Farmacja i Analityka

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
somsung
Posty: 117
Rejestracja: 5 gru 2008, o 18:49

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: somsung »

To może ktoś bardziej rozwinąć ten temat Czego jest więcej na farmacji a czego na analityce i odwrotnie? No i oczywiście, który jest bardziej interesujący i przyszłościowy?
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: mediatan »

są plany zajęć i przewodniki dydaktyczne (niestety tylko dla I roku)- można sobie porównać jak wygląda jedno a jak drugie
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Biochejter »

somsung pisze:No i oczywiście, który jest bardziej interesujący i przyszłościowy?
Nie wiem jak to zmierzyć dla mnie analityka ciekawsza, ale przecież nie ma co się sugerować moim zdaniem bo każdy ma inne zainteresowania

A programy studiów to na stronach uczelni przepatrz, zawsze to pomaga troche. Ja mialem duzo książek jeszcze w gimnazjum ze studiów farm. czy lekarskiego i sporo ich przejrzałem zanim wybrałem studia. Sprawdza sie to czego sie spodziewalem raczej
Awatar użytkownika
somsung
Posty: 117
Rejestracja: 5 gru 2008, o 18:49

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: somsung »

Czytałem sporo o tych kierunkach, przedmioty też sprawdzałem. Doszedłem do wniosku, że więcej chemii jest na farmacji, ale na analityce jest więcej przedmiotów laboratoryjnych. Lubię chemię i chciałbym w przyszłości pracować w laboratorium lub w czymś podobnym

I wielkie rozdarcie pomiędzy farmacją i analityką
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Padre Morf »

Lubię chemię i chciałbym w przyszłości pracować w laboratorium lub w czymś podobnym
oki ale co chcesz w tym laboratorium robić?
Awatar użytkownika
somsung
Posty: 117
Rejestracja: 5 gru 2008, o 18:49

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: somsung »

Co robić w laboratorium Mierzyć, miareczkować, mieszać, badać, liczyć, itp. Nie wiem co dokładnie. Praca laboranta zawsze kojarzyła mi się z osobą w fartuchu w goglach, która siedzi przy mikroskopie obok kilka probówek iczegoś szuka
acha
Posty: 68
Rejestracja: 23 lip 2008, o 17:41

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: acha »

Po farmacji z laboratorium może być różnie. Po analityce jest większe prawdopodobieństwo trafienia w takie miejsce.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Biochejter »

Somsung, zostań na uczelni po studiach (nieważne czy po farmie, analityce, chemii, technologii chemicznej, ochronie środowiska, biotechu czy technologii żywności) w zakładzie chemii analitycznej klasycznej i będziesz w niebie miareczkowań i metod wagowych, których statystyczny i metodyczny błąd sięga 50% : D Aktualnie w praktyce metody klasyczne to wiesz. PRL trochę tak jakby teraz metody instrumentalne królują w labach (czułość, swoistość i precyzja rzędu mln nawet razy większa, także sam rozumiesz).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Padre Morf »

W zakładzie chemii miareczkowania/wagówki i tak sa tylko dla studentów. Na zapleczu jest HPLC i inne zabawki do pracy naukowej.
Biochemister pisze:Aktualnie w praktyce metody klasyczne to wiesz. PRL trochę tak jakby
gorzej jak się ta lśniąca aparatura zepsuje
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Delling »

Z tego co mi matka mówi która jest mikrobiologiem, przyszła praca w jej zawodzie i podobnych czyli np. analityków będzie gównie polegała na obsługiwaniu maszyn .
Awatar użytkownika
somsung
Posty: 117
Rejestracja: 5 gru 2008, o 18:49

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: somsung »

Dzięki za odpowiedź. Jak na razie to muszę zdać maturę i skończyć studnia, żeby zostać na uczelni P
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: 270285 »

Delling pisze:Z tego co mi matka mówi która jest mikrobiologiem, przyszła praca w jej zawodzie i podobnych czyli np. analityków będzie gównie polegała na obsługiwaniu maszyn .
Na razie na mikrobach jeszcze dużo robi się manualnie. Lab analityki ogólnej jest bardziej zmechanizowany. Chodź na hematologii czy na moczach rozmazy manualne są też dość często robione. No ale faktycznie, coraz bardziej do głosu dochodzą maszyny.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Farmacja i Analityka

Post autor: Padre Morf »

270285 pisze:Chodź na hematologii czy na moczach rozmazy manualne są też dość często robione.
a to wiąże się z tym, że maszynki, choć ułatwiają pracę, nigdy człowieka nie zastąpią i np. źle zliczają krwinki.

A mikroby to mikroby - bakterioskopia jest nieśmiertelna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości