na ręce tylko jemu. Miałam na tyle dobrze, że szyluś zamieszkał u mnie na początku wakacji, więc miałam prawie całe dnie tylko dla niego. Teraz szynszylek sam wchodzi na ręce mi i mojej mamie (mojego brata nadal unika ), podchodzi na zawołanie, nie hałasuje w nocy, . Jest prawie ideałem . Nauczenie go tego wszystkiego zajęło mi ok. pół roku. Tak więc oswojenie go jest możliwe A jeśli chodzi o bieganie. 15 min to trochę krótko. Najlepiej wypuszczać go na ok. godzinę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości