CiąŻa szynszyla,poród,wychowanie młodych...

PanSzynszyl
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2009, o 09:33

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: PanSzynszyl »

Ej bo ja mam takie pytanko bo widzicie mam 2 szylki które urodziły 2 młode i chciałbym się dowiedzieć od kiedy takiego szylka można brać na ręce słyszałem że od 3 miesięcy można je całkiem odstawić od matki ale chciałbym się was spytać o zdanie więc jak ktoś wie ?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Predator713 »

tak. po trzech miesiącach można je odstawić od matki. brać na ręce można je w kilka dni po porodzie, znam osobę która nagrała szynszylę 2 dni po narodzinach. osobiście uważam że to trochę mało ale po tygodniu to można już zacząć oswajanie.
PanSzynszyl
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2009, o 09:33

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: PanSzynszyl »

O to dobrze bo ja coś tak w okresie półtora tygodnia zaczołem brać je na ręce już maja 2 tygodnie w ten wtorek będą miały 3 tygodnie

Ps. Tak na marginesie Qnip to ja też uważam że zwierzęta nie zdychają tylko umierają poza tym uważam że ludzie są okropnym gatunkiem ale to musieli byśmy pogadać w innym temacie i ostatnie to to że ja mam 2 i się cisną do mamy jak nic tak chcą mleczka
kolorowooka
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2009, o 00:22

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: kolorowooka »

pomocy! moja szynszylka dzis urodzila dwojke maluchów, ale jest problem. ona nie chce karmić jednego. zajmuje sie tylko tym wiekszym, a mniejsze odpycha i szczeka na nie! nie chce aby zdechło:( co mam zrobic? sztucznie karmic? jak? czym?
PanSzynszyl
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2009, o 09:33

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: PanSzynszyl »

napisz do mnie na gg 9774612
dawid9833
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2009, o 11:07

Re: hymm

Post autor: dawid9833 »

siema mam do was pytanie moj szynszyl tez jest w ciazy tylko nie chce urodzic jest w 118 dniu ciazy i nic mozecie mi pomoc moze wie ktos z was kiedy ona urodzi.Czy ona musi zrobic sobi gniazdo?
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: dream »

a skad wiesz w ktorym konkretnie jest dniu?

a te płody sie ruszają? bo moze obumarły i ma problem z ich wydaleniem czasem tak bywa.
emilka i jacek
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:20

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: emilka i jacek »

wczoraj urodziły nam sie 2 cudne szynszylaki:)
od samego początku w klatce były 2 samice i samiec i obie po miesiącu od przybycia naszego Franka [1 rok] do domku były już w ciazy (jak charcowały to w nocy sie spać nie dało)
starsza samiczka[5 lat]( Duża ) juz własnie wczoraj urodziła i wszystko jest dobrze
Franka nie oddzielalimy od rodzinki i nawet nie tknął małych, fakt faktem chciał sobie ulżyc po pomad 3 miesięcznej abstynencji ale samica dała mu do zrozumienia ze nie chce i już jest spokój:)
małe pierwszy raz wzieliśmy na ręce jakiś dzień po porodzie bo samica nie miała nic przeciw temu:)
teraz juz tylko czekamy na narodziny kolejnych naszych pociech od drugiej młodszej samiczki Pimpusi [1,5 roku]
staramy sie nie ingerowac w ich życie zbyt mocno np oddzielaniem samca od samic bo twierdzimy że jezeli w naturze dają sobie rade to trzeba sie na nią zdać i im nie przeszkadzać
wiadomo ze wszystko zalezy od samca,ale my zaryzykowaliśmy i bardzo sie z tego cieszymy że mamy całą rodzinkę w komplecie:)
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: dream »

nie powinno sie rozmnazac samic po 5 roku zycia.
tak samo powinno sie oddzielac samca przed porodem na tydzien po zeby uniknac kolejnego zaplodnienia przy rui poporodowej.
dawid9833
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2009, o 11:07

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: dawid9833 »

A z kond mam wiedziec czy młode sie ruszaja to czuc.A samica zaszła w ciaze tak około 1 marca i przybreała na wadze Moze tak sie stac ze młode zgineły?
OnufrySprite
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2009, o 20:11

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: OnufrySprite »

Witam

Mam takie jedno, małe pytanko:
Ile rocznie szynszyla może zajść w ciąże?
Z góry bym była bardzo wdzięczna jakby ktoś mi odpowiedział
Toomx
Posty: 8
Rejestracja: 27 mar 2010, o 10:25

Re: CiąŻa szynszyla,poród,wychowanie młodych...

Post autor: Toomx »

właśnie wczoraj rano przyszły na świat 2 szynszylki coś pięknego zarówno jak i matka tak samo ojciec się nimi zajmuje więc w sumie nie ma problemu ale problem pojawia się jak trzeba samca oddzielic od samiczki wariuje i nie wie co ze sobą zrobić ale to tylko do zakończenia ruij
Nadereh00
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, o 13:02

Re: CiąŻa szynszyla,poród,wychowanie młodych...

Post autor: Nadereh00 »

tez zgadzam sie z Agusia ale wazne zeby szynszylom (tym malym) zabrac piasek do mycia, bo ja juz tak mialam ze oczy im sie zainfekowaly.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości