Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
pawelltos
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2009, o 14:15

Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: pawelltos »

Witam serdecznie,

Sam nie jestem genetykiem (chociaż czytałem trochę materiałów na w/w temat) więc mam pytanie do specjalistów z tej dziedziny. Jest w sieci kilkuczęściowy materiał filmowy (polskie napisy) poświęcony dosyć ciekawym (imho) badaniom DNA. Moglibyście zerknąć i ocenić wartość merytoryczną tego materiału? Człowiek (Dan Winter) jest dosyć kontrowersyjny, ale w wielu kręgach traktowany jest jak geniusz. Ostatnio nauka zaskakuje nas coraz nowszymi odkryciami - więc być może coś w tym jest?

Pytam, bo ciekaw jestem czy jego teorie faktycznie mają jakieś uzasadnienie w świetle
nowych odkryć z dziedziny genetyki, nowych badań i aktualnego stanu wiedzy. Z góry dzięki za konstruktywne odpowiedzi/opinie

Pozdrawiam,
Paweł


Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: malgosi35 »

1. watson i Crick nie zrobili zdjęcia Roentgenowskiego DNA.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: Savok »

Ten film to jakas totalna mistyfikacja.

Po pierwsze DNA nie ma walsciwosci magnetycznych. Po drugie, facet widzi wszedzieteorie wielkiego Xa i chociazby obrazek domniemanego chromosomu X jest wziety z nikad. Chrmosom X wcale nie ma ksztaltu X, a jedynym momentem kiedy go przypomina jest metafaza, kiedy wszystkie chromosomy przypominaja X.

Pojawiaja sie tam bledy merytoryczne typuproteina DNA - DNA nie jest bialkiem.

Wg mnie facet sobie cos wymyslil i dop[asowal fakty tak, zeby wygladalo, ze popieraja jego pomysl.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: malgosi35 »

No, potrafimy odwzorować doskonałość natury,
To robi ten Pan, podlkadając pod to ludzką filozfię,

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 16:51 ]
Piszę w trakcie oglądania. Więc dalej:
3. błędy merytoryczne.
pawelltos
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2009, o 14:15

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: pawelltos »

malgosi35 pisze:1. watson i Crick nie zrobili zdjęcia Roentgenowskiego DNA.
Wielkie dzięki za opinie. Chce mieć po prostu info z różnych źródeł zanim się do takiej teorii ustosunkuje. Ale jedno tylko pytanie. Piszesz że Watson i Crick nie zrobili zdjęcia roentgenowskiego DNA. A tutaj:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Molecular_Structure_of_Nucleic_Acids
jest info:
Watson i Crick z doświadczeń Erwina Chargaffa dowodzących stałych proporcji zasad azotowych w DNA wywnioskowali, że zasady tworzą pary (adenina-tymina, guanina-cytozyna), a wysokiej rozdzielczości fotografie dyfrakcji promieni X na kryształach sodowej soli DNA prawidłowo zinterpretowali jako dowody na helikalną naturę cząsteczki DNA
Promienie X - to chyba promienie roentgenowskie? Pod tym artykułem są zresztą linki
do źródeł, w których także jest to potwierdzone.

Oczywiście ten fakt ze zdjęciem nie implikuje że cała reszta teorii Dana Wintera nie jest błędna. lub że może być prawdziwa.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: malgosi35 »

Interpretacja a wykonanie to dwa rówżne pojęcia. Czytaj do końca i dokładnie, klikaj na linki.
Praca Watsona i Cricka była krótkim doniesieniem, opisującym wnioski płynące z analizy obrazów krystalograficznych sodowej soli DNA. Większość danych na których się oparli pochodziła od Mauricea Wilkinsa i Rosalind Franklin z Kings College w Londynie (Crick i Watson podziękowali im w ostatnim akapicie artykułu).
Każdą prawdę można ubrać w rózne teorie.

Wpływ stojące przy mnie szklanki na spiralizację mojego DNA, też jest niewątpliwy.
Jej struktrua jest oparta na złotym podziale a harmonia wypływająca z jej kształtu powdouje wyciszenie długich fal mojego serca i zmianę fal fotonowych na ffale świetlne w zakresie ultrafioletu

Jak wspomniałam, w jego opowieściach jest wiele błędów merytorycznych i przekłamań, oraz naciągania faktów czesto na zasadzie jako podzielisz prze liczbę pi i pomnożysz prez liczbę fi i dodasz dwa to otrzymasz proporcje zbliżone do tych jakie można znaleźć w wielkiej piramidzie Heopsa.
No, potrafimy odwzorować doskonałość natury,
To robi ten Pan, podlkadając pod to ludzką filozfię,
i
trzeba umieć odróżniać przyczynę i skutek.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: badger »

z tego co mi wiadomo zdjęcia robiła Rosalind Franklin a Watson z Crickiem tylko je wykorzystywali

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 19:30 ]
no właśnie
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: malgosi35 »

Jeśli jednak masz ochotę podyskutować o kkonkretnych teoriach z tej prezentacji, to bardzo prosimy.
np. Jak GMO wpływa na duszę naszych dzieci.
Jak fenomen szybszy od światła porusza się w czasie replikacji po widełkach replikacyjnych.
albo:
że przednia część robaka w w górze sprężynki DNA może mieć gałkę oczną i zacząć sobą sterować
pawelltos
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2009, o 14:15

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: pawelltos »

Malgosi35 ja wiem że wiele z tych rzeczy brzmi niedorzecznie, ale ten facet (jak ja to rozumiem) stosuje takie dosyć syntetyczne/całościowe podejście. Stąd taki specyficzny
język, metafory, nawiązania do kultury, filozofii, alfabetu, czyrobaków Nie mówię że bronię jego tez, tylko próbuje przebić się przez jego dziwaczny przekaz żeby zrozumieć czy nie ma czegoś wartościowego. Czasami na pograniczu róznych nauk rodzą się nowe odkrycia. Dan Winter zresztą ma kosmiczny zakres zagadnień którymi się zajmuje (łącznie z teorią chaosu). Tutaj jest jego strona: goldenmean.info

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: badger »

Ta strona to jedna wielka reklama, koleś zbija kasę na niewiedzy ludzi którzy kupują jego płyty, zresztą takie przedsięwzięcia w USA to normalka bo idiotów tam nie brakuje. Czy ten Winter może pochwalić się jakimś sukcesem naukowym, publikacją w wiarygodnym czasopiśmie czy czymkolwiek?

ps. tak nieczytelnej strony dawno nie widziałem
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: malgosi35 »

Czytałam, oglądałam wiele takich wykładów. Rozumiem czego szukasz.
Często jednak wystarczy drobiazg, by stwierdzić że ktoś ma mgliste pojęcie o tym co mówi lub pojęcie to oparte jest na czysto odtwórczym, mechanicznym interpretowaniu teorii odkrytych przez kogoś innego.
Czasem odnoszę wrażenie że osoby te powinny przejść gruntowne leczenie psychiatryczne. Ubieranie w pseudonaukowy język teorii opisanych w literaturze S-F, jest denerwujące.
Wszystko o czym mówią jest możliwe, możliwych jest wiele rzeczy, zjawisk, teorii. Teraz niech zajmą się badaniem i udowadnianiem swoich teorii. Chcę widzieć efekty badań, a nie słuchać wiecznego ględzenia niedowartościowanych dziadków. SIC!
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: badger »

zobaczcie co znalazłem w necie szukając info o tym gościu
Dan Winter jest psychofizjologiem, światowym specjalistą w dziedzinie Świętej Geometrii,
posiada ogromną wiedzę z dziedziny matematyki, genetyki, i fizyki. Jest odkrywcą
mechaniki działania DNA i twórcą urządzenia do pomiarów fal harmonicznych serca.
dziwne że o nim nie słyszałem na wykładach z molekularnej skoro jest odkrywcą mechaniki działania DNA ]
linnvv
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2009, o 16:28

Re: Przeznaczenie DNA - kontrowersyjne badania

Post autor: linnvv »

Na youtubie krąży wiele różnych teorii sf, ludzka głupota nie zna granic. Jeżeli chociaż jedna z nich jest prawdziwa to zazwyczaj nie ma technicznych możliwości do jej weryfikacji. Nauka bez danych doświadczalnych sprowadza się do filozofii.

PS. Pod względem dziwnych teorii najlepszy jest Jan van Helsing. :[at])
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości