Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Balinese
Posty: 23
Rejestracja: 5 gru 2008, o 15:42

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: Balinese »

Dla mnie też- rośliny to makabra.
anonimowabiolog
Posty: 175
Rejestracja: 20 lut 2009, o 21:00

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: anonimowabiolog »

Cześć wszystkim.
No tak, warto sobie ponarzekać na konkurs, więc temat jest do kitu i mam ochotę utopić się w kiblu, że nie wzięłam udziału w tamtym roku.
Dajcie spokój, po co komu te zwierzęta i rośliny chronione?
W sumie to biorę udział, bo nie wiem czy mój zeszłoroczny laureat z innego przedmiotu się liczy(w 1. klasie), bo podobno tylko 2 lata /
I szkoda, że w tym roku zmniejszyli liczbę laureatów do 40.
bysa
Posty: 175
Rejestracja: 5 paź 2007, o 12:48

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: bysa »

Liczy się. Kto powiedział, że 2 lata, to by było niesprawiedliwe. A temat jak temat, w sumie mi się bardziej podoba niż zeszłoroczny, osobiście człowiek - jak najbardziej, ale temat diet niezbyt mnie pociągał (ale to subiektywne). I lektury mi się sto razy bardziej podobają. Ciekawe jaki temat za rok. W sumie dobrze, że zmieniają co roku, bo z niektórych czasami się powtarza (geografia chyba, ale nie brałam udziału to nie wiem).
Awatar użytkownika
Frida
Posty: 310
Rejestracja: 11 paź 2008, o 13:33

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: Frida »

Sama mam laureata z pierwszej klasy i nic nie słyszałam o tym, żeby się nie liczył. Liczył się zawsze i tak nagle nie mogą tego zmienić. Nam już na pewno nie. Chyba, że w tym roku to wprowadzili, ale wtedy nas jeszcze nie dotyczy. Tylko tych, co są obecnie w pierwszej.
Jeżeli chodzi o mnie, to też wolałabym anatomię, ale botanika i zoologia są również bardzo ważne. Można się już uczyć pod kątem matury, w LO na pewno mi będzie łatwiej.
Z podręcznikiem nie mam problemu (pewnie jak większość z Was), tylko te atlasy. Zwierzęta, grzyby i drzewa nawet mnie zaciekawiły, ale już rośliny zielne, paprotniki, widłaki- masakra.
Ale trzeba myśleć pozytywnie! Dużo zależy od nastawienia.
anonimowabiolog
Posty: 175
Rejestracja: 20 lut 2009, o 21:00

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: anonimowabiolog »

Co do ważności laureata, to słyszałam to od dwóch niezależnych osób, ale też mam nadzieje, że nie nieprawda .
A Operon jest całkiem sympatyczny, ale te Chronione moim zdaniem sa troche bezsensu, czy komukolwiek przydadzą się takie rzeczy, tak szczegołowo.
A tak w ogole to ile osób z waszej szkoły przeszło? Bo zastanawiam się czy będzie więcej takich gromadek jak moja
calparis
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2009, o 12:05

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: calparis »

Uch, ode mnie ze szkoły tylko ja, od dawien dawna nikt z biologii nie przeszedł. I jak Wam idzie? mnie na razie kiepsko, nie chce mi się strasznie. No ale bądźmy dobrej myśli. Jeszcze miesiąc czasu.
anonimowabiolog
Posty: 175
Rejestracja: 20 lut 2009, o 21:00

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: anonimowabiolog »

niecały.
w sumie to już dość mało czasu. ja się dziś nauczyłam kilku ptaków i jestem z siebie totalnie dumna, zważywszy na moje dzisiejsze urodzinowe lenistwo

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 20:59 ]
jestem przerażona.
czytam początkowe posty, i jak ktoś w sierpniu pisze, że zabiera się za materiał z liceum.
ja zaczęłam za gimnazjum brać się w październiku.

bez urazy, of kors.
biologiczka140
Posty: 58
Rejestracja: 27 sty 2008, o 13:14

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: biologiczka140 »

macie rację, że podręcznik z Operonu jest przystepny i dobrze się z niego uczy, ale te dwa albumy to przynajmniej dla mnie makabra. Nie mogę sie nauczyć dokładnie siedlisk i występowania
maggggg
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2009, o 15:23

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: maggggg »

mam pytanie co do organizmów chronionych, uczycie sie szczegolow (np wymiary czy ilosc jajek u ptaków itp) czy tylko ogolnie ?
Balinese
Posty: 23
Rejestracja: 5 gru 2008, o 15:42

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: Balinese »

Ja się uczę ogólnie- żadnychdanych anatomicznych". Siedlisk też chyba się nie uczę, bo i tak nie zapamiętam, która roślina rośnie na glebie o odczynie zasadowym, która na glebie kwaśniej, która potrzebuje słońca, która cienia itd.
calparis
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2009, o 12:05

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: calparis »

Ja uczę się cech charakterystycznych, że na przykład ta kaczka wygląda tak, a ten bocian tak. No i mniej więcej gdzie występują. Na rejonie było jedno o występowanie, więc na wojewódzkim też może być. W sumie to może być wszystko, trzeba znać materiał dość hmm. dokładnie. Łee, już mi się robi od tego niedobrze. No ale, jak się olało konkurs w klasie pierwszej i drugiej, to w trzeciej się trzeba wykazać i nie ma że boli.
Balinese
Posty: 23
Rejestracja: 5 gru 2008, o 15:42

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: Balinese »

calparis pisze: No ale, jak się olało konkurs w klasie pierwszej i drugiej, to w trzeciej się trzeba wykazać i nie ma że boli.
Zgadzam się całkowicie. Strasznie żałuję, że nie poszłam na konkurs w zeszłym roku. Materiał wg mnie był prostszy i w ogóle.
calparis
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2009, o 12:05

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2008/ 2009

Post autor: calparis »

Oj, ja też bardzo żałuję, człowiek bardziej mnie interesuje niż kwiatki. Przebolałabym nawet te nieszczęsne diety. Cóż, za błędy się płaci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości