Medyczne szkoły policealne

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
vvvvvvvv01

Medyczne szkoły policealne

Post autor: vvvvvvvv01 »

Poszukuję opinii nt. tego, czy warto wybrać medyczną szkołę policealną?
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: mediatan »

a możesz uściślić pytanie? jaki masz wybór? bo co innego znaczywarto gdy masz do wyboru studia medyczne vs studium, a co innego gdy [odpukać] nie zdasz matury
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: Darius »

Podpisuję się pod pytaniem autora tematu tylko może bardziej się określę.
Znajoma chodzi do dwuletniej szkoły policealnej na profil farmacji. Zastanawiałem się czy istnieją również podobne szkoły z profilem lekarskim. Czy opłaca się uczyć w takiej szkole? Czy daje to jakieś upusty przy późniejszych staraniach onormalne studia lekarskie?
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: damian552 »

Darius pisze:Zastanawiałem się czy istnieją również podobne szkoły z profilem lekarskim.
Boże widzisz, a nie grzmisz.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: mediatan »

Po studium farmaceutycznym jest się technikiem farmacji i można pracować w aptece ( z drobnymi ograniczeniami). Odpowiednika dla lekarskiego nie ma. Istnieje możliwość zostania ratownikiem medycznym po odpowiednim studium. Czy opłaca się to zależy od studium, wiadomo jedne kształcą lepiej, inne gorzej, a jeśli chodziło o zarobki po takim studium to też zależy gdzie się trafi. O żadnych upustach przy startowaniu na studia nie ma mowy- liczy się tylko i wyłącznie matura. Może Ci co najwyżej być ciut łatwiej z tego względu że coś już tam było liźnięte podczas studium.
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: Darius »

Dzięki mediatan :]
Damian pytałem bo nie wiedziałem, a chciałem się upewnić.
vvvvvvvv01

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: vvvvvvvv01 »

Ok. A więc sprawa wygląda tak: muszę podwyższyć wynik na maturze, ale mimo dużych chęci pewności, że po podwyższeniu dostanę się na lek-dent nie ma, więc chciałbym mieć jakąś alternatywę. Techniki dentystyczne niestety odpadają (brak umiejętności rysowania, nie mówiąc o rzeźbieniu), zastanawiam się nad studium Ratownictwa Medycznego, jeśli ukończyłbym studium na takim kierunku nawet w wypadku nie dostania się na wymarzony lek-dent mógłbym chyba już pracować i kontynuować naukę robiąc zaocznie licencjat, albo nawet dziennie (chociaż nie wiem czy po ukończeniu studium warto robić dzienny licencjat, jeśli obie formy dają takie same uprawnienia, chyba lepiej zdobywać doświadczenie). Dobrą opcją dla mnie byłaby na pewno szkoła policealna jednoroczna, ale niestety Medyki mają takie kierunki tylko dla dziewczynek (Opiekun Medyczny, Asystentka Stomatologiczna), a nauka w kierunku innym niż medyczne nie będzie dla mnie przyjemnością.
Ciekawi mnie, czy są kierunki w Medykach kształcące w systemiezaocznym albo może warto wybrać kurs przygotowawczy na AM zamiast studium?

Pozdr
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: a_niap »

abstynent pisze:Ciekawi mnie, czy są kierunki w Medykach kształcące w systemiezaocznym"
Lekarski i lek-dent są niestacjonarnie (to chyba wiesz).
abstynent pisze:albo może warto wybrać kurs przygotowawczy na AM zamiast studium?
Z kursami na AM to tak roznie bywa.jeszcze jak byly testy wstepne to sie oplacalo bo wtedy wiedzieli pod co przygotowują. A teraz jak matura to nie wiadomo co sie trafi i juz nie ma takiej pewnosci czy po kursie sie uzyska odpowiednio wysoki wynik. Choc oczywiscie są to dobre kursy, wiele osob je chwali.
vvvvvvvv01

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: vvvvvvvv01 »

Tak, wiem 20 tysiączków na rok. Myślałem raczej o policealnej zaocznej medycznej.

[ Dodano: Sro Lut 11, 2009 15:03 ]
UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



UP



Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: Wilson »

Słyszałem, że niedługo wejdzie coś takiego, że aby móc wykonywać zawód medyczny trzeba będzie mieć wyższe wykształcenie, a studium takiego nie daje. To prawda? (Usłyszałem przy okazji, jak któraś koleżanka pytała dziekana po co są studia pomostowe dla pielęgniarek). O ile jeszcze technik radiolog lub farmaceuta nie będzie mieć problemu o tyle ratownik medyczny w studium wydaje się być porażką.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: mediatan »

też o tym słyszałem, ale podejrzewam że zanim to wjedzie w życie to miną jeszcze wieki całe
vvvvvvvv01

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: vvvvvvvv01 »

A co powiecie o kierunkuOpiekun Medyczny (czas nauki: 1rok) Z tego co wyczytałem to zarobki podobne do tych jak po tech. farmacji, tech. ratownictwa med. czy innych. Nie mówiąc już o zachodzie. Czy kierunek jest koedukacyjny tzn. czy przyjmują też facetów?
Awatar użytkownika
Szymon44
Posty: 67
Rejestracja: 13 lut 2009, o 19:55

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: Szymon44 »

abstynent pisze:Ok. A więc sprawa wygląda tak: muszę podwyższyć wynik na maturze, ale mimo dużych chęci pewności, że po podwyższeniu dostanę się na lek-dent nie ma, więc chciałbym mieć jakąś alternatywę. Techniki dentystyczne niestety odpadają (brak umiejętności rysowania, nie mówiąc o rzeźbieniu), zastanawiam się nad studium Ratownictwa Medycznego, jeśli ukończyłbym studium na takim kierunku nawet w wypadku nie dostania się na wymarzony lek-dent mógłbym chyba już pracować i kontynuować naukę robiąc zaocznie licencjat, albo nawet dziennie (chociaż nie wiem czy po ukończeniu studium warto robić dzienny licencjat, jeśli obie formy dają takie same uprawnienia, chyba lepiej zdobywać doświadczenie). Dobrą opcją dla mnie byłaby na pewno szkoła policealna jednoroczna, ale niestety Medyki mają takie kierunki tylko dla dziewczynek (Opiekun Medyczny, Asystentka Stomatologiczna), a nauka w kierunku innym niż medyczne nie będzie dla mnie przyjemnością.
Ciekawi mnie, czy są kierunki w Medykach kształcące w systemiezaocznym albo może warto wybrać kurs przygotowawczy na AM zamiast studium?

Pozdr
Na stomatologii też musisz wykazać się jakimiś zdolnościami manualnymi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości